Nissan Leaf

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ko smo ze pri toploti baterij; dva tedna nazaj je Simonu, ki ima Leaf-a, po prevozenih 65.000km izginila prva crtica kapacitete baterije,. Prva crtica pomeni 15%, vse naslednje 7.5%. Tiste dni so se podirale rekordne temperaturne vrednosti po Sloveniji, to je okoli 40 stopinj celzija, kar nehlajeni bateriji Leaf-a konkretno skoduje.
 

edup

Pripravnik
9. avg 2013
115
0
16
Kako je pa z garancijo? Oglašujejo, 5 let oziroma 100000 km in kapaciteta baterije ne sme biti pasti pod 70 %. Ali se je že kaj pozanimal na servisu v Avstriji?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Mislim, da je rešitev pregrevanje baterij s tekočinskim hlajenjem samo začasna. Končna rešitev tega problema pa je v izdelavi baterij, ki so minimalno odvisne od nekoliko višjih ali nižjih temperatur.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Mislim, da je rešitev pregrevanje baterij s tekočinskim hlajenjem samo začasna. Končna rešitev tega problema pa je v izdelavi baterij, ki so minimalno odvisne od nekoliko višjih ali nižjih temperatur.

Sliši se super,ampak ali take baterije sploh obstajajo?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Obstajajo, ampak verjetno to niso baterije z največjo gostoto.

Pri Priusu se Ni-Mh baterija segreva do 50°, pa še vseeno velja za eno najbolj trpežnih.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik edup pravi:
Kako je pa z garancijo? Oglašujejo, 5 let oziroma 100000 km in kapaciteta baterije ne sme biti pasti pod 70 %. Ali se je že kaj pozanimal na servisu v Avstriji?

Ce sem pravilno informiran Leafova garancija za baterijo pokriva samo fail baterije v roku 8 let oz. 160000km, ne pa padca kapacitete na 70%, tako kot pri Amperi.
 

edup

Pripravnik
9. avg 2013
115
0
16
Tole copy paste:

Under the new warranty, Nissan will repair or replace a Leaf's battery within five years or 60,000 miles if it loses more than 30 percent of its charge capacity. For Leaf owners, that means the warranty kicks in if the 12-bar battery gauge falls under nine bars. The new warranty is the second for the Leaf's batteries; the first covers defects and flaws for up to eight years or 100,000 miles.

Link celotnega članka:

http://www.autotrader.com/rese...ry-warranty.jsp

Bo treba na servis poklicat in vprašati, kaj je na tem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Res je, ampak mislim, da so tale update garancije naredili po tem, ko je v USA, v Arizoni, nekaterim lastnikom hitro padla kapaciteta in Nissan ni hotel menjati baterije, ker garancija ni krila padca kapacitete. Sele po protestih uporabnikov se je Nissan spametoval in popravil garancijo, ki krije tudi padec kapacitete.
Ampak, ne vem pa, ce so naredili update garancijskih pogojev za baterijo tudi za Evropo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
P.s.: Hkrati z garancijskim debaklom za baterijo je bil tudi zamenjan Leaf product manager Mark Perry, drugace meni zelo vsecen clovek, kar se je slo vpeljave Leaf-a.
 

edup

Pripravnik
9. avg 2013
115
0
16
Evo sem našel še en angleški članek, ki obljublja, da bo garancija veljala tudi za predhodne lastnike Leafov (2011, 2012, 2013). Najbolje, da se hitro obrne na prodajalca, kjer je kupil avto. Kot sem razumel, naj bi prodajalec pozval kupca Leafa in dali pisno zagotovilo za garancijo. Tudi za Evropo naj bi veljalo, da kapaciteta baterije ne sme pasti pod 70 %, seveda ob normalni uporabi in rednih servisnih pregledih.

http://www.thegreencarwebsite....st-leaf-owners/
 

edup

Pripravnik
9. avg 2013
115
0
16
Tako si pa zamišljajo pri Nissanu, da bi lahko okoli leta 2020, avto brez voznika.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dmmqHoueDEg#t=106

Lahko pa bo tudi tako (moje razmišljanje).
Nadgradnja bo omogočala, da se boš pripeljal do neke točke, šel po opravkih, avto se bo medtem sam preko avtopilota odpeljal na brezžično polnjenje, po opravljenih pa ga boš poklical s telefonom in sporočil koordinate, kjer te bo pobral.
Znanstvena fantastika ali bližnja prihodnost.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik edup pravi:

Lahko pa bo tudi tako (moje razmišljanje).
Nadgradnja bo omogočala, da se boš pripeljal do neke točke, šel po opravkih, avto se bo medtem sam preko avtopilota odpeljal na brezžično polnjenje, po opravljenih pa ga boš poklical s telefonom in sporočil koordinate, kjer te bo pobral.
Znanstvena fantastika ali bližnja prihodnost.

Na podoben način ti ga bodo pa tud ukradl, na daljavo
shocked-1.gif
 

edup

Pripravnik
9. avg 2013
115
0
16
Seveda, katere stvari pa se ne da ukrasti in zlorabiti? Vedeti moraš, da imaš wifi, bančne transakcije, mobitele..., in vse deluje brezžično in z določeno mero varnosti. Avto bo imel verjetno vgrajene tudi sledilne naprave, zato je rešitev dokaj preprosta in me ne skrbi varnost pred krajo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Po prevoženih več kot 70.000km (brez tehničnih težav) se bo v kratkem
pripravila nadgradnja vozila Nissan Leaf z dodatnimi polnilci – ki bodo
omogočili, da se vozilo napolni v dveh urah (moč polnjenja 10kW). V
kolikor vas podobna nadgradnja vašega (bodočega) električnega vozila
zanima prosimo, da nam to sporočite.