Nizke plače, obubožano prebivalstvo,...

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
....nove pločevine na cesti pa da glava peče
stupid-1.gif
beremo podatke tipa 2/3 slovencev prejema podpovprečno plačo (pod 800€), vsak dan je vse dražje, vsak dan gledamo jokanje po televiziji, a na cesti skoraj več ne vidiš starejšega avta od 10 let.
Zdaj pa mene zanima al je res vse zapufano do amena, imajo vsi bogate sorodnike v tujini,..
confused-1.gif

Potem pa pride do takih absurdnih primerov, kot nekaj dni nazaj, ko so v našem firtlu pobirali kosovne odpadke. Pa poleg vse ciganije pride en z čisto novim berlingotom, pa začne kopat po kupih odpadkov
stupid-1.gif

Pred leti delam popis prebivalstva, na dvoriščih sami jaki stroji, prideš noter, te stisne v črevesju. Pri kakih hudih podjetnikih je v stanovanjih mrzlo, zunaj bmw parkiran. Delavec z delavsko plačo, na hofu e klasa na kredo parkirana. Za tankat nima. Tip živi v enosobni luknji, na dvrišču bmw7. Čudnih primerov kolko hočeš.

Smo malo čudni?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Steve pravi:

Zdaj pa mene zanima al je res vse zapufano do amena


To je to, večina je zapufana....a si predstavljate življenje brez pufov
uf-1.gif




p.s. sem eden redkih, ki ima avto star 12 let
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
No, lepo da si ugotovil. Avto na kredo, leasing, strehe nad glavo pa ne.

Tako se to dela v Sloveniji. Koliko ljudi pa poznaš, da dajejo več ve bajto, kot v avto?
Čeprav jaz ne razumem ljudi, ki raje kupijo avto, kot pol stanovanja. Avto je v parih letih vreden samo še dvajsetino cene, stanovanje pa enako ali pa mnogo več.
Presenečen bi bil, koliko ljudi kupuje cunje na tržnici in koliko jih ne hodi na dopust. Da o luknji v kateri životarijo ne zgubljam besed.
Vsak ima svoj način življenja, če jim sede tako živet, pa naj.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
dandanes nekateri mislijo da je avto še ne vem kaj.. pa ni. zame osebno je kot nek potrošni material.zakaj? ker ga rabim da se vsak dan vozim v službo in nazaj 100km ali več in ga lahko kadarkoli razijem in imam samo še zvito pločevino.
če imaš dober avto (tak ki te ne zafrkava cel čas) je brezveze vzet posojilo al kar koli na 5 let.
na puf avta ne vzamem nikoli.
poznam precej ljudi ki imajo take avte da samo gledaš (plačo ima pa 500€) zapufan do konca. hišo pa ima v stanju da v njej ne bi rad živel.
nato pa me sprašujejo a n e boš kupil drugi avto? mislim....
najprej štalca,pol pa kravca.
hysterical-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Avto je pri nas statusni simbol. Ko se ti pelješ čez mesto, vsi vidijo kakšna kola maš. Da pa 4 članska družina + papagaj živijo v dvosobnem stanovanju, to vejo pa samo tisti, ki te ljudi poznajo.

Moj twingo je tudi letos dopolnil 10let. Dela k urca pri 180k km.
aplauz.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se dva srečata na avtobusni postaji. In prvi pravi drugemu, je fino malce tako za rekreacijo, sprehod od doma po svežem zraku, gibanje ....Pa pravi drugi, a so tebi tudi vozniški izpit vzeli?
grims-1.gif


Kaj hočem povedati. Ne strinjam se s tvojo trditvijo, da je glupo vlagat v avto. Če imaš prioritete drugačne potem ja, drugače je pa odvisno od tega koliko si lahko to privoščiš. Sam jih menjam na 3 leta, pa če je treba ali pa ne. Mehanika in rezervnih delov ne poznam. Redni servis in bencinska črpalka.
write.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
p.s. sem eden redkih, ki ima avto star 12 let
cheer.gif

15 let tukaj
nahrung002.gif
Škoda vlagat v prevozno sredstvo. Razen če ga imaš kot podaljšek cure...

