nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
ja sej načelno eolys težko sam dolivaš, ker je to bilo noter nekje v 3pm v motorju.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Volvo flota dizlov 2.0 dosega Euro 6b standard in zato ne uporablja modre tekočine. Uporablja pa za delovanje Castrol Edge Pro olje 0-20W, 5,5l in zato plačaš nekje med 75€ do dobrih 125€ samo za zamenjavo olja.
Pa pač ignoriraš CAFE olja....in daš notri xW30 z vw 504/507 pa je.... 5L cca 35-50e...dpf friendly...
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
  • Alfa Romeo: Alle Modelle
  • Audi: A1 (alle), A3 (alle), TT (alle), Q2 1.6 TDI
  • Bentley: -
  • BMW: 1er, 2er, 3er, 4er, X1, X3, X4, 6er (außer GT)
  • Citroën: -
  • DS: -
  • Dacia: Alle Modelle
  • Fiat: Alle Pkw-Modelle (SCR nur bei Nutzfahrzeugen)
  • Ford: Alle Pkw-Modelle (SCR nur bei Nutzfahrzeugen)
  • Honda: Alle Modelle
  • Hyundai: Alle Modelle
  • Infiniti: Q30 (alle)
  • Jaguar: -
  • Jeep: Wrangler, Renegade, Compass, Cherokee
  • Kia: Alle Modelle
  • Land Rover: -
  • Mazda: Alle Modelle
  • Mercedes: A-Klasse, CLA-Klasse, GLA-Klasse, B-Klasse
  • Mini: Alle Modelle
  • Mitsubishi: Alle Modelle
  • Nissan: Alle Pkw-Modelle (SCR nur bei Nutzfahrzeugen)
  • Opel: Corsa (alle), Astra (alle), GTC (alle), Mokka-X (alle), Insignia 1.6 CDTI (120 und 136 PS)
  • Peugeot: -
  • Porsche: -
  • Renault: Alle Pkw-Modelle (SCR nur bei Nutzfahrzeugen)
  • Seat: Toledo, Leon (alle), Ateca 1.6 TDI
  • Skoda: Fabia (alle), Rapid (alle), Octavia (alle), Superb und Superb Combi 1.6 TDI, Karoq 1.6 TDI
  • Toyota: Alle Pkw-Modelle (SCR nur bei Nutzfahrzeugen)
  • Volvo: Alle Modelle
  • VW: Golf (alle), Scirocco (alle), Beetle Cabrio (alle), Passat und Passat Variant 1.6 TDI (außer TDI SCR BlueMotion)
Do 2018, če kdo rabljene gleda.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Kolk pol dejansko pride cena voznje / km, ce kar vse povprek zlivate v avto? To je krenilo v 3 pm...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Kolk pol dejansko pride cena voznje / km, ce kar vse povprek zlivate v avto? To je krenilo v 3 pm...
Dejstvo je da Tunapovi izdelki so med ali celo najkvalitetnejsi , ko pride potnik predstavit kaksno novost vedno vlece svojo lajno...imajo kit servis ,v njem je dodatek olju preden ga izpustis ,potem je dodatek za gorivo in razkuzevalec kabine ,ce se sprejemnik potrudi z popustom to pride stranko stati dobrih 100€... In so stranke ki se za to odlocajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Pri Fordu nisem zasledil da ne bi smel do vrha naliti.
A lahko kak link do teh navodil da ne smeš do vrha naliti.
Prvič slišim za tako navodilo.
Ni mi ga težko upoštevati, če bi se tem res kaj pripomogel da ne bi prišlo do okvare.
Vem pa za navodila za traktor kjer grozijo z obiskom serviserja, če je premalo albuma v rezervoarju in ga zmanjka v kaksnih klancih.....
To tudi mene zanima, kje to piše?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
V knizici o uporabi ti to zagotovo pise ,tudi pri Mercedesu se ne sme nalivati cez max in elektronika si to zapomni tako da ni izgovorov nisem vedel...Ce pa vozis brez in ignoriras opozorila pa izklopi uzig in te vlecna odpelje na servis .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
V knizici o uporabi ti to zagotovo pise ,tudi pri Mercedesu se ne sme nalivati cez max in elektronika si to zapomni tako da ni izgovorov nisem vedel...Ce pa vozis brez in ignoriras opozorila pa izklopi uzig in te vlecna odpelje na servis .
Mater, da ob priliki pogledam navodila in jih prilepim. Razen če se gre Ford lifetime politike, kot nekateri pri avtomatskih menjalnikih
Do sedaj sem enkrat na cca 10kkm.na črpalki natočil tistih cca 16l adbluja. Je pa včeraj spet začel jokati, da ga je samo še za 2kkm
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
V knizici o uporabi ti to zagotovo pise ,tudi pri Mercedesu se ne sme nalivati cez max in elektronika si to zapomni tako da ni izgovorov nisem vedel...Ce pa vozis brez in ignoriras opozorila pa izklopi uzig in te vlecna odpelje na servis .
kje je pri mercedesu max oznaka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Mater, da ob priliki pogledam navodila in jih prilepim. Razen če se gre Ford lifetime politike, kot nekateri pri avtomatskih menjalnikih
Do sedaj sem enkrat na cca 10kkm.na črpalki natočil tistih cca 16l adbluja. Je pa včeraj spet začel jokati, da ga je samo še za 2kkm

Jaz ga vedno natočim 10 litrov, ko dobim opozorilo za dolivanje.
Potem ga je za cca 7000 km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Hurac pa te dizli. Pa to ni več normalno. Samo z enim točenjem adblue cela znanost. Če slučajno ne natočiš po raketni znanosti, ti gre nekaj k EUR u maloro. Pa niso normalni. Leta 1969 so na luno leteli, danes pa enga 15 literskega kesla ne znajo narediti da ne bi nekaj non stop fukalo. En pod maximumom, eden mora bit točno, da slučajno ni 1 dcl nad max. Bedarije svetovne. Komaj čakam, da te dizle sprešajo in nikoli več na površje prnesejo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Jah lej.....tud folk je vedno bolj "izobražen" :D

Sem prepričan če gremo v časovno kapsulo 50 let nazaj...in jim dostavimo vse te moderne dizle z vsemi NAVODILI in trebovanjem....da bi to vse lavfalo bp...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Hitro bi se navadli. Še 50 let pred njimi če si hotel z dvorišča štartat si rabu vsaj 3 stvari in sicer drva, vodo in šibice, pa so se ravno tako peljali. Tak da hipiji bi hitro adblue pogruntal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in Pepe

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Cnh pa ima.
Odvisno tudi od modela.
5 se začnejo pri 90 ps
6 imajo adblue kot vem
5r mima ADB, ne glede na konje.
serija 6 pa je spet svoja serija pa najbrž ma.
Nekateri majo, nekateri nimajo. Čisto odvisno od firme. Ni pa nekega pravila, češ ti pa nimajo. Za 5r pač vem. Za druge pa ne. Drgač pa 1x letno izide katalog traktrojev pri kmečkem glasu pa tam marsikaj zveš. Če komu prav pride.

Soseda ma CNH pa je mel težave pri ADB cca. 300 urah. Ajde, na splošno. Ena stvar več za pokvariti. Ampak časi imt in zetorjev so minili. Olje pa nafta delaš :)