Nova octavia vs. insignia vs. mondeo

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Kako to, da si izločil škodo, kaj te moti na nje?
smile-1.gif

Si šel na testno vožnjo?

Octavia mi oblikovno ni tako blizu kot insignia in mondeo. V izboru je bila predvsem zaradi tiste akcijske cene 14.444 in pa zato, ker dobro poznam njene starejše, močnejše različice v karavanski izvedbi (službeni avtoti - 2.0TDI). Ker pa smo ugotovili, da z 1.6 nimam kej počet, se za močnejši motor tudi primerno dvigne cena, kjer pa octavia nato izgubi tisto edino prednost v mojih očeh...

Na nobeni testni vožnji še nisem bil. Zdaj čakam na VIP (Veze In Poznanstva) ponudbo za mondeota, nato pa se bom glede na ceno odločil kako naprej. Najverjetneje bom pridobil še uradno ponudbo od Opela, kjer pa žal nikogar osebno ne poznam, tako da ne vem kakšne popuste lahko pričakujem... Menda gredo tudi za 5000 ojrov dol, kar se sliši fino.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:Octavia mi oblikovno ni tako blizu kot insignia in mondeo. V izboru je bila predvsem zaradi tiste akcijske cene 14.444 in pa zato, ker dobro poznam njene starejše, močnejše različice v karavanski izvedbi (službeni avtoti - 2.0TDI). Ker pa smo ugotovili, da z 1.6 nimam kej počet, se za močnejši motor tudi primerno dvigne cena, kjer pa octavia nato izgubi tisto edino prednost v mojih očeh...
1.2TSI te pride celih 250 EUR več kot 1.6
confused-1.gif
, ne vem pa, če je tudi v tej akciji. Pa je konkretno boljši motor od 1.6.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Oprosti moji ignoranci, vendar pojma nimam kaj je TSI in zakaj je 1.2 dober motor?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
1.2 turbo motor s 105KM in 175Nm navora...doma imamo polota s tem motorjem in je tudi po mojem mnenju boljša izbira kot 1.6 NA motor
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Komur je 1.6 dovolj, mu bo tudi ta. Sam bi sicer v octaviji raje vzel 1.4tsi s 122KM
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Pa je dovolj 1.2T za takšen voz kot je Oktavija?

Navaden 1.6 bencinar ima 102KM in 148Nm navora.
1.2 TSI bencinar ima 105KM in 175Nm navora.

Če je denar omejitev, je 1.2TSI definitivno boljša izbira od navadnega 1.6. Seveda je 1.4TSI boljši, da ne govorimo o 1.8TSI, ki pa sta tudi precej dražja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Me pa zanima kako se 1.2 speljuje? Koliko gasa mu moraš dati da ti ne crkne v vsakem semaforju?
Vožnja pa je najbrž res boljša s 1.2 kot pa 1.6.
Kako pa bo s popravili bo pa čas pokazal
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
nekje okol 1600rpm prime turbo, da se speljat tudi pod temi obrati, razn v klanec seveda
smile-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
ksz...

takole je, po dveh tednih tuhtanja, klikanja in obiskovanja salonov, sem dobil dve ponudbi, ki sta se mi zdeli zelo v redu.

1.) Mondeo Trend 2.0 145KM, 5 prestav, 5 vrat + senzorji za parking, ogrevani sedeži spredaj, kovinska barva, ogrevano vetrobransko in tempomat. nekaj čez 20.000€

2.) Insignia Edition 1.8 140KM, 6 prestav, 5 vrat + 18" lita platišča, alarm nekaj čez 17.000€

V obeh sem le sedel in ju malce "prešlatal", za testni vožnji sem dogovorjen naslednji teden. Kakor sem dobil občutek, sem pri obeh prodajalcih dobil "zadnjo" ceno, je pa res, da za posebne popuste niti nisem težil. Kot sem predvideval, na gotovino ne trza nihče - v smislu popustov, saj denar dobijo takoj, ne glede na to kako se kupec odloči plačati.

insignia:
+ Na videz mi je insignia precej bolj všeč, tako znotraj, kot zunaj.
+ 3000€ nižja cena kot mondeo
+ avto je registriran za 4 mesece (menda zaradi izpolnjevanja lanskih kvot)
o ni čiiiiisto nov s šleperja aus dojčland (model, ki je na ogled v salonu - ima prevoženih 8 km), ga pa lahko zato odpeljem domov v istem trenutku, ko rečem, da bi ga imel.
o 5 vratna izvedba je dovolj velika za dve osebi, visoki 185 cm, da lahko sočasno sedita ena za drugo (sem se usedel spredaj in zadaj, ne da bi premikal sedež - ker sem slišal veliko pritožb, da visoke osebe zadaj ne morejo sedeti - btw, to je bilo v karavanski verziji dejansko res, ne zaradi višine stropa, pač pa zaradi premalo prostora za kolena
confused-1.gif
)
- zadnje okno je res miceno... za vzvratno vožnjo skoraj neuporabno (še manjše kot pri corsi, ki jo imam sedaj)
- morda največji minus mašina - 1.8 je menda le spimpana stara mašina, kateri so dodali 6. prestavo. Če ima kdo izkušnje z njo, bi lepo lepo prosil za info - samo "starost" verjetno še ni razlog za to, da bi bila slaba.

mondeo:
+ boljša mašina kot pri insignii
+ prostoren, zelo prostoren
+ več opreme, zlasti koristne - parkirni senzorji, gretje sedežev
+ pregleden v vse smeri, tu predsem mislim na veliko zadnje okno
o barva, ki je na voljo mi ni ravno najbolj všeč - kovinska grafitno siva je za moj okus nekoliko pretemna (poj že skoraj raje vidim čisto črnega, pa je kar je)
o če sem že za insignio omenil dobavni rok - tega bi bilo potrebno počakati kak dan, če sem prav razumel
- 3000€ dražji
- ni tako lep kot insignia
smirk-1.gif

- "le" 5 prestav

Kako bi se odločili vi??

