Nov router

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Močno dvomim, da bo zadeva dejansko oddajala s 1000mW. Večina držav ima 100mW omejitev in dvomim da bi v hišne routerje za brezveze dajali not 10x močnejše oddajnike in jih potem programsko znižali na 10%. To preprosto nima smisla :)

Njegova jakost je omejena na 25 dbm, kar pomeni 316 mW.
Z antenami, ki oddajajo v 360 stopinj, ne pa tudi v prostor, gor-dol, imajo v tej smeri dobitek še 5 dBi, skupaj pa je to 30 dBm v tej smeri kar je ekvivalent z routerjem, ki bi oddajal signal 1W z anteno 0 dBi.
Po domače, on na anteno daje električno moč "samo" 316 mW.
Za države, ki pa imajo omejitev 100mW, pa ob oddaja v električno močjo 31.6mW.

Saj pa je lepo opisano v specifikacijah, da:
Transmit Power
CE:
<20dBm(2.4GHz)
FCC:
30dBm

Pa tudi da ima 5dBi antene:
https://www.tp-link.com/uk/products/details/cat-9_TL-WR1043ND.html

Vprašanje samo, če sploh nastavijo posebej za vsako državo ali enostavno kar USA, ostali. Če ne drugače, pa daš na USA, kjer je tudi regulativa 1W. Tam pa ne bodo zajebali, ker je preveliko tržišče. Edino potem se izgubi 12. in 13.kanal.

Da električno zmore več kot 32 mW, ni nič čudnega, saj to zmore tudi 10 in v let stari wrt54gl.
Če namestiš gor Openwrt, prav tako lahko nastaviš na 25 mW, če najprej izbereš pravo državo.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Sam imam tudi WR1043ND v3 z OpenWRT in imam nastavljeno na US iz razloga, ker na SI ni šlo niti do 100mW (20dBm) oddajne moči.

Sedaj gledam web vmesnik in lahko res grem vse do 25dBm (316mW). Bom mogoče probal ob priliki, ampak zaenkrat nimam težav s pokrivanjem majhnega stanovanja s knauf stenami :)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ma saj ni toliko slabši sprejem same antene, tukaj tukaj je, problem je da nekaj blokira download na PCju, namreč telefon pri podobno močnem signalu potegne 45 mbitov, PC pa samo med 5-10. Vsekakor naredim prej cleaninstall, dodam 4GB ramov in da vidimo. Sumim da je SW težava.

Rekel si, da je cca 85 dBm, to pa je toliko slaboten signal, da je nestabilen, pojavljajo se napake pri prenosu, prekinitve, zato potem tudi dela zeloooo počasi.

Kot rečeno, boljši signal od 70 dBm moraš doseči. V absolutni vrednosti to pomeni vsaj 32x močnejši.
Če sem direkten, težko verjamem, da bi samo instalacija w10 na novo to uredila, če je isti driver.
Sumim okvaro dongla ali pa kablov/konektorja do njega.
Sprememba kanala, kot pravi zakon, bi lahko pomagala, vendar če je na Auto, temu routerju, glede na moja testiranja, uspe izbrati najboljši kanal. Ko boš enableal speedtest, boš avtomatsko dobil 40 Mhz širino, hitrost bi namesto 5 potem morala biti 10, ampak jakost signala bo še vedno švoh
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Že ampak na telefonu pa nimam nič bolje, torej okoli 70 in mi skače kot strela vse, prav tako speedtest šiba na max. torej 45-46/5.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne najdem tega dongla pa da crkneš :) Aja, na PCju v drugi sobi ki pa je povezan direkt na router s kablom pa mi vleče 50/4 kar je omejitev omrežja. Tako da mi telefon dobro vleče pri jakosti 70dBM. Čeprav mi ni jasno pri onih tvojih slikah zgoraj, a to bi moral dobiti sprednjo plato PC-ja dol da pridem do tega dongla?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Sam imam tudi WR1043ND v3 z OpenWRT in imam nastavljeno na US iz razloga, ker na SI ni šlo niti do 100mW (20dBm) oddajne moči.

