Nov pravilnik o načinu delitve in obračunu

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da te dokončno odrešim, te bom za roko peljal do DOKAZA.
Spodaj je gumb VEČ INFORMACIJ, ne se bat kliknit na njega. Potem imaš na strani, ki se ti odpre (bolj spodaj, ne obupat na vrhu) PRIMER 2. NE KLIKNIT NA NJEGA, ker ne bo nič, temveč klikni na desni strani na XLS razpredelnico točno zraven PRIMER 2. Ko se ti odpre razpredelnica (ne se bat, nima virusa), poglej primer STANOVANJA ŠT. 3, to je 13-a vrstica, če se slučajno ne boš znašel.
Upam, da se ti bo odprlo nebo in boš zagledal DOKAZ.
Stanovanji 1 in 2 (da te ne bo preveč zmedlo) sta obračunani po kvadraturi, ker po lastni krivdi nista zagotovili merjenja.

Če upravniku ne bo jasno, mu svetuj, da pokliče na ministrstvo za razlago.
evil.gif
Lahko mu pa še svetovanje zaračunaš.
 

plesen

Zelenc'
23. apr 2015
26
0
1
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Da te dokončno odrešim, te bom za roko peljal do DOKAZA.

Nič ni potrebno me za roko kamorkoli voditi, to razpredelnico poznam.

Ko je prišel pravilnik ven, je bilo ogromno govora o tem, kako bodo morala sedaj tudi prazna stanovanja odpreti radiatorje. Vsi so govorili samo o tem - novinarji, razni energetski svetovalci, ipd ...
Bloki, kjer se 50 % stanovanj ne ogreva, so izjeme (turistična naselja), blokov, kjer je neogrevano stanovanje eno ali dva, pa je ogromno, ampak nihče ni znal jasno povedati, kaj bo veljalo za njih.

Kako je potem prišlo do situacije, da imamo tako različna tolmačenja? Kako je lahko podjetje, ki dela izračune (link je podan v mojih prejšnjih postih) takemu stanovanju obračunalo po kvadraturi? Kako je prišlo do situacije, da si tudi upravniki ne znajo tolmačiti?

Imam občutek, da je v ozadju celo nekaj drugega - da je bilo najprej mišljeno res tako, da tisto eno stanovanje plača po kvadraturi, vendar je bil upor ljudstva premočan, zato so začeli interpretirati drugače. Ker drugače si ne znam razlagati te zmede.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Torej, kakšno je stanje na terenu?:) V našem bloku zaenkrat obračunavajo po starem, februarska položnica pa naj bi prinesla novosti.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Torej, kakšno je stanje na terenu?:) V našem bloku zaenkrat obračunavajo po starem, februarska položnica pa naj bi prinesla novosti.

Naš upravnik je za novembersko položnico napisal, da je testni vzporedni izračun pokazal določena velika odstopanja, zato so obračunali še po starem. Decemberska položnica je tukaj, in mi zgleda še vedno po starem, obvestila od upravnika nobenega.

Edino ni mi jasno, ali niso upravniki dolžni upoštevati nov zakon ali je kako prehodno obdobje?
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
a zna kdo povedat ki je v bloku če ni bilo že prej pred to spremembo če imas svoj stevec ali pa delilnike po radijatorjih a ni tko da vseeno plačaš nek delaž nevem od 30% do 50%fiksno glede na kvadraturo, glede na to da eni kurijo bolj drugi manj, in se nekateri šlepajo.
 
Nazadnje urejeno:

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija
Če prav razumem zakon je tako. Če vas ima v bloku več kot 50% manjšo porabo od 40% povprečja, potem plačate po novem, po pavšalu. Drugače pa ne in plačate po starem. Problem so stanovanja ki na vseh delilnikih, ki so v stanovanju nimajo nobene porabe. To se pravi, da imajo na vseh delilnikih stanje 00000. Pri teh stanovanjih se pa obračuna po pavšalu. V blokih (stolpnicah) je pa fiksni delež že določen in je od 25% do 50%. Odvisno kakšen je dogovor. Tako da jaz ne občutim nobene razlike. Imam zaprto ko me ni doma (razen kopalnice). Ko sem doma pa imam odprto (razen spalnice in veže). Sem pa primerjal položnico od lani in letos. Za isto porabo sem plačal letos manj kot lani. Nekaj tudi zaradi nižje cene energenta, ki pa ni drastična.Tako da zapiram in odpiram isto kot vsa leta do sedaj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nimate komaj po koncu sezone popisa števcev, tako da sedaj dejansko plačuješ glede na lansko povprečno porabo?
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija
Tako je bilo v sosednji stolpnici, kjer živijo starši. tako da so po koncu sezone naredili obračun in so nekateri dobili nazaj nekateri pa za plačat. Pri nas tega ni bilo nikoli in tudi sedaj ni. Takšen je bil dogovor nas lastnikov. Plačamo sproti, toliko kot porabimo.
 

plesen

Zelenc'
23. apr 2015
26
0
1
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Če prav razumem zakon je tako. Če vas ima v bloku več kot 50% manjšo porabo od 40% povprečja, potem plačate po novem, po pavšalu. Drugače pa ne in plačate po starem. Problem so stanovanja ki na vseh delilnikih, ki so v stanovanju nimajo nobene porabe. To se pravi, da imajo na vseh delilnikih stanje 00000. Pri teh stanovanjih se pa obračuna po pavšalu.

To je pa spet nekaj tretjega.
Sicer se mi je nekdo v tej temi že zelo smejal, mi lepil razlage ministrstva, ampak očitno ima še kdo ista vprašanja kot jaz. Oziroma se pojavljajo različna tolmačenja.

Pustimo ob strani, ko 50 % stanovanj ne doseže 40 %. Ta del mi je jasen.
Razloži pa mi to: če ima neko stanovanje (samo eno v bloku, recimo) na vseh radiatorjih 0, naj bi plačalo po pavšalu? Ali ni to nekoliko čudno? Potem je zanj najbolje, da odpre radiator za 5 minut in ima na enem radiatorju 1. In potem plačuje po sistemu 30/70 ali 20/80 ...

Nič več jasno.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Tako je bilo v sosednji stolpnici, kjer živijo starši. tako da so po koncu sezone naredili obračun in so nekateri dobili nazaj nekateri pa za plačat. Pri nas tega ni bilo nikoli in tudi sedaj ni. Takšen je bil dogovor nas lastnikov. Plačamo sproti, toliko kot porabimo.

nevem če sem te dobro razumel. plačate po števcih in tistega fiksnega dela ki je nekje med 25% do 50%(stvar dogovora) tudi plačujete ali ne. Ker vem, da ponekod je tako, da ga ne in gre vse po števcih, ker baje vsi grejejo, čeprav se ve, da eni ne in imajo skoz zaprte in vseeno živijo.
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik plesen pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Če prav razumem zakon je tako. Če vas ima v bloku več kot 50% manjšo porabo od 40% povprečja, potem plačate po novem, po pavšalu. Drugače pa ne in plačate po starem. Problem so stanovanja ki na vseh delilnikih, ki so v stanovanju nimajo nobene porabe. To se pravi, da imajo na vseh delilnikih stanje 00000. Pri teh stanovanjih se pa obračuna po pavšalu.

To je pa spet nekaj tretjega.
Sicer se mi je nekdo v tej temi že zelo smejal, mi lepil razlage ministrstva, ampak očitno ima še kdo ista vprašanja kot jaz. Oziroma se pojavljajo različna tolmačenja.

Pustimo ob strani, ko 50 % stanovanj ne doseže 40 %. Ta del mi je jasen.
Razloži pa mi to: če ima neko stanovanje (samo eno v bloku, recimo) na vseh radiatorjih 0, naj bi plačalo po pavšalu? Ali ni to nekoliko čudno? Potem je zanj najbolje, da odpre radiator za 5 minut in ima na enem radiatorju 1. In potem plačuje po sistemu 30/70 ali 20/80 ...

Nič več jasno.

JA, BO DRŽALO
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Tako je bilo v sosednji stolpnici, kjer živijo starši. tako da so po koncu sezone naredili obračun in so nekateri dobili nazaj nekateri pa za plačat. Pri nas tega ni bilo nikoli in tudi sedaj ni. Takšen je bil dogovor nas lastnikov. Plačamo sproti, toliko kot porabimo.

nevem če sem te dobro razumel. plačate po števcih in tistega fiksnega dela ki je nekje med 25% do 50%(stvar dogovora) tudi plačujete ali ne. Ker vem, da ponekod je tako, da ga ne in gre vse po števcih, ker baje vsi grejejo, čeprav se ve, da eni ne in imajo skoz zaprte in vseeno živijo.

TUKAJ IMAŠ PRIMER ZA MOJE STANOVANJE
2372938-2016-01-23_110941.png
 

Priponke

  • 2372938-2016-01-23_110941.png
    2372938-2016-01-23_110941.png
    211,2 KB · Ogledi: 184
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Citat:
Uporabnik plesen pravi:


Pustimo ob strani, ko 50 % stanovanj ne doseže 40 %. Ta del mi je jasen.
Razloži pa mi to: če ima neko stanovanje (samo eno v bloku, recimo) na vseh radiatorjih 0, naj bi plačalo po pavšalu? Ali ni to nekoliko čudno? Potem je zanj najbolje, da odpre radiator za 5 minut in ima na enem radiatorju 1. In potem plačuje po sistemu 30/70 ali 20/80 ...

Nič več jasno.

Saj to ni nič takega, vsaj tko se mi zdi, ker če bo eden to delal, bodo verjetno tudi drugi, kajne. Vsaj v predhodnih obdobjih, ko še ni mraz. Če eden to dela, verjetno so drugi stanovalci tudi podobno iznajdljivi in bodo delali isto, vendar ko bo prišlo do več kot jih je 50% stanovalcev ki bodo imeli 40% od povprečja bodo plačali po kvadraturi. Zdej nevem ali plačajo po kvadraturi potem vsi stanovalci ali samo tisti, ki so imeli porabo pod 40% povprečja?
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.
Ker je ravno debata od "toplovodarjih"... V bloku ima vsako stanovanje svoj kalorimeter (torej, ne dellnikov na radiatorjih, ampak meri dovod in odvod vode v vsako stanovanje)
ta teden nam je uletel upravnik z nekimi predračuni, ker menda, moramo na vsake 5 let narediti kalibracijo. Stvar je v tem, da hočejo za to kalibracijo ~130€ na stanovanje, kar se mi zdi kar konkretna cena. So si res v zakonu pustili pripravljeno tako, da nam lahko kar računajo neke zadeve, za katere so se odločili, da jih je "treba" delat
rolleyes-1.gif


Je še kdo dobil podobno zadevo/obvestilo o "dajatvi"
tongue-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.915
816
113
Ja, saj tudi števec za vodo umerjaš/menjaš na 5 let, pa elektro ti vsake toliko zamenja števec, pa plinarna vsake toliko zamenja števce, pa ....
Če hočeš, da ti na podlagi neke naprave zaračunajo porabo, mora biti ta naprava umerjena.