Zenin UNO 13 let(pa je bolj bogi
crazy1.gif

Avto mora sluziti meni in ne jaz njemu
wink-1.gif

Pa bajta tudi se nima fasade,je pa noter porihtana.Namesto fasade sem letos raje napravil kurilnico-je pa hudic, ker je skoraj nobeden ne vidi
rolleyes-1.gif

Pa nobenih pufov
nahrung002.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
p.s. sem eden redkih, ki ima avto star 12 let
cheer.gif

15 let tukaj
nahrung002.gif
Škoda vlagat v prevozno sredstvo. Razen če ga imaš kot podaljšek cure...

Moj tudi.

Zamenjal za prejšnjega ki je imel 17 let.
grin1.gif


Sem pa zato ženi oz. hčerki kupil dosti mlajšega.
grin1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
poznam tudi sam nekaj primerkov ki imajo plačo okoli 1000€ pa pred najemniško garsonjero parkirane avte po 30-40k €.
na leasing seveda.ko gre na dopust pa vzame izredni limit ki ga pokriva celo leto
cheer.gif

že tako majhna kletka od stanovanja pa opremljena slabše kot kaka brunarica v čateških
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
hehe vidm, da nas ima dosti na forumu "stare" avtomobile. To je najbrž zato, ker povečini nismo iz večjih mest, kjer je avto res statusni simbol....to je žalostno
crazy1.gif

aja, da ne bo kdo mislil, da sem nevoščljiv komu, ki ima oh in sploh dober in nov avto.....ampak se mi zdi bedno, kakor je nekdo zgoraj omenil, da maš nov avto a živiš v nikakvem stanovanju ali bajti oz. bolje rečeno baraki
 
Sej to je poanta. Kupiš kar potrebuješ.

Mi je smešno, ko se vozim mimo tistih socialnih blokov pri nas (26m2 garsoniere, ipd. sranje od stanovanj, kjer se gnete cela družina) na parkingu pa več bmw-jev kot renaultov. Vsi pa tudi niso dilerji, da bi si lahko privoščili tak avto. Ali pač...

Jaz vem da v svoja jajca stlačim sebe, ženo, 3 otroke, pa še za otroški voziček, kakšno žogo in piknik košaro je placa v gepeku...We role in style
grin1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Avto meni ni statusni simbol, je samo prevozno sredstvo za prepeljati se s točke A do točke B. Prepeljati dobesedno, nimam rad, da obrnem ključ a avto ne vžge. Prav zato sem kupil Renaulta.
grin1.gif


Roko na srce, do danes me še nobeden ni pustil na cedilu. (trkam na les)
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
no ja kakor sem omenil v prvem mojem postu v tej temi, niso vsi zapufani, nekateri si pač lahko privoščite nov avto na vsake 3 leta....ampak to ni bistvo.....bistvo je v tem da večina vzame puf za ne vem kako hud avto, potem pa doma jejo samo krompir celo leto....



čudo bi bilo da bi te kateri pustil na cedilu oz. cesti, ča pa ni nikoli starejši od 3let....mene moj 12let star tud ni pustil nikoli na cesti
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik predator pravi:
hehe vidm, da nas ima dosti na forumu "stare" avtomobile. To je najbrž zato, ker povečini nismo iz večjih mest, kjer je avto res statusni simbol....to je žalostno
crazy1.gif

aja, da ne bo kdo mislil, da sem nevoščljiv komu, ki ima oh in sploh dober in nov avto.....ampak se mi zdi bedno, kakor je nekdo zgoraj omenil, da maš nov avto a živiš v nikakvem stanovanju ali bajti oz. bolje rečeno baraki

Sem po "rodu" iz Ljubljane, migriral na obrobje. Vseeno sem imel do sedaj najmlajši avto star 12 let. Imel sem celo starejšega od sebe - pri 18-ih sem imel 19 let staro katro.
grin1.gif