Nissan Leaf

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Direktno temperature nikjer ne kaže, ne vem pa, če pokaže opozorilo v primeru da temperatura preveč naraste. Lahko pa potrdim, da pri temperaturi baterije 48° (preverjeno s telefonom in OBD adapterjem) ni bilo nobenega opozorila. Ampak treba je vedeti, da pri navadnem Priusu gre za Ni-Mh, ki so temperaturno veliko manj občutljive kot li-ion, zato je zelo težko reči kakšno temperaturo so dosegali tisti Grški taksiji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ampak o tem, kakšna bo baterija čez 3 leta, je malo akademsko razpravljat, ker nihče nima pojma ...

Citat:
Wikipedia pravi:
Deliveries to customers began in the United States and Japan in late 2010

2 leti je pa že in se pojavljajo problemi, uporabniki so naredili kar tabelico, problemi so predvsem v državah s toplejšo klimo:
http://www.mynissanleaf.com/wiki/index.php?title=Real_World_Battery_Capacity_Loss

Točno. IN kaj bo čez 3 leta? PŠe vedno ful prpblemov samo v toplih koncih, malo probemo tudi v navadnih kokcih ali popoln polom vsepovsod?
Pač ne moreš vedet.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni se renaultova varianta z mesečnim najemom baterije zdi čedalje bolj zanimiva varianta. Že v osnovi so avtomobili cenejši, pa nikdar se ne rabiš sekirat, če bo baterija opešala, ker itak ni tvoja. Se zamenja pa je.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Edini problem - najem baterije je drag, (Zoe) 79 € ob letno prevoženih 12.500 km, torej za 12.500 km plačaš 948 € + elektriko (100-200 €) to je pa 8,8 €/100 km, ob pogoju, da ti uspe narediti točno toliko letno km. Za več prevoženih kilometrov je nekaj ceneje ampak pod 7 €/100 km ne boš prišel. Nakupna cena za Fluence v Nemčiji niti ni tako ugodna s 25 k€, je pa odvisno od popustov ki so pr Renaultu zmeraj.
Ceno baterije plačaš tako ali drugače.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ok, cena najema je očitno precej višja, kot sem pred časom bral na tujih straneh (okrog 50€). Je pa recimo zoe v tujini cenovno povsem primerljiv z običajnim cliom (v Franciji zaradi subvencije celo precej cenejši) in se mi zdi že na stopnji, ko je cenovno konkurenčen klasiki pri običajnih letnih km. Leaf recimo se mi to ne zdi niti slučajno. Poleg kar visoke cene in ob problemih z baterijami upoštevajoč astronomske stroške za menjavo, se mi zdi renaultov način kar primeren. Res je, da baterijo plačaš v vsakem primeru, se mi pa zdi način z najemom mehkejši oz. ni tistega šoka, ko baterija odpove in useka po žepu :D

Sicer pa glede na povezanost renaulta in nissana gre očitno za različen pristop bolj zaradi tipanja kako se trg obnese...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zoe naj bi, brez subvencije, stal 22.500 EUR.

Cene so različne po Evropi. V Nemčiji recimo stane 20600, v Franciji pa 13700 s subvencijo. V Nemčiji je to v rangu bolje opremljenega clia, v Franciji pa ceneje od najcenejšega. Kakšna naj bi bila cena pri nas nimam pojma, so pa avti ponavadi cenejši kot v tujini.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Upam, da bodo ljudje toliko izobraženi, da bodo razlikovali med kvalitetno implementiranimi EV-ji in takimi, kjer so na račun nižanja stroškov delali bližnjice brez toplotnega menedžiranja baterije.

Ljudi je potrebno izobraziti med kvalitetno implementiranimi EV-ji in takimi, kjer se lahko pričakuje prezgodnja degradacija baterije. Je pa res, da v Sloveniji ne prihaja do takih temperatur, kot v Arizoni in Teksasu, vendar bo čas povedal svoje.
Vsekakor je bolj varen nakup Tesle oz. Ampere, ki imata baterijo toplotno menedžirano s hladilno tekočino 24/7 in deloma Priusa Plug-In, ki ima baterijo toplotno menedžirano z zračnim hlajenjem z zrakom iz potniške kabine (kar ji nič ne pomaga, ko avto stoji na parkirišču sredi poletnega sonca).
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Veš, kaj je enkrat George Carlin rekel?
Pomislite na to, kako butast je povprečen človek. In ne pozabit, da je polovica ljudi pod povprečjem ...

Ne bom kupil EV, to se vse kvari ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ravno včeraj sem ta stavek nekje prebral. Ravno zato sem zgoraj dal namig, da še sreča, da imamo vas, da folk izobrazite tudi preko medijev
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zoe naj bi, brez subvencije, stal 22.500 EUR.

Cene so različne po Evropi. V Nemčiji recimo stane 20600, v Franciji pa 13700 s subvencijo.

Ja, to pa zato, ker v Nemčiji ni subvencij za električna vozila, v Franciji pa je 9.100$.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
2013 Nissan Leaf details unveiled in Japan: more range, better charging

Citat:
For example, the new Leaf has "achieved" 228 kilometers (142 miles) of range on a charge on the JC08 test mode, up from 200 km (124 miles) in the previous version. This increase comes, in part, from better regenerative brakes and lower weight high-voltage unit. A new motor is part of a combined powertrain unit that has "integrated functions, streamlined battery module and case structure, and use of lighter parts." The dashboard now also has the remaining battery capacity displayed as a percentage. There are also three new exterior colors (bringing the total to seven): Dark Metal Gray, Brilliant White Pearl and White. For battery lovers, there is also a new "long-life mode," that will only ever charge the battery to 80 percent full no matter how the car is being charged.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Nissan Leaf (1,539) outsells Chevy Volt (1,519) for first time since January

Citat:
Last month, GM sold 1,519 Chevrolet Volt vehicles, up from 1,139 in November 2011 but way down from the record-setting 2,961 Volts sold in October 2012. And here we thought maybe Chevy was on the way to breaking the 3,000 barrier for the first time. GM says that tight supply constrained deliveries, which makes the recent production shut-down seem questionable, but that was to retool for the current model year as much as anything.