Nova octavia vs. insignia vs. mondeo

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Živjo,

na različnih koncih sem opazil, da ponujajo novo octavio po ceni 14.444€, pa me zanima, če je to v redu avto. Predvsem me skrbi, če je to dovolj močna mašina za tak avto. S škodo imam sicer pozitivne izkušnje, saj imamo v službi celo floto teh avtotov, sicer karavanov 2.0 TDI (2007-08), ki so za moje potrebe dovolj zmogljivi

Copy paste opreme:

Citat:
Octavia Business 1,6 - 75 kW (102 KM)
Oprema: sistemi za aktivno varnost (ABS, ASR, EBV, MSR), 4 zračne blazine, centralno zaklepanje z daljinskim upravljanjem, meglenki spredaj, potovalni računalnik, klimatska naprava, avtoradio s CD predvajalnikom, električni pomik prednjih stekel, električno nastavljivi in ogrevani zunanji ogledali, usnjen volan z malim usnjenim paketom, 16½ aluminijasta platišča, naslon za roke Jumbo Box s priključkom za iPod in ostale avdio naprave ...
14.444€
http://www.pravljicnaponudba.si

Mislite, da se da tu napraskat še kaj popusta? Saj ne da je drago, ampak odveč pa ne bi bilo
redface-1.gif
(gorenjc pač)

Alternative so:
Octavia Business 1,9 TDI; 77 kW (105 KM) 17.400-1.000=16.400€ (eko subvencija)
Opel Insignia 1.8 16V EDITION 18.599 €
Ford Mondeo 1.6 Trend 16.820 €

Skratka, razmišljam o kaki taki limuzini (karavana ne bi), ki bi bil med 15 in 20kEUR, pa se ne spoznam dovolj, da bi lahko od oka ocenil, če so to dovolj močne mašine. So morda zato "poceni", ker "nikamor" ne grejo?
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Hja, kaj dosti nimaš za pričakovat, tale VAG 1,6 bencin je precej anemičen, sploh pa v Octaviji (velikost, teža), osnova motorja je stara kakih 20let, ni najbolj varčen. Dogovori se za testno vožnjo, pa boš videl, če ti odgovarja. Na tvojem mestu bi vzel 1,9 tdi.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
No jaz sem se osredotočil na Octavio, ker jo največ omenja. Če je dovolj €, potem itak Insignia.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
ksz

nočem delat zmede, ampak pred kratkim sem v city parku videl parkirano tole. Ne vem, če ravno ista izvedba, ampak cena je bila okrog 16k.

Ali je avto ok ali ne nimam pojma, je pa verjetno precej avta za svoj denar?
(da je kolegu po nekaj km odpadel odbijač je verjetno zgolj nesrečno naključje
tongue-1.gif
)

Sem spada tudi Chevy Cruze, ki ga oglašujejo za 11k (promocijska cena ob predstavitvi 1.6 motorja).
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, res sem največ pozornosti omenil škodi, ker mi je pač zadnja padla v oči, predvsem zaradi izhodiščne cene. Prvotno sem se odločal med mondeotom in insignio, tako da je tale tema res nekoliko zavajajoča. Vendar če za ta denar (4000 eur manj) dobim približno enako, bi tudi škodo imel. Kot sem že napisal, je omejitev med 15 in 20kEUR, tako da insignia še kako pride v poštev. Sploh, ker tale Sawal v Postojni daje zraven 8 let kasko zavarovanja...

Sem pa na netu zasledil, da se pritožujejo nad težo insignie, saj da je pretežka za osnovni motor, močnejši pa da imajo visoko porabo... Vem, da bom najbolje lahko ocenil, če grem na testne vožnje z vsemi, pa se potem odločim, zanima me predvsem, če je pri teh avtih kaj tradicionalno skritih stroškov (karikiram - na vsakih 10.000km treba menjat sklopko al pa kej tacga
grin1.gif
)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
pomoje je ta škodilak z tem motorjem bolj lena krava z visoko porabo. probaj pa poročaj. sam avto pa je super
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Govoriš za 1.6? Kaj pa dizel 1.9 TDI?
Tudi 1.6 bo čisto ok za normalno vožnjo, je pa res, da mu manjka navora, itd. Poraba ne bo ravno pravljična, tako da, če se ti da stegnit kupi 1.9 TDI (klep, klep pumpe-duse
evil.gif
) ali morda še bolje 1.6 TDI (že common rail, poraba baje nižja za cca. pol litra, vendar naj bi bil pri nižjih vrtljajih precej anemičen). Dizla ne kupuj, če boš delal kratke relacije. Pri avtu kot takem pa nimaš kaj falit, preizkušena tehnika, zanesljiva, za ta razred izredno prostoren, sploh prtljažnik. Računaj pa, da bo dokaj kmalu prišla nova Octavija.
Pa za tempomat še pljuni tistih 150 EUR ali koliko že je in pa preveri, če je avtomatska klima, sicer odkartaj še doplačilo za to in pa na ESP ne pozabit.
Aja, pa na voljo verjetno že imaš 1.2 TSI motor. Tole bi znala biti tombola, cena pa bi morala biti precej podobna tejle za 1.6.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Kaj pa 1.4 TSI?? Idealen..

