Nosilec koles za na prtljažna vrata

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja fotke nimam. zmontira se hitro, saj ima take hitre vpenjalce za nastavljat dolžino. jaz ga namestim zgoraj na zgornji rob šipe, spodaj pa direkt pod šipo. stoji na takih gumijasto-plastičnih širokih nogah. zapnem zgornje pasove, pa stranske na pregibu zadnjih luči, pol pa našpanam še dol pod vrata, kjer sem si nardil dva podaljška, da originalni paščki lepše zagrabijo. vsega skupaj je 3 minute dela al pa še manj, ko enkrat skužiš nastavljanje razpona. stoji nepremično, po parih kilometrih samo še enkrat zateneš paščke in voila. sem pa zaenkrat vozil samo dva bicikla in je vse bp. tablica in luči ostanejo vidni. aja, zadnjega brisalca ne moreš uporabljat, ker stoji na šipi. tako da če se voziš ob dežju, moraš met to v mislih, ker se zadnji brisalec samodejno vklopi, ko daš v rikverc.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Imam tak nosilec od Thule. Obstajata dva modela (iz enega ne moreš narediti drugega in obratno). Vsak paše samo na določene avtomobile, zaradi dolžine palčk . Gor gresta dve kolesi, pri čemer lahko "normalno" odpiraš prtljažnik (prtljažnik se odpre, samo moraš držat vrata da ti ne padejo na glavo). Stvar je v redu, samo malo je drag.