Nov avto, veliko vprašanj.

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pri kredi pa imaš stroške obdelave in zavarovanje.

SI jih upošteval?


Sicer pa obstaja več leasing podjetij preveri pri različnih kakšen je strošek.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Saj je že to dosti. 7 let star avto pa kasko

Pri starejših (kamor 7+ let star avto definitivno spada) ali pa že več kot napol odplačanih vozilih se kdaj zgodi, da leasing hiša kot lastnik pristane na kaj manj kot polni kasko.

#SamPovem :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Kar se lastništva tiče: za mene je pa prednost. grem prav s poti, da imam uradno čimmanj ali je pa čimmanj vredno. Vnaprej nikoli ne ves, kaj bi ti bolj koristilo, zaenkrat pa se je meni "čimmanj imeti" bolj obrestovalo.

V kolikor je v igri še kak vrtec ipd. se definitivno bolj splača voziti avto na leasing kot pa da ga nakeširaš direktno ali pa preko kredita in si dejanski lastnik.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Joj vedel si se na gume. Rajši povej zakaj je leasing za Jurja dražji kot kreda


Zakaj je pa bencin dražji na avtocesti kot v mestu? Zakaj je voda dražja v turističnem mestu kot v sparu?
Ker tako je.

Hočeš kredit? Ga vzames in je to to to. Če ti ga pa banka ne odobri, potem isces druge opcije, npr leasing, vsaka stvar pa ima svojo ceno, tudi denar.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Kamorkoli samo na kason ne. RS-ka je registrirana za 5 ljudi, tukaj naj bi bil pa problem peljat 3 ljudi plus nekaj krame. Dajte en reality check narest. Si moreš mislit da nekdo uporablja vse sedeže v avtu? To pomeni da se družine s petimi otroki s sedemsežnimi sharani in zafirami normalno prevažajo okrog.
Za reality check imama jaz soseda, ki ima ravno ta avto, ki ga priporočam (tourana).
Brez da seboj vlači še psa (žena, 2 otroka, kolesa).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Touran...nevem no......se da...tud kolega vlači 2 otroka plus krama...

Ampak višek prostornosti pa to lih ni.....golf5 plus edition....(pač un mal ta razvlečen golf)
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Kolega prodaja Tourana 1.6 TDI, mislim da 2011 letnik, pa nima velik kilometrov, če koga zanima.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
če vprašate svoje fotre (alpa pobrskate po lastnih spominih) - včasih se je na morje hodilo s katrco/stoenko.. golf je bil že luxus

zdej nam je pa grand scenic (pre)majhen :p
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Za reality check imama jaz soseda, ki ima ravno ta avto, ki ga priporočam (tourana).
Brez da seboj vlači še psa (žena, 2 otroka, kolesa).

Aha, zdaj razumem. Tvoj sosed se sam vozi v touranu, to pomeni da so sedeži 20% zasedeni in ker je ena plus ena ponavadi 5, včasih pa tudi 4, rabi OP za tri osebe in psa ob enaki zasedenosti najmanj sedemsedežnik. Do koliko pa lahko prtljažnik nafila? 10%?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Zakaj je slabo imeti kasko pri 7 letih? Moj je bil star 8 pa sem imel se vedno polni kasko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
če vprašate svoje fotre (alpa pobrskate po lastnih spominih) - včasih se je na morje hodilo s katrco/stoenko.. golf je bil že luxus

zdej nam je pa grand scenic (pre)majhen :p
Res je. Pozimi so bile smučke kar čez kufer po sredi notri čez prestavno ročico do armature spredi. Pa to so bili cajti ko so bile 10cm daljše od smučarja, ne krajše. Panacarji zadaj pod nogam otrok. Golaž pod nogam mame. Torbe zadaj pod smučke, pa na levo desno kolikor je bilo pač segalo. Otroci so pa nazadnje notri zlezli pa se zvili kakor je bilo pač treba da so se vrata zaprla. Pa se pol se je nekaj v naročju držalo. Poleti smučke zamenjaj z blazinami za na plažo... Danes pač tako ne gre več... Je pa res, da edini ki je normalno sedel je bil voznik in posledično se danes govori, kaj se povsem normalno da...