Drugače pa 1.6 je čist ok za nezahtevnega voznika, pač ne morš lih računat da bo 6l pila pr taki teži, če je avto bolj ko ne prazn na cest se da čist bp vozt naokoli
smirk-1.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Sam vozim Octavio 2, letnik 2007, torej še pred faceliftom. Motor 1.6, 102KM. Poraba po boardu 7,8 (enako tudi po ročnem izračunu), vožnja vse povprek, vsega po malem, tako da je to zelo realna poraba.

Res da ni poskočna, vendar za normalne potrebe popolnoma dovolj, brez problema tudi do Dubrovnika.

Sedaj imam cca 50kkm, samo redni servisi, kateri pa tudi niso visoki, saj ni zahtevna mašina.
diesel je res bolj poskočen, poraba tudi manjša, je pa seveda tudi bolj glasen.
Mislim pa da v business paketu ni MAX-DOT displaya, dvocnske avto klime.

Drugače pa sem zelo zadovoljen.

Lp,
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz sem bil nad octavio l.06 zelo presenečen.
1.9TDI 105KM kar solidno premakne tako velik avto, veliko bolje kot sem pričakoval. motor je precej prožen. Poraba pa tudi ob malce težji nogi ni kaj visoka. Nad udobjem nimam pripomb, avdio sistem pa igra tudi solidno. Če se nov model pelje vsaj tako dobro kot prejšni (kar najbrš se) je za ta denar super izbira.
cool-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Govoriš za 1.6? Kaj pa dizel 1.9 TDI?

Ti priporočam 1.9TDI, če nisi eden tistih, ki potrebuje 170+ konjev da normalno kamion prehiti na avtocesti. Ni nek presežek kar se tiče zmogljivosti, je pa varčna (5,5l/100km ob dinamični vožnji) in preverjena mašina. Doma imamo tretjo 1.9tdi mašino na Octaviji, pa še nikoli ni bilo kakšnih večjih problemov z njo pa ne delamo ravno malo kilometrov.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Za 18.500 € imaš Octavio Elegance z 1.2 TSI motorjem. V tej opremi imaš avtomatsko klimo, ESP, vso elektriko, tempomat, mali usnjeni paket...
Praktično vso opremo, ki jo človek potrebuje. K temu dodaš mogoče še zadnje park senzorje in 16" platišča, pa si še vedno pod 19.000 €. Pa to govorimo o redni ceni seveda, glede na recesijske čase pa ne dvomim, da se ne bi dalo dobiti vsaj 10% popust.

Torej lahko dobiš za cca. 17.000 € zelo dobro opremljen avto z 1.2 TSI motorjem, ki je bistveno bolj odziven in predvsem varčnejši kot stari 1.6 benz motor.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
tudi jaz priporocam 1.9 TDI 105KM,
neki casa sem imel passata s tem motorckom in z njim velik prevozil, predvsem dolge relacije BE-SLO in nazaj
poraba na teh turah (1200km +) je bla od 5.7 do 6.1, po DE je slo tut preko180 brez vecjega naprezanja

nikol nobenih tezav
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dve leti sem vozil Octavio s tem motorjem in naredil 65kkm brez kakršnihkoli problemov. Res ni nek hud dirkač, se pa v praksi izkaže veliko boljše kot na papirju. Pospeški so časovno identični tistim pri 1.9TDI, le da ima tisti veliko več navora in decibelov. Moja je pila cca. 8 litrov na 100 km, kar se mi zdi solidna cifra. Pri skoraj tono in pol težkemu avtu ne moreš pričakovati bistveno manj, tudi dizla ne boš vozil s 5 litri.

Avto je pravzaprav Golf 5 s podaljšanim zadnjim previsom, kar se pozna v prtljažniku. Cena je solidna, pa še precej nižja, kot sem pred dobrimi 4 leti dal za 1.6 Elegance.

Alternativ ne morem komentirati, ker jih poznam samo na papirju (tako kot večina "znalcev" tukaj
evil.gif
).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
te si kr strpno vozo .. kolega je mel pred leti v golfu ta 1.6 pa ni blo pod 8,5 nikoli, ponavadi kr nad 9 pa je manjši avto, isto zdaj .. nov leon 1.6 pa ni še blo pod 9 litrov.

vsekakor je prešvoh to za octavio
wink-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
VW je pred leti v avtomobile skupine vgrajeval tudi 1.6 16V motor s 105KM, ki ni isti kot sedanji 1.6 8V s 102KM.

Octavio 1.9TDI sem vozil kar nekajkrat (sicer samo po en ali dva dneva), pa je bila poraba ob primerljivi vožnji daleč od petice. Je bila preko 7.

Vsi podatki, ki sem jih napisal, so iz prakse. Če boš avto vozil polno nabasan (4 potniki + prtljaga), se bo že malo mučil. Če boš v avtu večinoma sam, je po mojem mnenju ta motor popolnoma dovolj. Najboljše bo, da greš na testno, pa bo takoj jasno, ali ti je ta 1.6 dovolj ali ne.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Z normalno dinamično vožnjo (približno 50% relacije, 50% mestne) se je meni gibala poraba okoli 6L- 6,5 /100km.
Na relacijo ob pazlivejši vožnji se jo da spraviti tudi na 4,3L. Ampak to je res božanje gasa.
Pri kakšnem priganjanju se moraš pa že kar potruditi, da prideš do 8L.
Z enakim motorjem smo pri octaviji 4x4 imeli povprečje pri 110.000km 6,2L/100km.