nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ljudje ne se zajebavat z raznimi improvizacijami. Še najceneje je zgleda, da greš k nekomu, ki se spozna na čip tuniunig in ti kompletno sranje okoli ad blue enostavno izklopi, Enkrat plačaš tam okoli 300 eur in si adblue sranja rešen za vedno. Oziroma do takrat ko bo nova vlada uvedla strožje merjenje izpušnih plinov na tehničnih pregledih ali pa bodo tam uvedli kotrolo sistema ad blue. Glede na to da nam obljubljajo svobodo se to verjetno nikoli ne bo zgodilo.
Za tega vem da je sposoben odklopiti adblue sistem klik .
Po velikih težavah s posodami za ad blue je zdaj na vraticah za gorivo pri PSA označeno, da količina ad blue tekočine ne sme pasti pod 10 litrov. Kako to veš ko nimaš natančnega merilnika pa je zanimivo vprašanje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
A ni v veljavi, da ne smeš tankat polno, ker se potem v lijaku ne meša in kristalizira?
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ljudje ne se zajebavat z raznimi improvizacijami. Še najceneje je zgleda, da greš k nekomu, ki se spozna na čip tuniunig in ti kompletno sranje okoli ad blue enostavno izklopi, Enkrat plačaš tam okoli 300 eur in si adblue sranja rešen za vedno. Oziroma do takrat ko bo nova vlada uvedla strožje merjenje izpušnih plinov na tehničnih pregledih ali pa bodo tam uvedli kotrolo sistema ad blue. Glede na to da nam obljubljajo svobodo se to verjetno nikoli ne bo zgodilo.
Za tega vem da je sposoben odklopiti adblue sistem klik .
Po velikih težavah s posodami za ad blue je zdaj na vraticah za gorivo pri PSA označeno, da količina ad blue tekočine ne sme pasti pod 10 litrov. Kako to veš ko nimaš natančnega merilnika pa je zanimivo vprašanje.
Ali imaš kakšno sliko teh vratic, ker to skoraj ne verjamem.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Kapaciteta rezervoarja je pa ca. 17l, pa da bo vedno 10l notri. Ne me hecat. Če ti računalnik začne jamrati pri 3000 km preostanka (ca. 4l) je to to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
A ni v veljavi, da ne smeš tankat polno, ker se potem v lijaku ne meša in kristalizira?
Dvomim. Ko je meni zacela nagajati PSA posoda sem malo potolkel in od tedaj imam vedno vec kot pol posode polne, pa ze 3 leta nobenih problemov vec. Mislim da je bila menjava posod nateg, saj sem sam oživel 3, ki so bile kao fuč.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Nene, kristalizira na vsaki temperaturi ce se posusi voda. Kristali so povsod - v posodi, na cepih, na injektorju...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ljudje ne se zajebavat z raznimi improvizacijami. Še najceneje je zgleda, da greš k nekomu, ki se spozna na čip tuniunig in ti kompletno sranje okoli ad blue enostavno izklopi, Enkrat plačaš tam okoli 300 eur in si adblue sranja rešen za vedno. Oziroma do takrat ko bo nova vlada uvedla strožje merjenje izpušnih plinov na tehničnih pregledih ali pa bodo tam uvedli kotrolo sistema ad blue. Glede na to da nam obljubljajo svobodo se to verjetno nikoli ne bo zgodilo.
Za tega vem da je sposoben odklopiti adblue sistem klik .
Po velikih težavah s posodami za ad blue je zdaj na vraticah za gorivo pri PSA označeno, da količina ad blue tekočine ne sme pasti pod 10 litrov. Kako to veš ko nimaš natančnega merilnika pa je zanimivo vprašanje.
In kaj ce destilirano vodo not nalijes? Ima kak senzor?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Lahko tudi nafto, tako kot so to počeli tanajbolj pametni.
Prvi moment bo računalnik zadovoljen. Čez 300-400km se pa začne veselica, ker se primerja vhodni in izhodni parameter na izpuhu. Računalnik bo hotel popravit slab rezultat in bo doziral čedalje več, dokler na neki točki ugotovi, da nekaj ni prav. Potem malo denarnica peče razen, če se nekdo ne poigra z mapcami v računalniku.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne problem zaradi 15€, ampak zaradi kristaliziranja
No ne vem.
Z VW Transporter jem naredil z enim 160000 km in z drugim 240000 km polnjenje rezervoarja na cca 2 meseca in do sedaj še nobene okvare na Adblue sistemu.
Je pa res da moraš sveži adblue tankat, ker je uporaben max. 1 leto po proizvodnji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe