NLB previsoki stroški vodenja računa

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Javi se, ko boš ti ali kdo drug jokal, da nihče ne dvigne telefona. :zmaga: Pa nimam nobenih problemov, samo včasih rabim hitro uslugo.
Kdo sploh še kontaktiras banko preko telefona?
Če imaš dovolj denarja niti ne rabiš osebnega svetovalca.Vsaj zadnjih 10 let ga nisem itak ti vsak od njih pove drugače in ti prodaja kar ne rabiš da proda.
Osebne svetovalce rabiš če imaš kredite in jih ne plačuješ......
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kdo sploh še kontaktiras banko preko telefona?
Če imaš dovolj denarja niti ne rabiš osebnega svetovalca.Vsaj zadnjih 10 let ga nisem itak ti vsak od njih pove drugače in ti prodaja kar ne rabiš da proda.
Osebne svetovalce rabiš če imaš kredite in jih ne plačuješ......

Ni res. Ko greš v USA in imaš premalo limita na MC pokličeš in ti dvognejo limit. Ali pa, ko ti kje kartico ukradejo, pokličeš in ti pošljejo novo (npr. v Azijo). Je pa res, da tega ne rabi vsak.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Kar se tiče pa obresti,pa v bistvu plačujem z vodenjem trr neko lezarino denar, čeprav je konec leta bilo rečeno,da za manjše zneske pod 100k ne bomo plačevali.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Ni res. Ko greš v USA in imaš premalo limita na MC pokličeš in ti dvognejo limit. Ali pa, ko ti kje kartico ukradejo, pokličeš in ti pošljejo novo (npr. v Azijo). Je pa res, da tega ne rabi vsak.
Jaz si limit dvignem z enim klikom v aplikaciji na telefonu.
V tujini imam vedno rezervno kartico s sabo na drugem mestu, čeprav praktično plačujem le še s telefonom preko Apple Pay.
Če bi kartico ukradli, jo deaktiviram z drugim klikom v aplikaciji.
Nova tehnologija je prav fajn, ko jo enkrat osvojiš :).
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
saj to govorim NLB caplja za ostalimi bankami in s svoje nič kaj inovativne stroitve bogato zaračunava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
Ni res. Ko greš v USA in imaš premalo limita na MC pokličeš in ti dvognejo limit. Ali pa, ko ti kje kartico ukradejo, pokličeš in ti pošljejo novo (npr. v Azijo). Je pa res, da tega ne rabi vsak.
sem na nlbju, pa ne klicem.....limit se poveča na kliku, direkt, ko ti v aziji cuknejo mastercard, je gor številka za mastercard. Ne nisem še menjal, ampka so oderuhi, da te kap, sej drugi niso kaj boljši, tako da alternativa so samo tuje spletne banke.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Pri NKBM lahko tudi preko (#1 buggy) spletne/mobilne banke nastaviš limit. Ampak to efektivno pomeni, da si oddal zahtevo in lahko (preverjeno) traja še par dni, predenj ti dejansko spremenijo limit.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Na NLB ostane človek zaradi drugih razlogov in ne zaradi obresti. Posebno zaradi osebnega svetovalca, ki promptno reši veliko večino problemov.

Če ti rabiš osebnega svetovalca ,da ti rešuje probleme, potem imaš očitno banko ,ki povzroča probleme, da jih potem lahko rešuje.
In to je zmaga, ker s tem ubiješ 2 muhe na en mah. Upravičiš zaposlitev svetovalca, ki je bratranec od šefa in hkrari dobiš zadovoljno stranko, kateri expres rešiš vse probleme (ki si jih sicer sam ustvaril).
Zanimivo da imam jaz 2 zastojn banke in eno kjer plačujem 1€ na mesec, pa še z nobeno nisem imel problemov. Če je kaj, se preko maila reši v doglednem času.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vsak svoje hvali. Če je vse tok fajn, se človek vpraša, zakaj imaš kar tri banke?
Sam sem na NLB in so s temi paketi lepo zasrali, predvsem je pa predrago.
Trenutno me veže kredit, ko bo odplačan, se lahko odločam kaj in kako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Nekaj me zanima ,ali je katera slovenska banka že vstopila v 2 desetletje tega stoletja in omogoča odprtje računa online? Ker to da moraš it tja je kamena doba.
Tehnologija je že davno na voljo. Ste kdaj odpirali račun na n26, revolut, p2p menjalnicah, kripto borzah? Zahteve in postopki so enaki kot za banke, pa tu vse teče online
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Nekaj me zanima ,ali je katera slovenska banka že vstopila v 2 desetletje tega stoletja in omogoča odprtje računa online? Ker to da moraš it tja je kamena doba.
Tehnologija je že davno na voljo.

Je, NLB ;)

Kaj več? Meni se tudi zdi neumno plačevat 3€.

Cel kup jih imaš - N26, Revolut, Vivid...itd. Če ne potrebuješ kreditov in podobnega, zna biti top. Izmed slovenskih bi jaz verjetno vzel Sberbank direkt račun za 1,5 eur/mesečno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ko bodo ponujali kreditne bo kul, takrat pa rabiš eno tako banko tu, da te lupi.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Jaz imam vse direktne bremenitve na N26 in deluje brez težav.

ko bodo ponujali kreditne bo kul, takrat pa rabiš eno tako banko tu, da te lupi.

Kaj pa vem, meni je do sedaj uspelo vse urediti z N26 oz. Revolutom - tudi rezervacijo sredstev (varščina) pri najemu avtodoma.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
ko bodo ponujali kreditne bo kul, takrat pa rabiš eno tako banko tu, da te lupi.
Samo kredit skoraj praviloma ni najbolj ugoden na banki, ki si ji (bil) najbolj zvest in te je lupila dolga leta.
Brezplačne banke pa kredite že nekaj časa obljubljajo in jih nekatere v tujini že ponujajo. Najprej nižjih vrednosti <10.000€, kaj bo prihodnost prenesla bomo pa videli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
BuDi mislil sem kreditne kartice, to se pač občasno potrebuje, potovanja, rezervacije in podobna scena..tele zastonjske še to ne ponujajo, ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Vse to mi je šlo z N26, tudi rentecar. Kreditna je samo za tiste, ki bi radi zapravili več kot imajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi