Nova pravila garancije

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Nova pravila glede garancije, stvarne napake.

 

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    501 KB · Ogledi: 206
  • 2.jpg
    2.jpg
    508 KB · Ogledi: 197
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Trgovci niste nic boljsi… ko uveljavljas stvarno napako dajate za podpisat garancijski zahtevek (a stvarno napako bi?jooj za to pa nimam obrazca), namesto vracila kupnine rinete dobropis….
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.643
999
113
No saj sedaj ti bodo za stvarno napako najprej poslali na servis. Pa še niso zadovoljni.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Skrajšuje se rok, v katerem mora garant odpraviti napake

ZVPot-1 skrajšuje rok, v katerem mora garant odpraviti napake. Za izdelke, dane na trg pred začetkom uporabe ZVPot-1, bo še naprej veljal 45-dnevni rok, medtem ko se za izdelke, ki bodo dani na trg pozneje, rok za popravilo skrajšuje na 30 dni.

Lahko se bo sicer podaljšal za 15 dni, pri čemer pa bo moral proizvajalec o tem še pred iztekom prvotnega roka obvestiti potrošnika in mu obenem navesti razloge za njegovo podaljšanje.




 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113

Skrajšuje se rok, v katerem mora garant odpraviti napake

ZVPot-1 skrajšuje rok, v katerem mora garant odpraviti napake. Za izdelke, dane na trg pred začetkom uporabe ZVPot-1, bo še naprej veljal 45-dnevni rok, medtem ko se za izdelke, ki bodo dani na trg pozneje, rok za popravilo skrajšuje na 30 dni.

Lahko se bo sicer podaljšal za 15 dni, pri čemer pa bo moral proizvajalec o tem še pred iztekom prvotnega roka obvestiti potrošnika in mu obenem navesti razloge za njegovo podaljšanje.




To je tudi en smeh. Ker po zakonu bo dovolj tole.
Pozdravljeni.
Obveščamo vas, da rok za odpravo napake podaljšujemo za 15 dni na 45 dni, ker vaša naprava še ni prišla na vrsto za obdelavo.
Lp.
Na suho vas nategujemo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Jaz mam problem z kosilnico, zadnji 2 košnji je začela občasno po zagonu kaditi (ugasnem večkrat, ko praznim koš), preverim olje, ki je na normalnem nivoju, proti koncu zadnje košnje v sezoni ponovno preverim in olje na minimumu. Proti koncu novembra je šla na servis k trgovcu, ki je tudi serviser za znamko in kjer sem jo tudi kupil. Kupil sem jo sredi prejšnjega leta. Enkrat vmes sem jih klical kaj se dogaja, ker so mi ob predaji kosilnice na servis obljubili, da bo v roku 1 tedna popravljena... ker po 2 tednih ni bilo nič sem klical, kao ni še prišla na servis, serviser bil na bolniški. Od takrat dalje tišina.

Lahko torej čez par dni zahtevam vračilo celotne kupnine ali lahko že zdaj? Ker 30 dni je bilo tik pred božičem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Ja sedaj bo nastal problem, ker si v osnovi za izdelek plačal manj in boš moral za vsako novo mašino krepko doplačati.

Tako da mogoče je boljše, da se popravi.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Sem bil v osnovi za to ja. Ampak da je skoraj 40 dni že mimo in niso popravili, je mogoče bolje da se tega znebim in kupim nekaj kvalitetnejšega (Honda)?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Kdo bi si mislil da so leve vlade postale tako kapitalistične, ubistvu je bil Janša bolj lev kot tile.
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.810
4.306
113
Jaz mam problem z kosilnico, zadnji 2 košnji je začela občasno po zagonu kaditi (ugasnem večkrat, ko praznim koš), preverim olje, ki je na normalnem nivoju, proti koncu zadnje košnje v sezoni ponovno preverim in olje na minimumu. Proti koncu novembra je šla na servis k trgovcu, ki je tudi serviser za znamko in kjer sem jo tudi kupil. Kupil sem jo sredi prejšnjega leta. Enkrat vmes sem jih klical kaj se dogaja, ker so mi ob predaji kosilnice na servis obljubili, da bo v roku 1 tedna popravljena... ker po 2 tednih ni bilo nič sem klical, kao ni še prišla na servis, serviser bil na bolniški. Od takrat dalje tišina.

Lahko torej čez par dni zahtevam vračilo celotne kupnine ali lahko že zdaj? Ker 30 dni je bilo tik pred božičem.
Ko bo minilo 45 dni odkar si jo dal na popravilo, jim priporočeno pošlji dopis, da ker so v zakonsko določenem roku niso uredili popravila,
želiš zamenjavo ali vračilo kupnine...