No pa sem jo naložil...

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Jaz osebno se več ne umikam divjadi, ki mi pride pred avtomobil.
Sem se umaknil 1x in imel hude komplikacije pri uveljavljanju D kombinacije, ker ti pač izplačajo (kao) škodo, ki ti jo je storila divjad.

Seveda, da nebi povozil srnice sem se umaknil na bankino a je bila ena smreka preblizu tako, da sem odtrgal kolo in še kaj zdraven a kljub temu sem divjad zadel z prvim levim koncem. Na mojo žalost je bila desna stran avtomobila veliko bolj poškodovana.
No-ja nekako sem potem uspel dobiti povrnjeno celotno škodo ampak od takrat naprej se ne umikam več divjadi, da bi se izognil trčenju.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
to enostavno ne paše k 60kmh.....

Ko ti prleti neposredno pred avto, tut če peljes 40 je trk neizogiben.

Moja pogumnica je skočla dobesedno z grma, čakala me je...
bonk.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
sam se tudi ne umikam divjadi, drgač pa
povozil
srno s fiat puntom
fazan na avtocesti enako z puntom (1500 euro škode...)
srno z fiat bravom
oplazil srnjaka z meganom

tako da imam skoraj več trofej kot kak lovec....
uf-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če pa tako v kaki vlki restavraciji ko imajo tihi lom, lovci v tvoji občini kr vračunajo tihi lov, ker avtomacko
letno zmanjka pol srnjadi...

En model pa z mesca v mesec bolše felne, začne s puntom pol pa naenkrat megane...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jaz sem tudi na D kombinaciji, Gorenjska je polna divjadi....dokler pri karambolu ni cela stran usrana od nje je še OK:)
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
pri psu se probam varno umaknit - malo zmanjšam brzino, če ne gre, pač poči

pri manjših stvorih kot je pes (maček, veverice,ptiči,...) tud trzam ne

pri mladih srnah - bremzam kukr se le da in ne premikam volana. če poči pač poči

pri srnjakih in starejših srnah - probam se izognit na vsak način (ocenim situacijo in če je "varno" zapeljat dol s ceste bom to tudi storil) - kolegica je dobila srno čez vetrobransko steklo na zadnje zice. najbrž ni potrebno omenjat, da če bi bil še kdo v avtu, da bi bil mrtu - njo je srna "zgrešila". Problem pri ta starejših srnah in srnjakih je to, da so tako visoki, da v bisvu telo pride na haubo in potem se samo še "zapelje" po njej...

medvedi, divji prašiči - bremzam, če poči, pač poči. če poči je avto po vsej verjetnosti tudi totalka.
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
huh si tako napisal kot da se ti to dogaja na "daily basis"
kje pa živiš oz kje se voziš?
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
borovnica -> vrhnika (na eni strani gozd, na drugi strani ceste pa njive - ni da ni
uf-1.gif
)

drugač pa mački, psi itd... kmetije čist ob cesti
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Medo

Fizikalc
24. jul 2007
2.935
0
36
45
Ja, sploh ni dojel. Pol se je šele mal sklonu ko ga je že preskočila.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ja, sej ponavad se tko zgodi. nazadnje ko sem srno (mlado) nabasal tud časa ni blo da bi karkoli trznil (niti z volanom, niti z rokami, nogami,...še z očmi in glavo nisem trznil!) ker je skočila kakšen meter pred avto. Šel 60kmh - ni šans da karkoli narediš. takrat sem se tudi zamislil kaj bi blo če ti tkole mulc skoč pred avto....60, 50, 40...ni pogojev da karkoli narediš...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
V nekaterih USA zveznih državah je po zakonu treba na motociklu nositi samo očala ki zakrijejo oči torej lahko voziš samo s sončnimi, BREZ čelade....
aplauz.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
kolegica je dobila srno čez vetrobransko steklo na zadnje zice. najbrž ni potrebno omenjat, da če bi bil še kdo v avtu, da bi bil mrtu - njo je srna "zgrešila".

S kakim avtom? Hitrost? Sicer pa stavim da obstajajo slike, nenazadnje je srna morila, kdo tega ne poslika za spomin...
Pa če je srna prletela noter, je zraven potegnila celo šipo ki bi vsekala po tvoji kolegici ona pa nato s ceste...


Daj zrihtaj sliko...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
pa to je že kr konkretno nekaj let nazaj
frown-1.gif
dvomim da je kakšna slika (no, pri škifih bi se še kej najdlo)...
drugač pa ja, nisem rekel, da je bila brez praske. Govoril sem o tem, da je preživela...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:

V dokaz, da ne nabijaš prilimaj sliko avta.








Sej če ni dovolj, ti še dam telefonsko od jagra, ki je nasel srno, mojega zavarovalnega agenta, obeh policistov,

lahko grema še 1x vse podatke skozi, mogoče zmerit zavorno pot, al pa še 1x pihat, če mislis da kaj ni verodostojno...



Pa tut za sliko še lahko rečem na policiski postaji, pomoje bi mi jo dali...
 
Nazadnje urejeno:

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Enkrat v našmu koncu...



Ravna cesta, na obeh straneh hosta, hitrost 80km/h, skoči srna iz desne strani ceste direkt pred avto, hvala bogu da ima berlingo dosti visoko havbo dak da je zbilo sam plastiko pa neke ventilatorje. Havba nič poškodovana. Srna se je nekam v hosto zvlekla kar še zdej ne razumem. Čez en teden skoči srna iza hiše. Na avtu skoraj nič škode. Srna je obležala vendar je bila še pri življenju vse do prihoda kiflov ko si je malo prepucal dušo in ustrelil srno.



280817coyz.jpg




Slika je naključna
 
Nazadnje urejeno: