Notranja vrata

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Zdravo,

Potreboval bi nasvet oz. vaše morebitne izkušnje.

Urejam si stanovanje, sedaj pa sem v fazi, ko se moram odločiti katera notranja vrata bom namestil in sem malo v dilemi. Hočem namreč malo bolj masivna vrata s skritimi panti. Sprva sem mislil, da bom vzel vrata iz iverokala in se že skoraj odločil za enega izmed ponudnikov. Nato pa mi je zadnji moment sosed predlagal enega kolega, ki je tudi njemu delal vrata vendar so le-ta iz iverke in brez skritih pantov (posledično mislim, da so še nekoliko težja od vrat iz iverokala-ali se morda motim?). Problem je, ker je oče od enega svojega kolega slišal, da se lahko pri vratih iz iverke pojavi problem v smislu prekomerne teže in posledično "puljenje" pant iz štoka od vrat. Obe ponudbi imata po tri pante na vrata.

Ali kdo izmed vas ve', če je res kaj na temu? Ali je morda trik samo v ustreznih pantih (potrebno je dati pante nekoliko višje kakovosti?)?

Ta druga ponudba me je začela zanimati, ker je cca. 700€ cenejša od vrat iz iverokala.

Aja...sosed zaenkrat nima nobenih problemov.

Hvala za vse vaše odgovore, mnenja ipd.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
KSZ

Rad bi zamenjal vrata v stanovanju in obdržal stare štoke. Gre za štoke, ki so stari blizu 30 let, ampak izgledajo zelo ok. Ker gre samo za osvežitev stanovanja, ki ne bi bila za več kot za par let se nagibam k poceni robi iz bau* variant. Bo problem dobit vrata, ki bi pasala direktno na stare štoke? Nimam pojma o standardih na tem področju, zato mogoče sprašujem neumnosti
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kaj pa če bi samo pobarval vse skupaj? Jaz sem to naredil, pa so vrata kot nova. Pa vzel sem tako barvo da se skozi še vedno vidi lesna struktura, kar je zelo lepo.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Hm, zamislil sem si barvo javorja, ker imam čisto nova lepa vhodna vrata v tej barvi
smile-1.gif


Razmišljam, da bi jih mogoče oblekel v folijo. Pri stari omari je lepo izpadlo z belo folijo, za vrata me pa malo bolj skrbi.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Prave vrata za stare štoke boš mogoče dobil v Merkurju, poceni so od Lip Bled pod oznako Biva, oikoli 50 eur. Vedi pa da niso prelepljena z furnirjem, temveč z folijo. Začasno sem jih dal tudi sam, pa so po 3 letih še kot nova in bijo ostala dokler jih ne odrgnemo.
Razni Bau" in Obi pa uporabljajo avstrijske standade in na stare štoke slovenskih proizvajalcev ne pašejo. Ppred nakupom pa zmeri razdaljo med panti, višino klučavnice,. Meri pa od vrha vrat, če so vrata slučajno kaj krajšana.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Hvala za tole. Se mi je kar zdelo, da razne bau variante ne bojo šle. Folija me pa ne moti, ker tale vrata zdaj so zdržala 30 let, pa tudi niso furnirana. So kot nova, edino tista temna barva ne paše več v stanovanje
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
KSZ

Rad bi zamenjal vrata v stanovanju in obdržal stare štoke. Gre za štoke, ki so stari blizu 30 let, ampak izgledajo zelo ok. Ker gre samo za osvežitev stanovanja, ki ne bi bila za več kot za par let se nagibam k poceni robi iz bau* variant. Bo problem dobit vrata, ki bi pasala direktno na stare štoke? Nimam pojma o standardih na tem področju, zato mogoče sprašujem neumnosti
smile-1.gif

Pomoje ne bo problem.

Sem v 150let stari bajti to naredil, štoki so bli saj 50 let stari, pa je pasal ko ata na mamo
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
V bauhausu, ene 5 let nazaj. Čist najcenejše možne. Premeri samo odprtino, če je taprava velikost mora pasat.

Problem bi edino bil, če nebi imel standard odprtine...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Izmeril sem na hitro vrata in so točno 75 in 65cm široka, kar mislim, da je čisti standard. Bom pa itak vse še natančno premeril, da ne bo presenečenja
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Izmeril sem na hitro vrata in so točno 75 in 65cm široka, kar mislim, da je čisti standard. Bom pa itak vse še natančno premeril, da ne bo presenečenja
smile-1.gif

a to si izmeril širino krila al širino med štoki?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Izmeril sem na hitro vrata in so točno 75 in 65cm široka, kar mislim, da je čisti standard. Bom pa itak vse še natančno premeril, da ne bo presenečenja
smile-1.gif

Pol nebi smel bit problem. Če bo pa kej jebal pa če maš lesene štoke mam v tvojih koncih kašnga kolega tišlerja pa pride pogledat
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tudi mi imamo od turlesa. Zdasj točno iz česa so nimam pojma, So pa zvočno izolativna, narejena na nivoju. Pa imajo po 3 pante na vrata. Smo tudi minajprej sanjali nekaj o skritih pantih vendar je zadeva toliko dražja, da smo potem opustili to idejo, ker roko na srce...razen prvih parkrat vrat več ne pogeldaš...tako da skrivat pante..zakaj že?
smile-1.gif



Načeloma pa beljen hrast, prečno postavljen...


13251980534700e01742c9e.jpg
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
tudi jaz sem bil včasih za les-prečno postavlejn... na koncu po nasvetu izbral barvana. in ni mi žal.