Grand senic z novo generacijo pa... Klinc ga gleda. Pa današnjih standardih se 3 otrok zadaj ne spraviš, voziti kot smo jih 30 let nazaj pa pač ne moreš, niti ne želim
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
če vprašate svoje fotre (alpa pobrskate po lastnih spominih) - včasih se je na morje hodilo s katrco/stoenko.. golf je bil že luxus
Z bratom sva šla s fičakom, pa sva še od njegovega sodelavca sva peljala dva otroka, ker jih je imel več (mislim, da 4 ali 5) , midva pa več kot dovolj prostora v avtu :).
Nekdaj nismo bili taki skupuhi, da bi si kaj drugo, razen par oblačil in kako brisačo peljali od doma. Če si bil lačen ali žejen, si si ob morju nabavil. Biciklov na morje takrat niti Slovenci niso tovorili. Za pse pa se ne spomnim. Naš vsekakor ni videl morja.

P. S.: Tudi meni ni jasno, kako je takrat to šlo skozi, danes pa je zmeraj premalo prostora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja super no, jaz sem se tudi večino poti na morje peljal leže na zadnji polici v P126. In še marsikdo drugi tudi, ki ga zaradi istega razloga danes ni več med nami. Pa namesto polkubičnih nakupovalnih vozičkov so bile košare, še tiste niso bile nikoli zares polne in mesečno si nasral toliko smeti, kot jih danes do poldneva...

Vse skupaj nima nobene veze s tem v čem se vozimo danes. Če kdo rabi kombi še pred prvim porodom naj ga ima, samo naj ne utruja drugim kako se drugače ne da.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Se strinjam. Ti pa tudi ne, kako se 7 ljudi normalno prevaža v avtu. Se da, normalno pa ne. Jih tudi jaz ene par poznam. 5 otrok pa sharan, ker pač on sicer dobro služi ampak so glih bajto kupili, ona je več ali manj doma - kje pa, ko je 5 otrok eden za drugim, zadnja porodniška teče. Pač za kaj več kot sharana ni, da se vsaj lahko vsi peljejo. Ampak to je to. Druga dva, kjer pač finance niso tak problem pa vsak svojega vitota (6 otrok), da jih vsak lahko vsak moment pelje vse če je treba. Na tak način, ki mu res lahko rečeš normalno. Pol je pa še ene par parov vmes s 4+ otroki kjer pač čara vsak po svoje, pa ravno tako znese. Itak, vse znese z več ali manj prilagajanja. Samo standard je nekje na sredini, ne pa pri unem, ki se najbolj jajca, da kam pride.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Zakaj je slabo imeti kasko pri 7 letih? Moj je bil star 8 pa sem imel se vedno polni kasko.

ker načeloma že avto toliko zgubi da vrednosti, da je kasko predrag. Pa tudi rabljeni deli postanejo pri teh letih bolj dostopni.
Se veda je tudi odv od avta oziroma lastnika. Za odplačanega cliota se definitivno ne splača. Če pa jedva za obroke za a6 skupaj spraviš se pa še vedno splača.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
kolesi noter, ne daš, nikjer

samo v kombija / pickup
Xsara Picasso, Berlingo ipd., taveliki enoprostorci ranga Sharan, Alhambra, Galaxy (sploh tastari, ki so višji). Povsod preverjeno spraviš not dva full suspension MTB brez snemanja sprednjega kolesa, če so zadnji zici podrti oz. odstranjeni.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Nov vprašanje.. Gledam financiranje za avto. Imam dovolj da grem s kesom za polog, recimo 7k.

Financiranje gledam na porsche interavto za naprimer ta avto :https://www.porscheinterauto.net/Vo...Line_Edition/rabljena-vozila/oglas108118.html

In dobiš cena avta na roko je 23800. Na. Financiranje 7 let pa preplacas avto za 4 jurje?! To je standard za lizing al je kje drugje bolj ugodno?

Če vzameš Octavio ali pa kakšen drugi model Škode za ta denar boš imel obrok 238€ na 6 let (72 obrokov) in pa polog 6677 €.
Pri nakupu nove Škode plačaš 28% pologa in 72 obrokov po 1%.
Pri nakupu avtomobila dobiš 10% popusta. Ta popust pa so obresti pri financiranju. Tako da na koncu je cena avtomobila točno toliko kot je cena po maloprodajnem ceniku brez popusta plus cca 150-200€ za obdelavo.

https://www.skoda.si/ponudba-in-financiranje/financiranje-1
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic