Notranja vrata štoper

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Težava je, da vrata pustiš v eni poziciji in se npr. vedno čisto odprejo ali pa zaprejo ali pa ostanejo nekje vmes. Uravnavanje s panti ni šlo, saj zgleda so v tako čudnem pložaju, da rabim neke vrste bremzo, ki bo vrata držala v poziji, kot smo jih pustili. Problem je, da se vrata npr. lepo pustijo v eni poziciji, ampak čisto počasi (ali hitreje) zlezejo v svojo naravno pozicijo. Iskal sem po netu ali bi lahko zamenjal pante za bolj "trde" ali pa pd vrata dal neke vrste metrlice, ki bi bile kot kakšne bremze. Že čisto najmanjpša bremza, bi jih držala na poziciji.

Anyone?
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
metlice imaš tiste, k jih našraufaš na spodnji rob. Ti bi jih lahko malo bolj v tla pritisnil, pa bi mogoče držala...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
a bodo metlice držale vrata, glede na to da so gladke in ne gumjaste? pa če jih preveč v tla pritisnem, tud ne vem kako se bodo čudno krivile ko prmeikaš vrata. razmišlajl sem o gumi, ki bi jo pribil na del vrat, ki gleda v tla.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Dobi se naprava podobna hiravličnem zapiralu vrat. Montira se zgoraj na okvir pri tečajih. Ročaj pri odpiranju drsi po žlebu in se da nastaviti odprte vmesne položaje.
Imeli smo to na vratih enkrat na firmi.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
ma teh hidravilk ne bi dajal.

milsim, da bom mogu kupit nekaj opcij in mal experimentirat. tele metlice so mi grde, tale guma je mal lepše. drzugače pa štoke ven in nove not. da bodo naravnost.

kaj pa panti? obstajajo kakšni bolj trdi, da je v njih malo več upora. sje najbrž sprašujem neumnosti, ampak vseeno. :zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Ja to so notranja vrata, ki se čisto, ampak res čisto počasi zapirajo v neko pozicijo. Včasih v čisto zaprte ali pa čisto odprte ali pa nekje vmes. trije komadi.

Panti so kovinski z plastičnim vložkov. Sem razmišljal, da bi v pante tudi nekaj zatlačil, da ustvarja malo upora.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

O ring podloži vmes v pant. :cheer: Tako kot podložko.
Ali pa podložko iz klingerita npr. Da bo več zdržalo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Kaj pa če kaj oviješ okoli panta, da ne bo več lufta vmes in se bo potem bolj na trdo zapiralo.:zavijazocmi:
Najlažja rešitev je, da na pant na sliki zažagaš zarezo z žago za železo približno za eno tretjino navzdol.
V to zarezo zatlačiš ploščati izvijač in ga od zgoraj udariš s kladivom, da se pant rahlo rascepi.
Ne preveč. Tako boš dobil vzmetni učinek na razcepljenem delu, ki bo tasno prilegal in zaviral prosti premik vratnega krila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je pant tako kot je WeWatchingYou prilimal, bi lahko tudi podložil košček gume na zgornji del moškega dela - nad njim je namreč ležajna kroglica.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
tale od Gonzota mi je najbolj zanimiva in inovativna. :zmaga:

Demz: to sem že neki poskušal. a v ženskem delu panta notr je ležaj?

uf, zdej se je pa nabralo idej. hvala vsem, se bom za vikend pozabaval. še prej pa v Bauhas po mal gume, obročke, trakove,...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
tale od Gonzota mi je najbolj zanimiva in inovativna. :zmaga:

Demz: to sem že neki poskušal. a v ženskem delu panta notr je ležaj?

uf, zdej se je pa nabralo idej. hvala vsem, se bom za vikend pozabaval. še prej pa v Bauhas po mal gume, obročke, trakove,...

Seveda , saj sem strojnik.:zmaga:
Kroglica je ponavadi v moškem delu panta. Če je takšna izvedba, jo ven spajsaš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
sm tud jest razmisljal da bi lahko kaj okol panta navil, sam bi mu scasoma ven zmetalo zadevo...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Sm razmišla da bi mal teflonskega traku (saj mislim da je teflonski) za vodovodne cevi, ampak ščasoma pomoje to popusti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če imaš kolikor toliko nove pante, ne boš nič pametnega not spravil. Snami vrata in do suhega pobriši pante, pol pa daš not na vrh eno gumico, ali pa dihtungo za plin na moški del (podboj). To bi moralo bremzat vse skupaj. Malo Mac Gyver-ja uporabi.