Nova Gorica - Portorož via TRST

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Še nikoli se nisem peljal po italijanski strani do Portoroža.
Ampak ker nebi rabu delati ovinka nej mi kdo svetuje
redface-1.gif

Tisti ruotepanerji so mi zakomplicirali popoldan
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vseskozi ob meji od Gorice naprej imaš cesto, ki pride vzhodno od Monfalconeja na avtocesto proti Trstu oz. za (verjetno) še hitrejšo pot greš kar po Goriški avtocesti in nato nadaljuješ proti Trstu (samo nekaj malega je za plačati). Potem pa samo naravnost po avtocesti in nato glavni cesti. Ko po Tržaški obvoznici prideš čisto dol, je odcep za Rabuiese/Koper/Capodistria/Slovenia. Samo slediš tablam za te destinacije in prideš na Škofije. Table obvezno gledat.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Če te dobro razumen grem Na vrtojbi po hitri avtocesti.
In potem pičim za Trst.
Upam da ne pridem v Trst (mesto) ker pol bom zmrznu
uf-1.gif
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Če te dobro razumen grem Na vrtojbi po hitri avtocesti.
In potem pičim za Trst.
Upam da ne pridem v Trst (mesto) ker pol bom zmrznu
uf-1.gif

Če ne bi hotel nič plačati, naredi naslednje:

MMP Vrtojba. Čez 50m ne greš naprej po avtocesti ampak zaviješ desno gor v krožno in greš zadnji izhod dol (4). Če boš šou enega prej, boš spet pristal na avtocesti, ki smo se ji ravnokar izognili. In potem samo ravno po glavni cesti ... in boš imel najprej dve dolge ravnine, potem pa mal ovinkov ... Voziš se tok časa, dokler ne boš na desni imel odcepa (vzporedna cesta desno dol) za Trst. Do tega odcepa je cca.15-20min. (odcep je "takoj" za ovinkom, ko se rahlo vzpenjaš. Nato po serpentini navzdol in si v minutki v krožnem pri avtocesti. Greš na izhod nasproti tebe (tabla Trst) in levo seveda.(mislim, da je drugi) Si na avtocesti in slediš tablam! Pred Trstom delajo ceste zato pozor, da ne boš zgrešil odcepov. Prvi je za tunelom rahlo desno gor in boš na obvoznici. (upam, da niso spreminjali poti) TEGA NE SPREGLEJ! Nekaj časa po obvoznici in spet gledaš tablo za SLO. Greš na odcep desno dol (vzporedno z obvoznico) in pripelješ v krožno. TEGA NE SPREGLEJ! Si pod obvoznico. Nato 3 odcep, da se pelješ vzporedno z nosilnimi stebri obvoznice, prideš v križišče in desno in takoj desno. Vozi ravno, glej table, problem rešen. Čez cca. 5-10min si v Sloveniji.

Upam, da nisem kje ustrelil mimo glede odcepa v krožnem ampak mi znamo to na pamet.
smile-1.gif
Kar sem pisal z veliko, te bo rešilo prihoda v center Trsta.

Pa naj še kdo, ki je iz tukaj doda kakšno opazko ...
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Hvala za info.
Sej mal cvikam zato se še nisem odpravil po tej strani.
Bi mi pa prav prišlo ker mi je bližje, pa še Rebrnic se bi losal.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ali pa počakaj še pol leta, da dokončajo tržako obvoznico in povezovalno avtocesto do Škofij. Potem pa nimaš več kaj falit.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Hvala za info.
Sej mal cvikam zato se še nisem odpravil po tej strani.
Bi mi pa prav prišlo ker mi je bližje, pa še Rebrnic se bi losal.

Mogoče še tole: Če se prav spomnim, so zadnje čase dodali vse table za SLO. Tako da po navodilih in tablah ne moreš zgrešiti. Je pa res, da moraš biti pozoren, ker so rahlo blesavi odcepi posebej tam, kjer sem ti označil!