Nova Insignia (2017)

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi z jajčki tipa Clio 1.2 16v se da vozit 150km/h, je pa zadeva daleč od udobne.
Za 150+km/h po naših cestah je trenutno po mojem mnenju še vedno dizel prava zadeva (pa ne 1.5 ali 1.6 jajčka). Seveda, če govorimo o nekem avto za normalen denar.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik MihaMurcielago pravi:
vidim veliko hibridov, ko vozijo po AC tam okoli 80-90km/h.
To je smisel hibrida?

Zanimivo, ko se skoraj pribijem nekomu v rit s kruzanjem pri 110 na uro je sigurno hibri ali električar. Ali kamion.

Vceraj dve tesli mimo mene na AC, konkretno nad 160 km/h.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
V mislih sem imel predvsem razne priuse, leafe, citroene zerote in kar je podobne šare. Za razliko od tesle jih verjetno vozijo takšni, ki šparajo na sebi.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
V mislih sem imel predvsem razne priuse, leafe, citroene zerote in kar je podobne šare. Za razliko od tesle jih verjetno vozijo takšni, ki šparajo na sebi.

Prius ni problem ker gre na bencin pri visjih hitrostih.

Leafom in podobnim pa hitro pada "doseg" ce ga zgejo nad 110 km/h.
evil.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Prius ni problem ker gre na bencin pri visjih hitrostih.

To se sliši kot da ni problem. Ampak v resnici je, ker lastniki priusov sami sebi dokazujejo kako malo porabijo hibridi. Posledično šparajo na sebi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik Pametni pravi:
Nova insignia od strani izgleda kot da se je nekdo zaletel vanjo (spodnji del vrat).

Ni ravno passat, ampak v mojih očeh ji nič grozno ne manjka. Sploh, če je primerno diskretno opimpana.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Probaj Mondeo. Smo imeli dobre izkušnje tudi na nemških AC (tako glede hrupa kot glede porabe).

V testih sem o njem res bral same pozitivne stvari in bi ga vsekakor kazalo sprobat. Samo ko sem pa videl tisti prtljažnik...
cry12bpy.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Kaj mod je na dopustu? Odprem temo o insignii, od zadnjih 40 postov je 25 hermanovega trollanja, seveda izven teme, kot ponavadi
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Prius ni problem ker gre na bencin pri visjih hitrostih.

To se sliši kot da ni problem. Ampak v resnici je, ker lastniki priusov sami sebi dokazujejo kako malo porabijo hibridi. Posledično šparajo na sebi.
Si že kdaj slišal za to, da te avto sam "pripravi" do njemu primerne vožnje. Recimo primer: s Priusom boš vedel, da to ni to, ko boš žgal čez ovinke, medtem ko bi z BMWjem ti bil pussy, ker BMW zmore več.
Pač "naravno stanje" vsakega vozila je drugačno, če k temu dodaš še različno ciljno skupino, si pa tam.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Probaj Mondeo. Smo imeli dobre izkušnje tudi na nemških AC (tako glede hrupa kot glede porabe).

V testih sem o njem res bral same pozitivne stvari in bi ga vsekakor kazalo sprobat. Samo ko sem pa videl tisti prtljažnik...
cry12bpy.gif

Ja. Mene tudi to moti, ko se vedno v prtljažniku vozim...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Si že kdaj slišal za to, da te avto sam "pripravi" do njemu primerne vožnje. Recimo primer: s Priusom boš vedel, da to ni to, ko boš žgal čez ovinke, medtem ko bi z BMWjem ti bil pussy, ker BMW zmore več.
Pač "naravno stanje" vsakega vozila je drugačno, če k temu dodaš še različno ciljno skupino, si pa tam.

Lej vse je jasno. In če je kje problem je v voznikih hibridov, ki bi bili radi zver pa so samo majhno ščene
smile-1.gif
Lepo se je hvalit z dizelsko porabo, na dinamiko pa popolnoma pozabit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Si že kdaj slišal za to, da te avto sam "pripravi" do njemu primerne vožnje. Recimo primer: s Priusom boš vedel, da to ni to, ko boš žgal čez ovinke, medtem ko bi z BMWjem ti bil pussy, ker BMW zmore več.
Pač "naravno stanje" vsakega vozila je drugačno, če k temu dodaš še različno ciljno skupino, si pa tam.

Lej vse je jasno. In če je kje problem je v voznikih hibridov, ki bi bili radi zver pa so samo majhno ščene
smile-1.gif
Lepo se je hvalit z dizelsko porabo, na dinamiko pa popolnoma pozabit.
Če je vse jasno, potem ne vem o kakšnih kvazi zvereh-ščenetih pišeš. Ker nisem še srečal voznika Priusa, ki bi se recimo zaganjal v spredaj vozečega, kar sicer ne bi mogel reči za nekaj drugih znamk.