Sedaj gledam web vmesnik in lahko res grem vse do 25dBm (316mW). Bom mogoče probal ob priliki, ampak zaenkrat nimam težav s pokrivanjem majhnega stanovanja s knauf stenami :)

philips , dobra informacija, hvala. Lahko samo še poveš, kateri Firmware imaš gor? Morda original?
Lahko prosim probaš še, če bo na nastavitvi Indija sprejelo 25dBm? To bi potem namreč bil optimum, saj bi obdržal 12 in 13 kanal, kar sedaj z USA izgubiš
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ne najdem tega dongla pa da crkneš :) Aja, na PCju v drugi sobi ki pa je povezan direkt na router s kablom pa mi vleče 50/4 kar je omejitev omrežja. Tako da mi telefon dobro vleče pri jakosti 70dBM. Čeprav mi ni jasno pri onih tvojih slikah zgoraj, a to bi moral dobiti sprednjo plato PC-ja dol da pridem do tega dongla?
Tako je, sprednjo plato. Imaš morda bluetooth miško? Ker je na isti frekvenci, bi tudi za lahko povzročala probleme. Ugasni jo, baterijo ven in izklopi iz elektrike PC ter priključi nazaj.
Sedaj poglej dBm in hitrost, morda bo bolje, saj BT miška lahko interrferira z WiFi jem
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
philips , dobra informacija, hvala. Lahko samo še poveš, kateri Firmware imaš gor? Morda original?
Lahko prosim probaš še, če bo na nastavitvi Indija sprejelo 25dBm? To bi potem namreč bil optimum, saj bi obdržal 12 in 13 kanal, kar sedaj z USA izgubiš

Gor je tole:
Hostname OpenWrt
Model TP-Link TL-WR1043N/ND v3
Firmware Version OpenWrt Designated Driver r49379 / LuCI Master (git-16.161.62778-0b8bfed)
Kernel Version 4.1.23

Malo je že starejši build, ker ga že kar en čas nisem updatal. Indije nisem probaval, ker se tudi sam raje izogibam 12. pa 13. kanala ker so vedno neke težave z nekompatibilnostjo (naprave ne zaznajo omrežja če ni not prava SIM oz. ni pravilna regija nastavljena itd.).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Bajkman, ravno sem snel sprednjo plato iz PC-ja in je sama šasija ohišja enaka kot tam na sliki ampak je žal prazna luknja, nobenega dongla ni notri, prav tako sta tisti dve luknji kjer izgleda da je not neka plastika zataknjena prazni. Speedbost naj kje obljukam? Sicer pa ni auto opcije niti pri kanalu niti pri megahercih.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Hm, tam, kjer spreminjaš kanal in 20 mhz 40 mhz, naj bi bila opcija speedboost. Morda je pa ni v verziji 3.
Jaz imam izkušnje z V2 kjer ta opcija je...
Glede donglea pa, res nenavadno, kam so ga skrili. Tam, kjer imaš priklope za front USB kable, sledi vsem, kam gredo. Eden gre na sprednjo ploščo za običajne USB. Ko prideš so konca in je tam res samo USB, potem končano. Sledi drugemu kablu, morda prideš do donglea, ali pa so čitalca kartic, če ga ima. Dalje, eden pač mora voditi do donglea.
Lahko narediš takole po vrsti, prosim:
- probaš najti dongle
- pogledaš in javiš točno katera osnovna plošča je
-Nadgradiš firmware z zadnjo verzijo 150514
-Nastaviš regijo na USA
- popolnoma ugasneš, izključiš brezžično miško in odklopiš njen dongle

Pri vsakem koraku preveri dBm in hitrost, da vidiš, kdaj in kje pride do spremembe
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Sorry, govorim za nastavitve v routerju. Poglavje wireless. V2 ima tam opcijo speedboost. Morda je V3 verzija nima.
Morala bi pa imeti možnost dati Channel - Auto, Channel width pa tudi - Auto, kar pa nastavi čisto taprvo.

Dobro to, da sta tipkovnica in miška USB. Potem pa samo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Evo, te opcije imam in tako je nastavljeno!
 

Priponke

  • aaaa.JPG
    aaaa.JPG
    46,4 KB · Ogledi: 136

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Isto sranje, zaenkrat izgleda na USA bistveno boljše, mi je celo 1x na speedestu prišel prenos do 38mbit/s. Drugače pa mi zdaj v vsakem primeru pod 15mbitov ne potegne. Signal pa skače tam 65-67.