Nova Mazda 3

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Osnova je res iz 2012, a so jo vseskozi posodabljali, motorje morda sicer manj, a verjetno zato, ker ni bilo potrebe potem. Facelifti so bili v povprečju na vsake dve leti: 2015, 2017 (skoraj nezaznavne spremembe) in 2018. Avto zato deluje sveže, oblika pa je vejetno taka, da ne bo nikoli izgledala zastarela. V nasprotju z recimo meganom 4 ali talismanom, ki sta bila wow, po že po 2 ali 3 letih pa sploh ne izstopata več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Pri mazdi 6 je največji problem armaturka v celoti (preveč analogna) in pa bencinarji brez turbine. Enim je pa to prednost. Avto sam po sebi še vedno izgleda povsem simpatičen.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz pri novi 3jki mogoče to, da ni povsem digitalen števec spregledam, ker ima "head up display" na šipi.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Mazda 6 je nek napol zastarel ostanek iz preteklih časov...

Novi avti imajo pa bolne cene. Poglej focusa, 1.0 kosilnica z ročno kvačkalico, spodoben je blizu 30 jurjev. Tudi korejci so v tem razredu že blizu 30 jurjev (res pa ne s kosilnico). Novemu golfu napovedujem 35 jurjev za približno spodobnega.
Pod 35k dobiš arteona r-line 190km diesel dsg. Za 36k pa golfa gti.

Mercedes A, bencinar 163km, ročni menjalnik, + senzorji + led luči pa si na 32k. Se mi je zdel predrag.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Kaj ste vsi na digitalne števce napaljeni. Men osebno so pa bolj všeč analogni oz kombinacija.
Sploh mem mi je pa Q3 iz druge teme. Digitalni števci pa luknja v armaturi. WTF!


Bo pa veselica čez par let ko bodo začel digitalni števci crkvat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Ravno tolko bodo crkovali kot na nekajcolskih avtoradijih in navigacijah, ki so že nekaj let v uporabi in ravno niso na slabem glasu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
ja ti ne veš, da so analogni števci skupaj z ekrančkom bcja vmes sigurno ful bolj enostavni kot čisto digitalni.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Kaj ste vsi na digitalne števce napaljeni. Men osebno so pa bolj všeč analogni oz kombinacija.
Sploh mem mi je pa Q3 iz druge teme. Digitalni števci pa luknja v armaturi. WTF!


Bo pa veselica čez par let ko bodo začel digitalni števci crkvat.

meni je fajn, da imam podatke o navigaciji spredaj pred sabo, ne pa desno (pri nekaterih "...VW..."po možnosti desno "v sredini").
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
zate še vedno obstajajo mojstri, ki izdelujejo lojtrne vozove. avtomobili so preveč kompleksni.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ne. Sam smešno mi je da za vas avti pod 30K niso primerni, ker nimajo digitalnih števcov. Da je to tak must have dan danes. Pa je.be se mi za digitalni števec.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Od kje ti ideja, da avti pod 30k nimajo digitalnih števcev ali da niso primerni? Pod 30 jurji je cel kup krasnih avtov z lepimi digitalnimi števci. Še celo korejci znajo takšnega naredit.

Ob vsej izbiri na trgu bom pač s svojo denarnico izbral bolj modernega. To je moja stvar. Da gledam avte nad 30k je pa tudi moj problem.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ti dam prav, vsak izbere kar hoče.
Ideja mi pa iz te teme, saj se tu pogovarjate da v c segmentu izpod 30K ni nič pametnega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ti dam prav, vsak izbere kar hoče.
Ideja mi pa iz te teme, saj se tu pogovarjate da v c segmentu izpod 30K ni nič pametnega.

Ma saj pravim, da se za dobrih 20 najde kup zelo solidnih avtov. Saj, če neham trmarit glede dig. števcev, potem se da tudi iz ceeda sestavit izredno soliden avto za zelo dober denar. Tudi golfa se dobi zelo solidnega. Ali pa megana. Honda civic je odlična. Ali pa hyundai ioniq recimo. Vsi ti imajo "prave" števce. Ampak pazi, focus je začel s trendom, ko avti tega segmenta postajajo bolno predragi in kot kaže bo mazda sledila trendu. Skoraj stavim, da bo golf 8 še dražji. Smo hitro pri dilemi, če ne bi raje razred više.

Sicer pa avtomatik, stop & go radarski tempomat (+ čimveč pomoči za (pol)avtonomno vožnjo), full led luči, digitalni števci :D , čimbolj spokojna vožnja. To je zame trenutno osnova pri izbiri avta. Raje seveda za 22 kot za 35k.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ma saj pravim, da se za dobrih 20 najde kup zelo solidnih avtov. Saj, če neham trmarit glede dig. števcev, potem se da tudi iz ceeda sestavit izredno soliden avto za zelo dober denar. Tudi golfa se dobi zelo solidnega. Ali pa megana. Honda civic je odlična. Ali pa hyundai ioniq recimo. Vsi ti imajo "prave" števce. Ampak pazi, focus je začel s trendom, ko avti tega segmenta postajajo bolno predragi in kot kaže bo mazda sledila trendu. Skoraj stavim, da bo golf 8 še dražji. Smo hitro pri dilemi, če ne bi raje razred više.

Sicer pa avtomatik, stop & go radarski tempomat (+ čimveč pomoči za (pol)avtonomno vožnjo), full led luči, digitalni števci :D , čimbolj spokojna vožnja. To je zame trenutno osnova pri izbiri avta. Raje seveda za 22 kot za 35k.


Točno to iščem jaz. dnevno prevozim 130km avtoceste... včasih sem prevozil dosti več... in bi mi ta avtomatika še kako olajšala vožnjo. Da ne omenim kolkokrat sem dobesedno zaspal za volanom :/