Nokia 8 Sirocco

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Na MWC 2018 prejšnji teden, je HMD napovedal Nokio 8 Sirocco. Telefon naj bi bil premium izdelave, kombinacija nerjavečega jekla in stekla. Poganja ga snapdragon 835, ima 6GB RAMa in 128GB notranjega pomnilnika. USB-C, Qi polnjenje in IP67.

Sodelavci raznih tehnoloških strani in blogerji, so pokazali precej navdušenja nad telefononom, naj bi bil "stunning" v živo, pa tudi display naj bi bil vrhunski. Poganja ga android one, tako da bodo posodobitve še hitrejše, kot do sedaj na modelu 8. Prinaša pa tudi (končno) takšno kamera aplikacijo, kot je bila na boljših lumiah.

V Nemčiji je v predprodaji 729€, pride aprila.

https://www.nokia.com/en_int/phones/nokia-8-sirocco

nokia-8-sirocco.jpg


nokia-8-sirocco-thumb.png


nokia-8-sirocco-7.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: legenda in Karakala

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Zame sigurno v ožjem naboru za naslednji telefon. Čisti android, top hardware, foto sigurno v rangu najboljših ter zmerna cena - čez pol leta pričakujem ceno pod 400€ :)

Bi ga pa moral prej vidit / sprobat v živo, ker po prvih vtisih sodeč niso navdušeni nad ergonomijo ohišja, naj bi bil neudoben v rokah zaradi "ostrih" robov. Hm verjetno bi kak ovitek rešil zadevo. Čeprav glede na zavit display na straneh, kako se ovitek sploh obnese?
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
To je sigurno res, vendar ob morebitnem padcu na tla ekran hitro poči, če ni ovitka. trenutni telefon uporabljam brez ovitka in ima že kar nekaj časa "najstniški ekran" :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Boljša je sigurno za držat kot SGS, ki je najbolj šrot. Pa mnogo ajfovnov tudi. Ta je z obeh strani curved.

Verjetno bom enkrat menjal, samo več kot 500€ ne bi dal, tako da še kako leto. :p
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glede tega sem pa res žid pismo. :)

Dolgo sem mel Nexus 5, pa sem se navadil, da mi je vseeno za telefon. te 700€ kripe so pa malo neugodne za tak odnos. :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kdo pa pri nas servisira te "nove" Nokie v primeru problema v garancijskem roku?