Nokia 6120 Classic - gretje telefona?

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Zdravo!

Ker vidim, da ima nekaj uporabnikov tukaj Nokio 6120 Classic bi rad iz prve roke izvedel sledeče:

Na nekaterih tujih forumih je zaslediti, da bi se naj Nokia 6120 med klicanjem v oklici zvočnika po kakšnih 5 minutah pogovora nenormalno segrevala. Bojda bi naj bilo to tako izrazito, da je že neprijetno držati telefon ob ušesu.

Lastniki 6120, a se pri vašem telefonu to tudi dogaja? Velja to samo za UMTS klice ali tudi za GSM klice, oziroma celo samo pri uporabi procesorsko zahtevnih aplikacij (ponekod namreč pravijo, da bi se naj pregreval procesor)?

Hvala za pomoč!
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Ja, se segreje, meni se ne zdi da tako zelo močno, ampak tudi toliko ne vem, če bi se smelo. Je bolj "vroč" med klicem kot drugi mobilni telefoni, ki sem jih imel.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Se zavedam, a ker se bliža zima to smatram kot dodatno funkcijo imenovano "kalorifer to go".
wink-1.gif

Bomo videli, tudi nekateri prejšnji Nokiini telefoni so imeli podobno napako, pri E50 so celo neustrezne baterije menjali.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Če te pravilno razumem, bi naj bil torej vzrok gretja baterija?

Kar potem pomeni, da se to dogaja tako med GSM kot UMTS klici?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Tako je bilo že pri recimo E50, tako da je bolj verjetno, da je kaj na tem, ni pa nujno. Se pa segreva, tudi bolj kot večina ostalih mobilnikov, ni pa zelo hudo, vsaj pri meni ne.

Kar se tiče vezanosti na UMTS/GSM omrežje pa bom probal, zdaj sem izklopil povezovanje v UMTS. V 3G omrežju se je segrevalo, bom pa še javil kako je v GSM omrežju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.392
5.421
113
se segreva in to kar opazno. verjetno se vsem enako segreva, le da ene to bolj moti kot druge. sem pa sigurna, da ni vzrok baterija, ker se segreva le med klici, ne pa tudi med drugimi opravili, bolj zvočnik, ker je vroč le tam okoli, tam kjer je baterija pa ne.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik wasiriki pravi:
Men je prodajalka rekla nj polnm 15 ur (simobil center - BTC)
nahrung002.gif

Ojoj, pa kdaj se bo nehalo s temi neumnostmi? Ko se napolni baterija, je aparat ne polni več. Pika, amen. Lahko jo pustiš tudi 51 ur, pa bo polna ravno toliko kot po 2 urah.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Greje se pri slušalki na vrhu ekrana, na sprednji strani. Ni tako kritično, sem imel aparate, ki so še bolj greli.
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik wasiriki pravi:
Men je prodajalka rekla nj polnm 15 ur (simobil center - BTC)
nahrung002.gif

Ojoj, pa kdaj se bo nehalo s temi neumnostmi? Ko se napolni baterija, je aparat ne polni več. Pika, amen. Lahko jo pustiš tudi 51 ur, pa bo polna ravno toliko kot po 2 urah.
Tudi meni vsakič ko kupim telefon govorijo prodajalci v S! centrih take neumnosti. Ampak mi do sedaj še ni ratalo, da bi jih prepričal, da nimajo prav.
stupid-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Mogoče ima pa vgrajeno funkcijo, da glede na zunanjo temperaturo vključi gretje. Saj dejansko prija mal toplote na ušesih
smile-1.gif
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Seveda se pri daljšem telefoniranju zagreje vsak telefon. Se še spomnim, kako so se segrevali NMT Benefoni. Nokia 6120 bi se naj segrela že pri krajših pogovorih, to je tisto kar me navdaja z dvomom...

Preden se bom jaz odločil da jo vzamem, bom jo definitvno preveril, da vidim koliko me to moti.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Seveda se pri daljšem telefoniranju zagreje vsak telefon. Se še spomnim, kako so se segrevali NMT Benefoni. Nokia 6120 bi se naj segrela že pri krajših pogovorih, to je tisto kar me navdaja z dvomom...

Preden se bom jaz odločil da jo vzamem, bom jo definitvno preveril, da vidim koliko me to moti.

Obstaja še vedno možnost uporabe priloženih slušalk ali pa v kombinaciji z BT slušalko.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
S tem se samo greje v zepu namesto v roki ... se vedno se pa greje, kar ne more biti dobro za baterijo (pa se smiselno ni prevec, da imas prenosni grelec na baterijo, katera naj bi zdrzala cimdlje).