Nov Tv- slaba slika

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
TV-ji v trgovini velikokrat uporabljajo poseben "store mode" ali "showroom mode", ki nabije kontrast in ostalo na polno, zato da se izenači preosvetljen prostor. Če bi doma gledal z tako nastavitvijo, bi te bolele oči, pa še "skuril" bi ekran v par letih.

Druga zadeva je sam signal: lahko da imajo v trgovini DVB-C, ki je manj kompresiran kot razne IP televizije.

Lahko pa gre tudi kakšno nastavitev, čeprav bi jaz vseeno bolj sumil gnil TV vmesnik. Film na ključ pa probat doma in v trgovini.

Sicer pa generalno slike teh TV-jev (skoraj vseh) niso bogve kaj. Jaz še vedno čakam nekaj, kar bi bilo napredek glede na mojo 8 let staro plazmo.

Pri večjih ekranih je pa vsaka napaka še bolj izražena.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
. Jaz še vedno čakam nekaj, kar bi bilo napredek glede na mojo 8 let staro plazmo.
To ti ni treba več čakat. OLED presega vse dobre lastnosti LCDejev in plazem, edino cena je še precej nedostopna.
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Ko se kader premika so meglene sence najhujše.
Tv vmesnik? A to misliš od ponudnika optike?
HD programi so zadovoljivi, ostalo pa kriza.
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Te zameglitve gibanja se imenujejo "motion blur". Poglej, če imaš kje funkcijo "AutoMotion Plus" in jo nastavii na "avtomatic".
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Mislis auto motion plus?

kaj ti se hecaš?
hysterical-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Imam doma na istem televizorju Telemach DVB-C kartico in AMIS škatlico z HDMI. Slika preko Amis-a (oz. Simobil/A1) je katastrofalna v primerjavi z DVB-C. Kot da bi preklopil na videorekorder...to ni za gledat sploh.
Tako da ni problem v TVju, ampak v tvojem ponudniku signala.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
. Jaz še vedno čakam nekaj, kar bi bilo napredek glede na mojo 8 let staro plazmo.
To ti ni treba več čakat. OLED presega vse dobre lastnosti LCDejev in plazem, edino cena je še precej nedostopna.

Vem, vem, samo čakam da cena pade vsaj blizu neke sprejemljive...
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
hehe se eden tak, jz pioneer kuro plazme ne dam iz bajte dokler jo ne pobere!
oled je pa se malo predrag, ko bo 60ka oled pod 1000 bom razmisljal o menjavi
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
hehe se eden tak, jz pioneer kuro plazme ne dam iz bajte dokler jo ne pobere!
oled je pa se malo predrag, ko bo 60ka oled pod 1000 bom razmisljal o menjavi
Ima se može se
cool-1.gif

Koliko si pa dal za Pionirčka? Sicer je potem Pioneer vse patente iz Kuro plazme prodal Panasonicu.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Imam doma na istem televizorju Telemach DVB-C kartico in AMIS škatlico z HDMI. Slika preko Amis-a (oz. Simobil/A1) je katastrofalna v primerjavi z DVB-C. Kot da bi preklopil na videorekorder...to ni za gledat sploh.
Tako da ni problem v TVju, ampak v tvojem ponudniku signala.
Ne razumem, po kakšni logiki si prišel do te ugotovitve.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
hehe se eden tak, jz pioneer kuro plazme ne dam iz bajte dokler jo ne pobere!
oled je pa se malo predrag, ko bo 60ka oled pod 1000 bom razmisljal o menjavi
Ima se može se
cool-1.gif

Koliko si pa dal za Pionirčka? Sicer je potem Pioneer vse patente iz Kuro plazme prodal Panasonicu.

