Nov Tv cca. 43 col

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
2160 če govoriva o vrstich.....
Še vedno je problem velikost in ne število vrstic. Lahko bi TV prikazal eno od 576vrstic v 4ih od 2160, ampak potem bi imel vse kockasto. Zato se interpolira. In če bi se interpoliralo na npr. 4 miljone vrstic, bi bil rezuletat na 55 colah precej precej podoben. Torej megla. In če bi taistih 4 miljone vrstic zmanjšal na 37 col, bi pa že bilo gljedljivo, enako kot je sedaj SD signal na takih ekranih še sprejemljiv.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Samo res? Sedaj forsirajo ekrane od 43 col naprej. Kam gre to. Imam 32 colsko TV. Gledam iz razdalje cca 2.2m in je slika SD programom še dobra. Izbire v velikosti 32 ni več veliko. Poglejte samo Samsung serijo 6. Jih sploh več ni. Serija 6 ima denimo v ponudbi samo 4K in ko sem gledal SD kanale na 40-ih colah nisem mogel verjet, da je to še sploh možno v letu 2018. Sami zmazki. Torej kriva velikost in ne resolucija. Kaj pa naj naredimo, če pa je 70% programov v SD resoluciji? Seveda bodo sedaj eni v luftu, kaj si ti nor kaj boš s tako majhno televizijo, ampak problem je ker na večji ni za gledat SD formata.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Jaz sem moral ob nakupu novega TV pri telemahu doplačat HD shemo za 6 eur, samo zato, ker je v tej shemi FHD Travel, NG in Animal, ki se pri nas precej vrtjo. To da v HD paket pri Telemachu ni vključen niti NG Wild in Discovery pa je itak že kriminal in sramota za nekega providerja. Ampak potrudli so se pa da so dodali svinjarijo kot so ShortsTV in QYOU.... To pa ja, to pa se nujno rabi, dva najbolj gledana kanala takoj za HBO. Kreteni Telemahovi!
Potem pa pravijo, da morajo vgasnit radio signal, ker jim frekvenčnega pasu zmanjkuje. Seveda vam, ko pa imate v shemah sam zastojnski drek.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jaz sem moral ob nakupu novega TV pri telemahu doplačat HD shemo za 6 eur, samo zato, ker je v tej shemi FHD Travel, NG in Animal, ki se pri nas precej vrtjo. To da v HD paket pri Telemachu ni vključen niti NG Wild in Discovery pa je itak že kriminal in sramota za nekega providerja. Ampak potrudli so se pa da so dodali svinjarijo kot so ShortsTV in QYOU.... To pa ja, to pa se nujno rabi, dva najbolj gledana kanala takoj za HBO. Kreteni Telemahovi!
Potem pa pravijo, da morajo vgasnit radio signal, ker jim frekvenčnega pasu zmanjkuje. Seveda vam, ko pa imate v shemah sam zastojnski drek.

mam T2 XL HD shemo. Discovery je v SD in HD. Sta pa to različna programa. Ni istega sporeda. vsak ima svoje oddaje.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Evo ... LG je šel od hiše - prevelik strošek bi bil za popravilo, pa tudi je TV star 6,5 let. ŽAL. Je pa res oddelal veliko ur :)

Sedaj pa sem na hitro v Mercator Tehniki kupil SONY KDL-43WE755.

Če sam na hitro pokomentiram:
- LG je bil uporabniku prijaznejši - glede menijev
- imel je večji daljinec, ki je imel tipko za osvetlitev tipk na daljincu
- preko USB-ja sem brez težav gledal risanke, filme, z podnapisi ni bilo nikakršnih težav


SONY - kar koli hočem pogledati na prenosnem disku, ni podnapisov, jih ne zazna, ne predvaja !?
Kaj naj naredim?

Drugače pa ke TV uredu, tanek, z majhnim robom, ... Slika uredu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.376
9.112
113
če ima android (v tem modelu) potem kodi naloži in ima vse tako kot treba.