Nov Tv- slaba slika

22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Pa tu ni kaj cenit. Vsak lajk to vidi. Pa na dvb-t je isto slabo.
Če je tudi na dvb-t-ju enako slaba slika je lahko res kaj narobe s tv-jem.
To si ga kupil novega outofthebox ali kako?
Drugače ga pa nesi nazaj in uveljavljaj stvarno napako.
 
Nazadnje urejeno:

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Ne Amis imam.

Amis nažalost prejema sliko od Telekoma. Na večjem TV se pač 2Mbit/s na SD kanalu in 5Mbit/s precej poznajo v obliki siromašne kakovosti slike ...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Mobisux pravi:
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Ne Amis imam.

Amis nažalost prejema sliko od Telekoma. Na večjem TV se pač 2Mbit/s na SD kanalu in 5Mbit/s precej poznajo v obliki siromašne kakovosti slike ...

To je potem stvar ponudnika, na Telekomu bi imel SD cca 5Mbps, HD pa 12Mbps na optiki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Kaj če priključiš sobno anteno in primerjaš sliko? Sobna antena bi rekel da je nekje tako kot Telemachov signal. Edino zanima me, če na teg 4ih kanalih, ki so nam še v zraku ostali, a je keri SD ali so samo še na HD resoluciji?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Jaz pa še vedno nisem dobil odgovora kje naj iščem vzrok. Tu se samo dajete kdo je bolj pameten in eden drugega izpodbivate, sam kaj konkretnega pa še noben ni napisal.

Evo ti jaz napišem nekaj konkretnega ker ne vem a trolaš al kaj. Torej nekje na USB daj en HD film, poglej ta film in poglej sliko. Če je slika OK potem je problem v TV signalu in ne televizorju. In sedaj se lahko ta tema zaključi, ker res ne vem a je tok težko priklopit drug vir na TV in pogledat če je ok.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Jaz pa še vedno nisem dobil odgovora kje naj iščem vzrok. Tu se samo dajete kdo je bolj pameten in eden drugega izpodbivate, sam kaj konkretnega pa še noben ni napisal.
Če ti napišeš, da je slika slaba, še nisi nič povedal , kar bi pomagalo rešiti težavo. To me spominja na čase, ko sem se še ukvarjal s TVeji, ko je nekdo zaradi okvare TVeja prišel na servis z izjavo: " TV je crknil pred avtobusom". Na ponovno vprašanje, kakšna je okvara, je bil odgovor isti. Šele čez nekaj dni sem izvedel, da se na TV vrti neka oddaja, ki se imenuje "V avtobusu".
Omenil si, da ste prej imeli Philipsa, ki je imel odlično sliko, kar bi lahko pomenilo, da z novim TVejem nekaj ni v redu.
Kasneje smo ugotovili, kateri TV imaš, in na podlagi njegovih podatkov, da ima vgrajen 8 bitni PLS 50Hz displej, bi lahko zopet bil vzrok slabe slike, kar si tudi omenil:"Ko se kader premika so meglene sence najhujše".
Kasneje si tudi omenil, da je slika na " dvb-t-ju enako slaba", predvidevam, da v primerjavi s starim Philipsom, kar zopet kaže, da verjetno ni nekaj v v redu z novim TVejem.
Kasneje sem ti svetoval, da poišči funkcijo "AutoMotion Plus" in jo nastavii na "avtomatic", pa ne vem, ali si to poskusil, ali ne.
Zagotovo pa k slabi sliki pripomorejo tudi močno skompresirani podatki od TV ponudnika.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Pa dobi nek.soliden film pa ga predvajaj na tv. Pa bos hitro videl razliko.
Al pa pojdi v trgovino kjer si kupil briljantno sliko, pa njihovem tv posnemi nek posnetek katerega bos lahko potem doma primerjal s tvojim ( uporabis zamik doma).
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Na siolu imam baker in je slika odlična,očitno drugi zaostajajo?