Kondenzacijska plinska peč

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Kolegica obnavlja hišo in bo menjala staro plinsko peč s kondenzacijsko. In v bližini nima nikjer opcije priklopa na kanalizacijo.

sedaj pa so opcije monterjev:
- črpalka in cca. 10 m cevi po polovici "kleti"
- izvrtati luknjo skozi steno in naj teče prosto pred hišo
- speljati odtok pod izolacijo fasade (ki jo bo tudi obnavljala) do meteornega jaška

In sedaj mene, ki pa o tem res pojma nimam sprašuje kaj naj naredi. Od vsega bi bil še najbolj estetski bil odtok pod fasado. Vendar bi v tem primeru cev bila na koncu speljana v meteorni jašek na globini recimo 10-15 cm in je strah, da bo pozimi zmrzovalo! Koliko je sploh te vode POZIMI? Pustimo prehodna obdobja. Zanima me predvsem ko je zunaj pod nulo? Ker samo takrat bi znal biti problem, če je tega precej. V navodilih namreč piše 1liter vode za vsak kubih porabljenega plina. In če gledam, da je sedaj pozimi porabila nekih 300m3 plina se držim za glavo...

A pa lahko sploh to vodo spelje med meteorne vode? Ker naj bil ph nekaj problematičen...

Hvala
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Jaz imam speljano kar podometno v odtok od umivalnika, ki je blizu. Koliko je dejansko kondenza ne vem ker nisem še nikoli meril. Lahko pa če bi jo skrbelo da bo zadeva zmrznila v meteornem jašku za vsak slučaj da okoli cevi še ogrevalno žico in je to to...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
meni so pred 10+ leti naredili bakreno cev.. žal jo je kondenz v 7 letih na kolenu razžrl.. odtoka ni bilo možno popravljat sedaj so mi dali črpalko in plastično cev.. črpalka se vklaplja dost pogosto..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Iz 1 m3 zemeljskega plina nastane okoli 1,5 l vode. Plinski števec je običajno nekje v bližini ... se kar nabere.