hehe sm cakal tak komentar, na sreco ni blo treba dat 2000eu ker ko sem jaz kupoval tv je bil ta pioneer ze 5 let na trziscu, gledal sem ga v bigbangu par mesecev (reklamni ki so ga imel vec kot 4 leta v izlozbi) in se odlocal a tvegam al ne, no po prebranem in po veckratnem ogledu lepe slike (tudi na navadnem signalu) sem ga vzel in doplacal zavarovanje se zgodi, cena vec kot ugodna (sploh ker ni blo soundbara in daljincka nikjer) dal sem 700eu pa zraven dobil univerzalnega daljincka. Zvocnike sem pa kupil rabljene od pioneer stolpa in jih priklopil na tv (ima 2x17w izhode), zadeva mi spila zdej ze nekaj let in je top!
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
hehe se eden tak, jz pioneer kuro plazme ne dam iz bajte dokler jo ne pobere!
oled je pa se malo predrag, ko bo 60ka oled pod 1000 bom razmisljal o menjavi

Evo, še eden, ki še vedno raje vztraja na plazmi, vendar na Panasonic 42X10
grin1.gif
.
Tudi jaz čakam, ko OLED-om dovolj padejo cene. Bi znalo biti, da se LG 55B7 cena do konca leta, oziroma baje oktobra, spusti blizu 1,5k€. To bi pa že znalo biti dosegljivo. Če pa ne letos, potem pa drugo leto.
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Jaz pa še vedno nisem dobil odgovora kje naj iščem vzrok. Tu se samo dajete kdo je bolj pameten in eden drugega izpodbivate, sam kaj konkretnega pa še noben ni napisal.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik dell pravi:
In kako se da to popraviti/odpraviti/posodobiti?
Ali lahko dobim kje te podatke, kaj dejansko imam?

Najprej skenslaj vse IP TV je, zunanje tunerje ipd. In testiraj tv nekje neposredno na DVB-C kablu, na primer od Telemacha nekje, kjer je soliden signal in boš videl ali je Tv ali signal, po izkušnjah so lahko tudi kablji vsaj pri DVB-C sprejemu je dobro če ima priključni kabel dušilke, pa ne rabi biti kak eksotičen so že tam za 15 eur zelo Ok, glede HDMI pa ne vem, glede na to, da gre signal tam digitalno, mora biti že na izvoru potem slab.

Je pa verjetno, da ste imeli prej manjši tv in slaba slika ni bila tako vidna, sedaj je bolj, samo, da se pa še zmeram tako slabi paneli kupujejo, kot je v tvojem TV ju me pa šokira, sam sem te dni otroku kupil 22 col tv, pa je 100 hz, HD in top lepa slika pa je bil med naj cenejšimi kitajska znamka Philips. Tako, da poznam tako razočaranje, je znanec kupil Samsunga nek srednji rang 100hz pa ja njemu je bilo orto TOP, meni pa podn od podna, potem smo zamenjali, kable in je bilo takoj veliko bolje ....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
hehe se eden tak, jz pioneer kuro plazme ne dam iz bajte dokler jo ne pobere!
oled je pa se malo predrag, ko bo 60ka oled pod 1000 bom razmisljal o menjavi

Pa saj imaš čisto prav, pa še ekološko gretje imaš zraven ... v ceni
wink-1.gif
.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Imam doma na istem televizorju Telemach DVB-C kartico in AMIS škatlico z HDMI. Slika preko Amis-a (oz. Simobil/A1) je katastrofalna v primerjavi z DVB-C. Kot da bi preklopil na videorekorder...to ni za gledat sploh.
Tako da ni problem v TVju, ampak v tvojem ponudniku signala.
Ne razumem, po kakšni logiki si prišel do te ugotovitve.

Ja po kaki, se ti malo norca delaš iz njega in iz nas. Doma ima oba sistema na IPTV je slika briliantno zanič, na Telemachu kabelska DVB-C - uporablja tuner v Tv ju, pa je Briliantno solidna. Če rabiš še več pod napisov, ti samo povej, radi pomagamo takim, ki jim že osnovne stvari nehajo biti razumljive !