NLB previsoki stroški vodenja računa

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
jah to je dobro, čeprav debetna ne deluje isto kot kreditna...in v tem je catch...in ene stvari pač ne gre, ali pa ni šlo... v preteklosti. Jaz jo sicer šibam v 95% na paypal pa je to to.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kolikor vem, je večinoma catch samo v tem, da ponekod (recimo nekateri rent-a-carji, če ne vzameš full insurance, oziroma redki v vsakem primeru) zahtevajo kreditno kartico, kjer rezervirajo sredstva za garancijo, in se lahko z debetno/prepaid slikaš ne glede na to, koliko denarja imaš gor. Enostavno imajo napisano v pogojih, da more bit kartica kreditna, drugače ti pač ne dajo avta. Bunq travel card naj bi pri tem zadostoval, ker na njej piše MasterCard Credit in tudi po BINu gre za kreditno kartico, čeprav v resnici nima limita in moraš met dejansko gor denar, da ti lahko rezervirajo sredstva. Ne morem pa rečt iz prve roke, ker od kar imam Bunq Travel še nisem imel priložnosti preveč okrog hodit (korona...). Zaenkrat imam kreditno pri slovenski banki, ampak razmišljam da bi jo skenslal, ker je itak ne uporabljam. Kolikor vem bi sicer lahko imel tole Sberbankovo kreditno tudi brez TRRja pri njih.

Za vse ostalo pa še nisem doživel, da se z debetno ne bi dalo plačat. Na določenih avtomatskih bencinskih (Petrol) in parkirnih avtomatih se recimo z Revolutovo prepaid MC ni dalo plačat (ne vem če je zdaj ko dajajo debetne in ne več prepaid kartice kaj drugače, ampak je tudi v appu izpisalo da tega ne podpirajo), gre pa brez problema z debetno N26. Preko spleta pa sploh še nisem imel težav. Za vse kar ni paypal, amazon in razniih naročnin (HoT, Google Apps, Netflix,...), kjer imam (virtualne) kartice shranjene, so Revolut disposable kartice (za vsako plačilo nova številka), kar se mene tiče zakon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
bom večinsko preklopil na uporabo teh, pa potem črtam kartico in naše banke. ;)