NFC na telefonu

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bizi... Povej mi, prosim... Imam google pay za n26 in nlbpay. Je še res, da ce imam google pay sploh, mi nlbpay ne bo delal. Nastavim kot prevzeto aplikacijo za nfc in vse kar je treba, pa mi ne dela... Je varianta da obdrzim oboje ali moram res zbrisati vse iz google paya, da mi bo nlbpay delal?
Dokler sem imel Google Pay, nisem imel nobenega problema preklapljati med njim in Nlb Pay. Ko so mi pa na Revolutu vse kartice prevekslali na slovenski BIN, sem pa Google Pay opustil, ker se nisem želel posluževati obvodov in pri eni od nadgradenj androida, mi je tudi izginil iz spiska NFC plačilnih servisov. Tako imam tam samo Curve Pay, NLB Pay, MojM, Samsung Pay, ki v Sloveniji tako ne deluje in med drugimi servisi še Urbano. Curve Pay mi z Revolut karticami normalno deluje in to je vse, kar potrebujem.
Morda so težave sedaj, ko Google Pay na silo držiš med servisi, ker v Sloveniji legalno tako ne deluje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
bom še enkrat poskusila potem... mi ni delalo, pa sem povsod prioriteto nastavila na nlbpay, pa so mi rekli, da moram google pay skenslati, če hočem da bo delovalo. nisem potem več poskušala. nima mi to smisla...

EDIT:
se enkrat danes sprobala in dela. Zadnjic sem res ene trikrat in ni šlo, danes s prve... Prav zadovoljna.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem razumel predplačniški MasterCard z angleškim (GB) BIN. Če si mislil na kaj drugega, pa ne piši v šifrah, da bo razumel še kdo drug poleg tebe.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ni res.
Predplačniških MC kartic GB, že ne podpira.
Kot prvo si ti začel v šifrah. Jaz tudi lahko MC podrazumevam pod marsikaj.
GB je pa predplačniška Gorenjske Banke. Halo! Če tega ne razumeš potem ne vem no. Kakšen BIN, kje je bilo to sploh omenjeno.:rolleyes:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bravo! To ve cel svet, da je GB Gorenjska banka. :aplauz:Če pa je govor o plačilnih karticah, pa res cel svet ve, kaj je MC.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Bravo! To ve cel svet, da je GB Gorenjska banka. :aplauz:Če pa je govor o plačilnih karticah, pa res cel svet ve, kaj je MC.
OK. Verjamem, da ti v tistih tvojih rovtah ne veš kaj je GB.:bonk:Jaz ko vtipkam v googla GB mi prvi zadetek vrže ven Gorenjska Banka.
Bistvo je to, da spet nekaj lažeš in zavajaš. Bašeš se spet tam kjer nimaš pojma.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
To govoris za nlbpay... Meni tudi ne dela, so mi razlozili tu na forumu, ker imam google pay tudi vklopljen in cetudi ga dam po prioriteti na drugo mesto za nlb payem, ne bo delalo. Moram vse kartice z google paya pobrisati. To se se nisem odlocila, ker imam zdaj en sistem, ki deluje in potem bom mogla spet gruntat, koliko je denarja kje in kaj se placuje s kje.

Po spominu se mi zdi, da imaš Oneplus 9. Ti GPay dela na tem telefonu? Meni namreč ne. Stalno mi piše "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ne vem, če še, ampak vcasih se je dalo tako, da si v domaci naslov odkucal onega od cheaperandmore in si dobil nemski BIN. Zdaj se mi zdi, da gledajo po dokumentu, pa to ne gre več. Lahko se pa proba. Moras pa, ko zaprosis za novo dari razlog, da je poskodovana. Ce napises da je ukradena, imas blokirano...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Aha ok, torej nic novega.
Na OnePlus 7 mi google pay deluje, nanj imam vezano Vivid Viso.
Za Delavsko hranilnico imam njihov Denarnik.
N26 pa do nadaljnjega ostaja brez NFC podpore.