No pa sem jo naložil...

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ura 2 zjutraj, in takole jaz na poti domov... Zvrnil 3 male pive, zato se odločim za
xtra easy ride, takole se res počasi peljem, nažgem čik, pribijem muziko in chillam...

Izven naselja "letim" 60, ko naenkrat od nikoder, neko rogovje sred ceste, itak bremza,
cuknem levo do bankine, a ni blo rešitve, zbijem zadevo, na haubo, streho in odzadaj dol...

mogoče me je celo malo zaneslo, a stal sem v roku 3m se mi zdi...

Itak jebeš glupo žival, tak ji ni pomoči, grem čekirat avto
shocked-1.gif


Blinker, blatnik, streha, potamalem 300 demiđa...

"Da ti jeb*m divjad vse po spisku!" Drl sn se ko hitler...

Niti malo nisem siguren kaj imam zavarovano, klical sem kolega da bi nardili zapisnik,
z 3mi peri v riti se nemislim it tega, itak rabim nekoga treznega (čeprav sem bil sam trezn)
a se mi ni javil, tako da bom zadevo poštelal ju3 zvečer, če pa nimam zavarovano pa
lepo ode 300€, kakorkoli, dajte pazit na teh odsekih kjer je divjat, raje ostanite na dopustu 2
dni dlje za ta denar...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Mislim da pri takih nesrečah rabiš tudi divjad prisotno pri zapisniku
grin1.gif
... Drugače bodo kiflci kompliciral (ok... če je kolega, pol je verjetno uredu).

Sicer si pa kej dost ne moreš pomagat pri takih "prečkanjih" divjadi. Se vsakič ko grem do LJ peljem čez odsek cca 3km, kjer je prava loterija. Sicer je postavljen znak, ampak ti kej dost ne pomaga, edin če se boš peljal 40km/h tam....

No upam da boš uredu poštimal...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Če ne bi pil bi verjetno lahko vse rešil kot se mora...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem ob novem avtu naložil dve srni v 15k km, potem mi je bilo dovolj vsega in sem šel iskat v klet neke piskače z Madžarske, ki sem jih par let prej vzel več kompletov. Sedaj je čez 75k km in še nobene zbil (knock, knock), pa imam konkretno ''nevarne'' odseke za divjad vsak dan na listi.
Isto še na ostalih dveh avtomobilih (knock, knock). Ne vem, če kaj pomaga, ampak zaenkrat so dejstva taka. Stane pa celih 5 EUR en ta paket.

PS: Če boš nabavil jih prosim zmontiraj nekam, kjer se ne vidijo, ker drugače boš največji šiptar v mestu.
grin1.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Glede na to, da je samo materialno škoda za zavarovalnice niti ne rabiš klicat policajv. Samo ti lepo idi na zavarovalnico pa lepo uveljavljal škodo.

PS: vsem skupja se opravičujem za karkoli ker sm trenutn vsaj 2,3 promila pod dovoljeno stopnjo alkohola v iztpahanem zrakzu. kurva je fajn
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
Glede na to, da je samo materialno škoda za zavarovalnice niti ne rabiš klicat policajv. Samo ti lepo idi na zavarovalnico pa lepo uveljavljal škodo.

PS: vsem skupja se opravičujem za karkoli ker sm trenutn vsaj 2,3 promila pod dovoljeno stopnjo alkohola v iztpahanem zrakzu. kurva je fajn

Ni res... za divjad je potrebno klicat policaje. Še težijo ti, če je žival samo ranjena in je odpeketala naprej.....
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Ne to ampak, če so sledovi krvi na avtomobilu in divjad ni obležala na kraju nesreče policaj pokliče dežurnega lovca, ki je zadolžen za tisti predel/okraj.
G. lovec se poda na lov za ranjeno divjadjo ter, ko jo najde ji zada milostni strel.

Sam za 1x še nisem imel takega primera, ker vse kar je prišlo pred avtomobil je tudi obležalo.
Trenutno stanje je 7 ubojev in tako stanje naj ostane še naprej.

Tok-tok mir je že štiri leta.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No jaz sem pa pri štirih povoženih
frown-1.gif
a k sreči nobenega uboja.



Živim v takšnem koncu, kjer je divjadi toliko, da se ponoči skoraj ne moreš peljati, da ne bi vsaj kakšne videl. K sreči imam avto spredaj dosti visok, tako da še nobene nisem na havbo dobil, le vedno sem moral potem iz odbijača pulit kocine. Sem se pa navadil sedaj če vozim zvečer ali ponoči, če ni prometa ravno iz tega razloga vozit z meglenkami. In te so me že parkrat rešile, da sem dovolj hitro ustavil.

Aja še en nasvet glede divjadi. Če ti prileti na cesto ena, je zagotovo vsaj 70-80% možnosti, da bo še druga. Pri meni so bile prve tri vse druge. Samo pri prvih dveh res nisem bil na to pozoren,pri tretji, je pa prva ravno še odkočila, druga pa fasala, ker je bila čisto za njo.



lp
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
O, saj jaz tudi živim v takšnih krajih, kjer je že čudno, če ne vidiš kakšne divjadi ob cesti, ko se vožiš ponoči.
Meglenke tudi sam prakticiram in res pripomorejo, da prej opaziš divjad ob cesti.
Kot zanimivost pa, da medved po ravni makadamski cesti teče po števcu cca.50km/h.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Danes bi lahko že golaž jedel. Drugič dodaj 10 km/h več, da jo boš v polno zadel...

JOKE:D
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik logistik pravi:

Trenutno stanje je 7 ubojev in tako stanje naj ostane še naprej.

Tok-tok mir je že štiri leta.

Vozim ze 5 let, pa je to moje prvo srečanje z divjadjo. Tut prometne še hvlabogu nisem imel/povzročil.
2x so se mi v rit zaleteli, samo to so res dejavniki na katere nimas vpliva; 2x stal na križišču, 2x
nek mulc ki se ni mogo ustavit/gledal zize na pločniku...

Da mam pa 14 kaznskih je pa druga štorija
redface-1.gif


Tako si reko, naj ostane tak naprej.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
jaz sem mel lani podoben problem vendar ne z divjadjo ampak psom... se pripeljem kakih 100 po eni vaški cesti, na radiju štimam muziko in kar naenkrat na cesti zagledam psa. jaz polne na žlajf, pa še dež je bil, tk da je bla čist mokra cesta in ko sem zavil stran od psa sem se zaletel not v en betonski steber... ura je bla kakih dvanjast ponoči, nobenga nikjer, dež lil ko zmešan in pol sem komaj spravu avto vn ker je blo polno blata in je nasedel. na srečo sem se lahko potem nekako pripeljal do doma s tisto razbitino...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Raznim zajce, mačkam, fazanom, se pri vlki hitrosti ne umikam, na račun lisice je bratranec nekoč stolkel popolnoma novo
vitaro, huda totalka, sicer so mu jo popravli in vse, ampak avto več nikol ni to to...