nov Pony

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Novi lastnik Gorenja jih je preprosto ugasnil in konec. Zadeva bi pila vodo, naročil za severne trge dovolj, ker pa je presahnil tok financiranja ne morejo izpolnit naročil.
Če bi zadeva pila vodo, bi si kakšen prisklednik že stvar speljal k sebi ;)...
Pa če prav razumem zadevo prodajajo. Tako da, bomo takoj videli, koliko je ta stvar pila vodo. Kot rečeno, upam da bo kakšna zainteresirana mlada ekipa zagrabila stvar in jo spravila na pravi nivo.

Še tole: lani so imeli 990.000 EUR prihodkov in 860.000 EUR izgube. Ni kaj, poslovni načrt je bil fenomenalen. Tudi zaradi takih ''vlaganj'' je Gorenje tam kjer je. Namesto, da bi se osredotočali na core biznis, so si priskledniki financirali vse žive zadeve iz Gorenja. Eh ja.
In Kitajci so seveda takoj naredili kar je potrebno in edino pravilno.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.971
113
EU
Pa še Patrije je Gorenje sestavljalo.. Hvala bogu da so Kitajci pravočasno kupili, drugače bi bilo hudo.
Elan je tudi delal gorska kolesa, vendar ni uspel.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Lahko me kličete vojni dobičkar ker sem smolo podjetja izkoristil za nakup po.... ampak bolj prijaznega kolesa za od kampa do štacune še niso naredil, na maraton pa nimam namena it.
IMG_20180819_155719-1587x1190.jpg
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kolk podobnih koles si pa že vozil?
Kolk podobnih koles pa poznaš? Ker če mi všeč Pony bom tud kupil Pony in ne ponnia na Petrolu hodlu itd....
Pred tem smo imel takšne in drugačne treking pa"mtb" bicikle spogledoval sem se tudi z raznimi mestnimi bicikli, ampak za za na AD do tela mini kolesa čista poezija.
Kar pa se tiče vseh preostalih izvedb ponnijev, velik sem jih videl par tud zapeljal, sej geometrija pa trdnost ni prav dost drugac, ko pride pa do teže in menjalnika, zavor pa tiste China izpeljanke ne pridejo niti blizu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj pojasni to malo, ker kakega zbiranja ponudb tam ne najdem, razen da pri konkretnem naročilu pošlješ povpraševanje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kolk podobnih koles pa poznaš? Ker če mi všeč Pony bom tud kupil Pony in ne ponnia na Petrolu hodlu itd....
Pred tem smo imel takšne in drugačne treking pa"mtb" bicikle spogledoval sem se tudi z raznimi mestnimi bicikli, ampak za za na AD do tela mini kolesa čista poezija.
Kar pa se tiče vseh preostalih izvedb ponnijev, velik sem jih videl par tud zapeljal, sej geometrija pa trdnost ni prav dost drugac, ko pride pa do teže in menjalnika, zavor pa tiste China izpeljanke ne pridejo niti blizu.
Ja vprašam ker si ga tako zelo pohvail kok je fajn. Jest mam starega pony-ja z Bolhe za 50€ pa je tudi "najboljši" za pot od kampa do štacune.
Verjetno bi imel enake občutke, če bi kupil zložljivo 20-colsko kolo iz Decathlona za 160€.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
TUŠ prodaja ponije z znižano ceno iz 440 Eur, na 300 Eur.
Že vedno predrago?
Zakaj sprašuješ? A kupuješ, ker se ''splača'' ali ker potrebuješ?
Ker če potrebuješ, si ga poglej v živo in če se ti zdi vredno, pač kupiš. ;)
Če pa kupuješ akcijo, pa počakaj na ''Ponya'' pri drugem trgovcu...

Moje mnenje je sicer, da je še vedno predrag. Firma je zugrund, garancije ni, tako da, to je to... Si sam.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.971
113
EU
Ma ni da bi kupoval. Ko vstopim v trgovino stoji levo pri vratih in se vedno spomnim Gorenja in Kitajcev.:evil: