Nizke plače, obubožano prebivalstvo,...

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Hotu sm rečt, da te ne poznam, pa si 300m od mene doma...Zdej razumeš???
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Če 50€ pretvorimo v katero drugo valuto, bomo dobili visoko vrednost, ki bo ljudem predstavljala veliko denarja. Fincem pa očitno nič. Že mi smo jih dokaj razvrednotili. Samo primerjajmo bivših 5000 SIT in zdajšnjih 20€.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Hotu sm rečt, da te ne poznam, pa si 300m od mene doma...Zdej razumeš???

cheer.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Osebno mi dol visi kakšen avto ma folk. Samo potem pa dobimo obiske in vsi samo tarnajo, kolk nimajo keša. A zunej stoji nov avto.
stupid-1.gif
Pa si jim to povedal že v obraz. Sem imel podobnega kolega in sem mu rekel, da dokler skadi 150 EUR mesečno, zagoni po barih x EUR mesečno in zagoni za filme 50 EUR mesečno naj drugemu jamra, jaz ga ne mislim več poslušat. No, nisva več kolega.
evil.gif

Nisem, ker to hodjo k mojim staršem na obisk in se ne vtikam v te zadeve.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

A kej opazate kolk mladine recimo okol 20-28 let vozi razne golfe 5 GTI i podobno cenovne avte okol 6M sit,a teli vecinoma palestinci delajo v kruhopekarstvu po 12h/dan in odplacujejo kredit 10 let al kaj,tega golfa ne samo da kupis ga je treba tudi z zelo veliko registracijo registrirat in tankat.
Ponavadi se to vidi na hitri prehrani ali pa v lokalih k prletita vsak svojim avtomobilom,popijeta kaksno pijacko dve in gresta,ampak takima se vidi da nista pravnika k sta se prisla kej zment,ampak navadna ulicna bizgeca ki sigurno nimata stanovanja in pri katerih debate laufajo samo o nekih butastih,kaj je un naredo,joj kaj cepa in ostali kretenizmi na ulicnem nivoju?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ne vidim problema, bi blo pa bolj kritično če bi tega golfa imela zaradi raznih kraj itd. Dokler pa sam dela za ta dnar, ga pa naj tud zapravi kakor ga hoče ne vem kaj se eni obremenjujete.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Avto meni ni statusni simbol,

Ce imas to moznost ni problema
priden.gif


Na organ pa mi gredo jamraci kot na primer pri Trenjih.V sluzbo NE, ker ne more pustiti druzine same
13.gif
,
pred bajto(socialno) pa 7 let star BMW
13.gif

ja 3/4 zavistni slovencev opazi samo značko BMW (sploh če je bmw večji od njihovega so takoj označeni za dilerje) in so že fouš, ne opazijo pa da je mogoče ta avto cenejši (za npr. 5k€) od njihovega novega Clio-ta
cheer.gif


je pa avto dosti cenejši od stanovanja
smirk-1.gif

in nekateri se ne mislijo zapufati za 30let da si kupijo 25m2 garsonjero
bonk.gif


ki po možnosti stane toliko kot najbolše opremljen bmw serije 5 (7)
stupid-1.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ja, namesto avto za 40k avto za 10k. In za razliko 30k dobiš dodatnih 40 kvadratov? POtem pa svizec ...
bonk.gif
joooj to sem samo tako rekel, ne da se mi iti računat kolko € je v katerem delu SLO kvadrat stanovanja, nato še zračunat povprečje, da bom lahko tebi napisal točno cifro razlike
bonk.gif

večina (kateri se kažejo z "novim luksuznim" avtomobilom) je iz večjih mest.
v večjih mestih pa 80m2 stanovanje pa ni poceni
smirk-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ljudje smo različni, enim pomeni stanovanje, drugim avto, tretjim potovanja, četrtim šport, petim cigareti in alkohol in še kaj bi lahko naštel. Pač vsak ima svoje veselje in ne vem zakaj bi se ljudje toliko ozirali za tem. Vsak naj poskrbi zase, soseda pa le pustite pri miru, pa četudi si je kupil avtomobil, da vam pokaže, da ima boljšega.

Očitno pa imate tudi nekateri člani težave s tem, da sosedje ne vidijo nove kurilnice, kopalnice, plazme ali še česa
confused-1.gif


Iz izkušenj pa vam lahko povem, da novih BMWjev, Mercedesev,...v večini ne kupujejo ljudje, ki tega denarja ne bi imeli.
smirk-1.gif


Dejstvo je, da se v 10 let starem BMWju pelješ precej precej lepše kot v novem Yarisu, Polotu,...tudi precej varneje in še precej cenejši je.
grims-1.gif


PS: sam vozim "bavarca" letnik 98, prav isti letnik je tudi "avstrijec" na dveh kolesih
grin1.gif

Službena vozila so vsa mlajša od enega leta.
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ti to resno?

Povprečna plača na Finskem je 2.700 €. Pri nas pa 1.350 €.

Že, ampak življenje na Finskem je več kot 2x dražje kot pri nas. Kolega se je pred kratkim vrnil z dela od tam... Ko je v gostilni kelnarca prišla pokasirat ene štiri runde, smo vsi vrgli na mizo po 10 EUR, on pa kar 50, ker je pač navajen na njihove cene. No, potem je vse skup on plačal in se ni mogel načuditi, da je dobil še skoraj polovico denarja nazaj.
smile-1.gif

Na Finskem nisem bil, tako da res ne vem kako funkcionirajo zadeve tam. Sem pa bil v sosednji Skandinavski državi. In je dosti podobna politika do alkohola. Se ne odobrava pretirano, ker so že tako ali tako depresivni.
In dvojna cena pijače ne pomeni, da je zaradi tega standard enak ali podoben. Cena hrane na Švedskem v kakšni trgovini niti ni tako višja kot pri nas, nekatere stvari so celo enako drage. O sociali pa sloh ne bi začenjal.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ko je bila pri meni na obisku prijateljica s Finske, se je samo čudila kako je pri nas vse poceni
grin1.gif

Sicer pa je bilo 2 leti nazaj tako, da je bila pri njih minimalna urna postavka za delo študenta 8€, plača učiteljice je bila 1.800€. Kar se tiče avtomobilov pri njih, jih je baje zelo malo. Enostavno uporabljajo javni prevoz. Ni fora v tem, da si jih ne bi mogli privoščiti, ampak se jim zdi neumno sploh dat za avto, ko raje kupijo stanovanje, z obvezno savno seveda
smile-1.gif
.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Ko je bila pri meni na obisku prijateljica s Finske, se je samo čudila kako je pri nas vse poceni
grin1.gif

Sicer pa je bilo 2 leti nazaj tako, da je bila pri njih minimalna urna postavka za delo študenta 8€, plača učiteljice je bila 1.800€. Kar se tiče avtomobilov pri njih, jih je baje zelo malo. Enostavno uporabljajo javni prevoz. Ni fora v tem, da si jih ne bi mogli privoščiti, ampak se jim zdi neumno sploh dat za avto, ko raje kupijo stanovanje, z obvezno savno seveda
smile-1.gif
.

dve leti nazaj je bila tudi pri nas kila crnega kruha 1eur in pivo po 150sit, mleko 125 in burek 200. jaz nakupujem v avstriji kjer so iste cene vendar je roba "zahodno evropska".. saj o tem smo ze debatirali