Nivo vode v sodu .

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Kdajpagdaj tudi sam ne najdem rešitev za kak problem, morda imate kake izkušnje z naslednjim problemom:kako dosečti določen nivo vode v sodu in urediti iztok ob dosegu nivoja ? v pojasnilo bo slika razkrila kako bi rad v 600 l . sodu ki je iz rosfraja dosegel stalni nivo vode in naredil preliv skozi cev da bi višek iztekal po cevi, torej brez pomoči črpalke, ko se sod polni ob pomoči črpalke stanje lahko nadzorujem in črpalko izklopim problem je ko pada dež in je speljana voda iz strehe v ta isti sod --naredil bi rad odtok skoz cev ki bo speljana v nek drug kraj kjer bi ta višek nesmetano odtekal po travi.
Hvala za ideje in pomoč-
2006595-Breznaslova.jpg
 

Priponke

  • 2006595-Breznaslova.jpg
    2006595-Breznaslova.jpg
    19,4 KB · Ogledi: 300
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Če je ne nameravaš vrtat bo tole bolj težko izvedljivo. Tudi če prvič potegneš vodo čez "iberlauf" bo, ko bo konec cevi pogledal iz vode potegnilo zrak in s prelivanjem je konec dokler ne boš spet vlekel na dah.
Razen če si omisliš kakšen ventil na plovec in ga montiraš na konec cevi, v cisterno pa vržeš malce obteženo plastenko, ki bo, ko se bo nivo vode dvignil odprla ventil, preko vrvice... ampak to je zgolj teorija, v praksi ti tisti ventil najbrž ne bo držal vode in cev se bo izpraznila.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Narediš sifon z zunanjim odtokom na nivoju željene višine v rezervoarju.
Popolnoma enako kot imaš v sekretu, kjer je količina vode enaka, višek se pa izliva naprej.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To je bil tudi moj "problem".
Rešil sem ga z doma narejenim ventilom iz stiropor krogle (premera 70mm) v spodnjem delu "T" kosa 100mm plastične cevi, tam pa je vstavljena guma, ki se jo sicer uporabi pri montaži WC školjke. Ko je nivo vode v zbiralniku dovolj visok, krogla zapre možnost polnjenja, deževnica pa odteka po drugem kraku "T" kosa.
Imel sem tudi že sistem s plovcem, ki je prav tako zapiral spodnji del dotočne cevi (ta pa je bila potisnjena nekoliko pod zgornji del cisterne, vendar se mi ta ni najbolje obnesel.
Upam, da sem razložil dovolj dobro.

LP
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
2006595-breznaslova.jpg


Zadeva je zelo preprosta.
Napelj cev kot je narisano na sliki, zunanji konec cevi spusti pod nivo vode nato na dah potegni vodo in ko začne teči dvigni cev na željeni nivo in jo nekako pritrdi, ko se nivo vode izenači bo nehala teči, ob povišanem nivoju vode v sodu bo zopet začela teči.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Hvala za res obširne nasvete nekaj od tega kar ste mi predlagali bom poizkusil--najprej predlog @ hipnotika, potem pa ostale.
 
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
shrani.si
[/URL][/img]
Lahko po nabaviš nekaj takega kot je na sliki in imaš tudi v različnih izvedbah sistem je pa isti, ko se posoda-cisterna napolni z deževnico se sistem zapre in voda ponovno odteka po žlebu
wink-1.gif

klik
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Morda ste preleteli moje pisanje kjer sem omenil da : ne mislim vrtati soda ki je iz rostfraja, torej pride v poštev samo preliv hkrati pa to pomeni da bi ob dežju deževnica nemoteno tekla v sod in višek vode bi se prek preliva izpraznjeval, Hipnotik in vanz sta najbližje rešitvi ki jo bom verjetno tudi izpeljal, hvala za ostale nasvete.cenim vaše odzive in pomoč.