Če se še česa spomnem, bom dopisal.

Žal ni nobene insignie na zalogi, ki bi bila cenovno in po opremi blizu zgornjemu mondeotu...

Kot zanimivost, pri oplu sem bil dvakrat, pri fordu enkrat. Prvi oplov prodajalec sicer ni bil neprijazen, vendar pri njem nisem imel najboljšega občutka. Mislim, da me je takoj ocenil kot nekoga, ki verjetno ne bo kupil avta in se temu primerno obnašal (ni se posebej pretegnil glede svetovanja). Dam mu 5/10. Drugi prodajalec je bil za moje pojme 9/10. Eno točko mu zbijem, ker je zelo nerad govoril o "slabostih" insignie. Tisto o stari mašini sem praktično moral izvleči iz njega. Fordov prodajalec je bil na začetku rahlo nezainteresiran, vendar se je kmalu izkazal za precej pripravljenega pomagati. 8/10.

EDIT: fordov prodajalec mi je odsvetoval nakup 1.8 mondea, ravno zato, ker je to le rahlo spimpana stara mašina, medtem ko so vse ostale nove.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
2.0 145 KM pri fordu ni nova mašina, je še vedno kak duratec HE zadeva iz leta 2001...z baje malo boljšim sesalnik kolektorjem (zaradi loputic) in še kaj drugega...

Na tvojem mestu bi vzel mondea, pa ne zato, ker iamm sam isto znamko, ampak zato, ker se mi 140 km bencin zdi premalo močan motor, še 145 pri mondeu je podhranjen, kako se pa z onim pelje, pa ne vem. Pa če bi bila insignia do 136 KM, bi bila za vzet, tako pa je v istem razredu, kot mondeo. Bi morda pogledal za 2.3 161 KM motorjem, če ni prevelike razlike v porabi in ceni.

Aja, pa če bi hotel na oplu imeti opremo, kot jo imaš pri onem, bi stala tudi morda tu nekje....

Sicer je pa tudi meni Insignia lepša...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz tudi trdim da je Mondeo 2.0 140KM skorajda nepremičnina.

Ko pa vidiš porabo pa sploh.
uf-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz tudi trdim da je Mondeo 2.0 140KM skorajda nepremičnina.

Ko pa vidiš porabo pa sploh.
uf-1.gif

Eh, šadap, eni, k morte met 225 pod havbo v lažjem avtu da se sploh lahk normaln premikate
tongue-1.gif


145 KM je čist ql, v Mondeu pač ne šopa k je velka krava. Po moje bi z 2.5V6 mašino imel enako porabo (zdaj cca 9,7 večina mesto), vsekakor pa je zavarovanje in cestnina za staro 2.5V6 173KM enaka in to mene še najbolj matra. Sej pol je pa še čisto malo do 3.0ST
smile-1.gif

Stane pa plin za mojo mašino (2.0 145) cca 1400EUR.................
Če so spreminjal kolektor pa lopute pri tej mašini, je to zato, ker baje lahko loputa odleti in zjebe mašino (točneje bojo že tehnično bolj podkovani ljudje od mene razložil), pa se to prej že nekako opazi da bo d otega prišlo. Ampak jaz pri 176000km nimam problemov, zdele smo samo rjo vrat preštrihal, kar se pač dela na vsake 2-3 leta pri tako starem mondlcu (
uf-1.gif
), vse ostalo pa dela BP (olje+filtri.press).
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
smile-1.gif

To se je meni zgodilo, pa je bilo na garancijo popravljeno, pri 92000 km.

Plin pa je za mojega stal nekih 1000 eur, pa se nisem odločil.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
A je Mondeo tut registriran?

K 4 mesece je že kar uporabljan avto, pa 3 jurje je takoj razlike.... Sem ravno testiral Focusa TDCi Ghia X powershift, pa je ob redni ceni 22.500eur trenutna cena 16.000EUR - 26000km. Verjetno bo pa še za ceneje šel.

Je pa najbolje dobit eno tako vozilo, ki je bilo za kvote, pa da je bilo službeno in ne testno, ampak to boš pa težko izvrtal resnico...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Mogoče sem rahlo nerazumljivo napisal:
Avtohiša je avto registrirala za 4 mesece, zato da izpolnijo kvoto za 2009. Torej bo avto registriran vsaj nekje do srede aprila. Sicer pa avto stoji v salonu kot razstavni model - ima 8 (osem) prevoženih kilometrov. Kar se mene tiče, je to čisto nov avto, v katerega se je zgolj usedlo določeno število ljudi.

Mondeo je pa pač klasično nov avto. Verjetno še z folijo čez sedeže
wink-1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Sem se pred par dnevi prvič v živo srečal z Insignio, vozil torej. 2.0 CDTI, 160 hp, cosmo oprema. Od zunaj mi avto nikakor ni naredil prevelikega vtisa, se je pa to popolnoma spremenilo ko sem se enkrat vsedel za volan. Ni kaj ni... Sem se skoraj zjokal ko sem se vsedel nazaj v mojo Omego, ki ima sicer za 9 let stari avto odlično opremo, ampak ...
cry12bpy.gif
... Če bi kupoval avto v tem trenutku bi to bila 100% Insignia. In še par čejev seveda...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hehe, poznam občutek. Jaz sem po ogledu insignie resno razmišljal, da bi corso pustil kar tam na parkingu od avtohiše, pa šel peš domov (manj kot kilometer stran).