Nov PC?

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A je ta disk od Samsunga tih. Prvi disk od Maxtorja je bil najglasnejša komponenta v PC-ju (še dobro da je po treh letih crknil).

Katerikoli disk boš najbolj utišal z nečim podobnim: http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=809

809_s.jpg


- tudi na življenjsko dobo diska bo vpliv dobrodelen (moj WD120 po skoraj 6 letih še kar dela - tok, tok)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A je ta disk od Samsunga tih. Prvi disk od Maxtorja je bil najglasnejša komponenta v PC-ju (še dobro da je po treh letih crknil).

Katerikoli disk boš najbolj utišal z nečim podobnim: http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=809

809_s.jpg


- tudi na življenjsko dobo diska bo vpliv dobrodelen (moj WD120 po skoraj 6 letih še kar dela - tok, tok)
To ti malo ublaži vibracije(če sploh kaj). Zvok vrtenja plošč, klikanje bralne glave in kasneje cviljenje zjebanih ležajev pa niti slučajno
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zadeva je namenjena hlajenju diska - in s tem podaljšanji življenjske dobe.

Stranski učinek je dušenje prenašanja zvokov (tudi bralne glave) na ohišje - zadušeni so vsi zvoki.
Ko ti začnejo cviliti ležaji pri disku - zamenjaj disk.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ali kdo ve za kakšno firmo, ki sestavlja računalnike po komponentah v okolici LJ,KR, pa da so konkurenčni s cenami? Nekaj podobnega kot sestavi.si vendar mi je Mežica malo predaleč. Sicer pošiljajo po pošti vendar mi ni všeč, da mi poštarji premetavajo računalnik po kombiju pa še, če je kaj narobe moraš pošiljati gor.
Pred leti so mi zdajšnjega sestavili na megahitu, ki pa ga ni več in sem bil zadovoljen z njimi. Včasih si kar tam počakal, da so porihtali, ali pa si naslednji dan prevzel popravljeno zadevo.
Pa da ti malo pregledajo, če je kompatibilno tisto, kar si izbral in malo svetujejo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem pregledal AGT vendar so določene komponente dražje za 10%, kot pri sestavi.si. (procesor, matična, grafična)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Jp, določene so res dražje. Določene so pa primerljive z ostalimi cenejšimi trgovinami. Pač moreš malo prebrskati, kaj se splača vzeti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ma jaz bi najraje vse na enem mestu dobil, da mi še sestavijo in malo stestirajo. Sicer mi ni nek bavbav sestavit računalnik (sem na sedanjem sam menjal matično pri tem pa v bistvu razdreš cel računalnik) vendar bi novega raje dobil sestavljenega.
 

Podobne teme