Nov prometni režim v Lj - Gosposvetska

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
974
113
Obišči stran
Torej, kaj si mislite o režimu na priloženi fotki:


Ta stran je definitivno "blesavo" narejena, čeprav se v kontra smeri stvar ponovi z zavijanjem na tivolsko. Glede na gnečo v centru in na dejstvo, da so sedaj za navadni promet "zaprli" še dostop do celovške, pričakujem ob konicah kaos.

Aja, bojo pa taksisti mel še več placa za norenje po centru
evil.gif


Vir fotke: dnevnik.si
354059-dnevnik.jpg
 

Priponke

  • 354059-dnevnik.jpg
    354059-dnevnik.jpg
    29,3 KB · Ogledi: 141

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.126
56
48
122
A ima avtobus, ki zavija levo tukaj prednost pred tistimi, ki grejo naravnost ali levo?

LP
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Hja, meni je tudi tole zadnjič v uč padlo... Si ne predstavljam kako bo ob konicah... Ljudje pa itak sprememb ne opažajo in vozijo, kot so navajeni. Sem imel že dvakrat skoraj karambol... Sem pa gledal in ni nikjer tabel, kako se je poterebno razvrstiti!!! Ne vem, če že obešajo reklamne panoje nad cesto, pa naj še tu enega napnejo in opozorijo na spremembo v režimu...
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Vozim se vsakodnevno tu proti Celovški. Ko enkrat zabašejo Tivolsko tisti, ki zavijajo levo s Celovške se zabaše pol centra. Tole ne bo nič rešilo, še slabše bo, ker je pretočnost manjša (se je videlo v torek).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
974
113
Obišči stran
Sam ob sedaj dalje raje hodil po aškerčevi na tivolsko, kot pa tu čez, vsaj za destinacijo proti šiški.
Za nazaj pa že sedaj 95% časa iz celovške zavijem na tivolsko, pa potem mimo parlamenta.

Tole kar je sedaj je pa
bonk.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Precej blesavo.

Tako je bilo (rdeča je za buse):
Gosposvetska%201.JPG



In tako je sedaj:
Gosposvetska%202.JPG



V konicah največ avtomobilov pelje naravnost (kjer se pogosto tudi zabaše in potem obstanejo v križišču). Levo ne zavija praktično noben razen avtobusov, desno na Slovensko pa jih je tudi dosti manj.

Resnično ne vem, zakaj niso naredili tole:
Gosposvetska%203.JPG


Kar dejansko prakticirajo vozniki trol, ki zavijajo v smeri Bežigrada. Zjutraj se ne gužvajo na sredinskem pasu, ampak naredijo prekršek in se razvrstijo na prazen pas za na levo (za avtomobile, glej prvo sliko).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Aja... še to. Kakšen je pa novi režim v nasprotni smeri (torej Gosposvetska-Celovška-Tivolska)? Včeraj sem na pol že dremal na busu in nisem opazoval.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ne vem no, res da grem redko čez to križišče v smeri Šiške ampak se spomnim da nazadnje, ko sem šel 2x tam se je vsakič našel en pacient, ki je to prakticiral. Aja pa obakrat sta to bila voznika VW
crazy1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Aja... še to. Kakšen je pa novi režim v nasprotni smeri (torej Gosposvetska-Celovška-Tivolska)? Včeraj sem na pol že dremal na busu in nisem opazoval.

Prej sta bila dva pasova za naravnost, zdaj pa so enega rezervirali samo za buse. Pa malo so razširili pasove. Ta ki je za buse je zdaj tudi postajališče. Kadar bo gužva bo samo še slabše.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ach so... hvala!

Resnično ne vidim poante. Busi imajo itak prednost in vozniki trol to vselej s pridom in učinkovito izkoriščajo.


Dnevne selitve narodov se itak počasi končujejo za to sezono. Bomo videli v jeseni, kako je zadeva učinkovita.