NLB pay

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Crasha takoj ob zagonu. Če crash log komu pomaga:

Process: si.nlbpay.slovenija
PID: 13634
UID: 10667
Flags: 0x20e83e44
Package: si.nlbpay.slovenija v50004 (5.0.4)
PID: 13634
Foreground: Yes
Process-Runtime: 224
Build: OnePlus/OnePlus8Pro_EEA/OnePlus8Pro:12/RKQ1.211119.001/Q.GDPR.202208261325:user/release-keys
Loading-Progress: 1.0

java.lang.RuntimeException: Unable to create application com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication: com.vipera.mwalletintegration.MessageGuardException_RFA6IDc3MiBbMjAyMjA5MTMtMjAyMjA5MTQxMjAwIGI3OmFybTY0LXY4YSAzMSBPbmVQbHVzL09uZVBsdXM4UHJvX0VFQS9PbmVQbHVzOFBybzoxMi9SS1ExLjIxMTExOS4wMDEvUS5HRFBSLjIwMjIwODI2MTMyNTp1c2VyL3JlbGVhc2Uta2V5cyA4ZDc4MDUwNTVjYjJkMDA1XQ: DP: 772
at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java:7053)
at android.app.ActivityThread.access$1800(ActivityThread.java:254)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java:2184)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:106)
at android.os.Looper.loopOnce(Looper.java:233)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:344)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:8212)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(RuntimeInit.java:584)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:1034)
Caused by: com.vipera.mwalletintegration.MessageGuardException_RFA6IDc3MiBbMjAyMjA5MTMtMjAyMjA5MTQxMjAwIGI3OmFybTY0LXY4YSAzMSBPbmVQbHVzL09uZVBsdXM4UHJvX0VFQS9PbmVQbHVzOFBybzoxMi9SS1ExLjIxMTExOS4wMDEvUS5HRFBSLjIwMjIwODI2MTMyNTp1c2VyL3JlbGVhc2Uta2V5cyA4ZDc4MDUwNTVjYjJkMDA1XQ: DP: 772
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication.rdqIGyva(Unknown Source:2)
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication.onCreate(Unknown Source:51)
at android.app.Instrumentation.callApplicationOnCreate(Instrumentation.java:1226)
at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java:7046)
... 9 more
Caused by: java.lang.RuntimeException: DP: 772
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication.p(Native Method)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication$PaymentApplication.F(Unknown Source:31)
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication$PaymentApplication.hqfsjuj(Unknown Source:472)
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication.p(Native Method)
at com.vipera.mwalletintegration.ProtectedPaymentApplication.onCreate(Unknown Source:46)
... 11 more
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Mislim, da ni alternative. Če hočeš izvesti spletno plačilo z NLBjevo kartico, moraj transakcijo potrditi v aplikaciji NLB Pay. Ni druge možnosti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ne rabiš NLB Paya. Povežeš NLB kartico na Curve app in spletna plačila potrjuješ preko Curve aplikacije ali SMSa.

Ima pa NLB še eno možnost potrjevanja preko Rekono aplikacije
 
  • Všeč mi je
Reactions: kokica2000

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Hvala, majstr! Curve je res en tak eleganten obvod, vendar imam žal polnega (brezplačna različica po novem podpira samo dve kartici). Bom pa preveril možnost potrjevanja prek Rekono.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Ženi kupil NFC glih zaradi tega, da na blagajni ne izgublja kartice ali telefona.
Torej Rekono ali Curve ( SMS=kaj in kako)
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Verjetno žena nima rootanega telefona, ali pač? Jaz rabim Recono zato, ker na rootanem telefonu NLB Pay (in tudi DH denarnik in tudi mDenarnic@) ne deluje.

Če žena nima rootanega telefona, lahko mirno ignoriraš zadnjo stran pogovora.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Verjetno žena nima rootanega telefona, ali pač? Jaz rabim Recono zato, ker na rootanem telefonu NLB Pay (in tudi DH denarnik in tudi mDenarnic@) ne deluje.

Če žena nima rootanega telefona, lahko mirno ignoriraš zadnjo stran pogovora.
Dobronamerno: Iz varnostnega vidika je temu prav tako. Razem če si sam napisal rootkit. Ker če ga nisi, je vprašanje kaj se v rootkitu nahaja - lahko tudi kakšen backdoor. Jaz se z napravami, kjer imam gor kakršnekoli finance ali druge zaupne reči, ne bi igral. Seveda pa sem jaz jaz, cybersec paranoik :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Ampak NLB Pay VSI(!) kritizirate.
Je z Curve enako(!) enostavno ali je kaj več operacij/pritiskanj?

p.s maverick, večina te pozna kot zelo aktivnega(!) administratorja tu na ALTER-ju.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ampak NLB Pay VSI(!) kritizirate.
Je z Curve enako(!) enostavno ali je kaj več operacij/pritiskanj?

p.s maverick, večina te pozna kot zelo aktivnega(!) administratorja tu na ALTER-ju.
NLB Pay in tudi Curve Pay delata brezhibno. Curve Pay uporabljam samo zato, ker plačila izvajam z Revolut kartico. Če eno ali drugo uporabiš kot privzeto, ni potrebno nobenega pritiskanja, telefon samo pristaviš k terminalu.
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Ampak NLB Pay VSI(!) kritizirate.

Jaz NLB Pay-a nisem kritiziral, razen če poročanje o tem, da na rootanem telefonu ne deluje, šteje za kritiziranje. Je pa to (nedelovanje NLB Pay) verjetno samo začasno, ker tudi Magisk posodabljajo, tako kot MasterCard in Visa (oz. Vipera v njunem imenu) posodablja svoje api-je. To je že od nekdaj igra "kdo bo koga".

Sicer sem pa jaz svojo težavo z nedelovanjem NLB Pay rešil z aplikacijo Rekono. Curve v mojem primeru ne pride v poštev, ker v Curvu nimam NLBjevih kartic (ni placa :)).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa NLB Pay kritiziram samo zato, ker mi ni jasno, zkaj imajo dve aplikaciji oz. zakaj funkcionalnosti NLB Pay niso vkljucili v KlikIN ... Na iOS napravah je NLB Pay cisto odvec... ker omogoca zgolj potrjevanje spletnih nakupov in pa Flik placila ...

Drugace deluje OK in nimam kritike cez samo delovanje... vsaj na iOS ne ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.381
5.414
113
Sem se spomnila na to temo, ko v sosednji berem, da se bo vsak cajt updajtal moj telefon na Android 13.

Kaj ne dela potem pri NLB. KlikIn dela? kako naj potrjujem spletna naročila, če NLBPay ne dela. Tu imam v mislih izključno topupanje revoluta. Flik dela? vsaj pred spleta?

Ali je Android 13 že podprt in si delam odvečne skrbi?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Ksz

A NLB nima moznosti potrjevanja spletnih nakupov s kreditno kartico brez uporabe smartphona?

Nekaj podobnega so pred casom zagrozili pri Delavski hranilnici, ampak v drobnem tisku je bila omenjena tudi alternativa za stare telefone: Rekono racun in varnostni sms. V Rekonu (spletna stran oz spletna aplikacija) izberes potrjevanje preko sms in voila. Tako imam nastavljeno tudi sam in me preseneca, da ta moznost pri NLBju na obstaja?