nlb klik

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Me zanima samo, če dela nlb klik normalno tudi na macbook, recimo sierra, yosenite, al moraš imet slučajno windowse za nlbklik?
hvala
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Včasih si moral za Klik uporabljati Firefox, ker v Safari nisi mogel namestiti certifikata. Če je to še res, pa ne vem.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Včasih si moral za Klik uporabljati Firefox, ker v Safari nisi mogel namestiti certifikata. Če je to še res, pa ne vem.

Aja? no bom videl ko dobim. račun sem odprl.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
se je zakompliciralo
Torej, na nlb sem odprl poslovni račun, dobil od halcom-a usb ključ za spletno banko
me zanima če tale ključ dela na ios, ker vsepovsod piše da je za windowse
skoraj ne morem verjet, da ne podpirajo ios, kot da druga kot windowsi ne obstaja med uporabniki.
Hvala
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Misliš OSX? To pa ne vem, ker uporabljam navadni klik.
V najslabšem primeru boš moral na virtualko dat neke windowse ...
Zaaj pa poslovni račun? d.o.o.?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
ja, osx
raje kot da na macbook dam windovse, kupim en prenosnik z windovsi pač samo za potrebe banke.
prej sem imel windows od začetka, torej ene 15 let. zdaj imam osx zadnjih 8 let, in resnično mi na pamet ne pade da bi šel nazaj na windows
torej bom raje en prenosnik kupil za te windowse
Hvala
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
koliko nekaj berem po netu, bi moralo delati tudi na osx...
počakam še na pin in probam jutri
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Poizkusi - mora gret
smile-1.gif

Instaliraj Firefox
Iz spletne strani: https://hss.nexussafe.com si prenesi in instaliraj Nexus Personal različico,
(osebno jo še ne bi startal)
namreč Nexus Personal podpira samo Mozziline Firefoxe
smile-1.gif

vtakni ključ od Halcoma v Mac-a
ter startaj aplikacijo - Nexus Personal.
Poglej v Nexus-u, da je ključek zaznan in da vidiš certifikate
startaj Firefox - ter se poveži z klik-om - preko spletne strani.
sistem te vpraša za certifikat in načeloma mora delovati zadeva.
V kolikor bi imel kakšne napake - priporočam restarta Firefox-a

Pa prosim poročaj nazaj, če je OK delovalo.
Zamudiš se cca. 15 minut (razen če nisi na ISDN-u - en kanal
smile-1.gif


lp
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Hvala
sem pognal firefox, kjer najdem zraven poštarce tudi halcom, torej zazna tale usb.
po moje bo nlbklik jutri delal, danes sem odposlal tisti papir, da aktivirajo.
Torej bo po moje delalo, super.
Še enkrat hvala
5* seveda
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Dobim na telefon SMS obvestilo od banke, da mi je za opravljeno transakcijo, obračunan pribitek 0,9%.
Nisem opravljal nobene transakcije že celi mesec, zato sem postal pozoren in pogledal na računalniku, kaj se dogaja.
Tam vidim, da je transakcijo opravil nekakšni XXX Praha, dvajset Eur . Konverzijo xxx Bucurest, slabih dveh Eur.
Pokličem banko, razložim in blokirajo kartico.....Ta račun ne uporabljam, ker vse plačujem prek druge banke.

- Za klasični dostop do KLIK-a, potrebujem najprej pin za ženin telefon, da ga sploh odprem :evil: .
- Na telefonu potrebujem pin, za vstop v KLIKIN.
- Z vstopom se generira tista OTP (kakosemureče) številka, katero vpišem na vstopno stran, za "username" za KLIK.
- Odpre se novo okno na abaku, v katerem vpišem še redno geslo za KLIK ....

Varovalk je štiri. Nekakšni brezveznjaki iz Prahe, gladko pridejo mimo, in mi odtegnejo peneze.
Pa da ne boste mislili da vpisujem številk kartice in bilo česa na internetu. Vse kupim s predračunom, s tega računa pa skoraj nič.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Pa še to...če se malo obotavljem mi takoj napiše "seja je potekla".
Takrat moram celotni postopek ponoviti.
Nepridipravi izgleda to naredijo pred potekom seje. :oops1:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Dobim na telefon SMS obvestilo od banke, da mi je za opravljeno transakcijo, obračunan pribitek 0,9%.
Nisem opravljal nobene transakcije že celi mesec, zato sem postal pozoren in pogledal na računalniku, kaj se dogaja.
Tam vidim, da je transakcijo opravil nekakšni XXX Praha, dvajset Eur . Konverzijo xxx Bucurest, slabih dveh Eur.
Pokličem banko, razložim in blokirajo kartico.....Ta račun ne uporabljam, ker vse plačujem prek druge banke.

- Za klasični dostop do KLIK-a, potrebujem najprej pin za ženin telefon, da ga sploh odprem :evil: .
- Na telefonu potrebujem pin, za vstop v KLIKIN.
- Z vstopom se generira tista OTP (kakosemureče) številka, katero vpišem na vstopno stran, za "username" za KLIK.
- Odpre se novo okno na abaku, v katerem vpišem še redno geslo za KLIK ....

Varovalk je štiri. Nekakšni brezveznjaki iz Prahe, gladko pridejo mimo, in mi odtegnejo peneze.
Pa da ne boste mislili da vpisujem številk kartice in bilo česa na internetu. Vse kupim s predračunom, s tega računa pa skoraj nič.
Daj še enkrat napiši, kaj misliš, da so ti skinili: številko kreditne kartice ali počeli nekaj s tvojim TRRjem.

Če gre res za zlorabo Klika, je treba najprej domnevati, da gre za težavo na strani klienta, torej računalnika (naprave) pri tebi.

Škodo pa bo seveda v vsakem primeru poravnal kartični ponudnik ali pa banka, brez skrbi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.372
113
Glede na to, da majster lima slike golih mladenk na Alter, je najbrž fasal na kompjuter kakšno neželjeno vsebino, rezultat je pa slaba zaščita nlb. :bonk:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Daj še enkrat napiši, kaj misliš, da so ti skinili: številko kreditne kartice ali počeli nekaj s tvojim TRRjem.

Če gre res za zlorabo Klika, je treba najprej domnevati, da gre za težavo na strani klienta, torej računalnika (naprave) pri tebi.

Škodo pa bo seveda v vsakem primeru poravnal kartični ponudnik ali pa banka, brez skrbi.
Številko kreditne kartice ne morejo uporabiti, ker jo nikoli nikjer ne vpisujem na internetu. Ne davčne, ne EMŠO-ja.... Ta račun je v mirovanju, in ga ne uporabljam. Zadnjih nekaj mesecev ni bilo nobenega prometa na računu.
Mobilno banko imam pri drugi banki, pri kateri opravljam vsa plačila. Vsa plačila opraviljam po predračunu.
Glede varnosti Abaka, nisem glih kako se reče "od včeraj", ker včasih sosedu pomagam, če ipotrebuje pomoč zaradi računalnika. Khm... antivirus je Kaspersky, Malvarebites in Spybot sta za občasne preglede. Najbolj me skrbi Kaspersky, vendar je o tem debata v drugi temi.