NFC na telefonu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Pomoč pri razjasnitvi NFC.
ali je potrebna podatkovna povezava v trenutku, ko hočeš plačati?
ali lahko daš več kartic (koliko) in izbereš vrstni red plačevanja med njimi (kako)
kako zaščititi pred zlorabo (ne izgubiti telefona je ena zaščita)
je potrebno paziti pri tel. kaj drugega (razno da ima NFC)
se NFC vključi ko ga 'prisloniš'

še kakšen nasvet/izkušnja iz praktične uporabe NFC-ja
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pomoč pri razjasnitvi NFC.
ali je potrebna podatkovna povezava v trenutku, ko hočeš plačati?
ali lahko daš več kartic (koliko) in izbereš vrstni red plačevanja med njimi (kako)
kako zaščititi pred zlorabo (ne izgubiti telefona je ena zaščita)
je potrebno paziti pri tel. kaj drugega (razno da ima NFC)
se NFC vključi ko ga 'prisloniš'

še kakšen nasvet/izkušnja iz praktične uporabe NFC-ja
Sam NFC je samo hardverska nujnost. Potrebuješ neko softversko aplikacijo, ki ga zna izkoristiti. Na Androidu je pri nas uporaben NLB Pay, ki je vezan na kartice NLB in Curve Pay, na katero lahko vežeš katerokoli MC ali Visa kartico. V Ljubljani je zelo uporabna tudi Urbana, ki služi za plačilo parkiranj, mestnega prometa, knjižnic in muzejev. Na vsako od teh aplikacij lahko vežeš več kartic in pred plačilom določiš, katere je privzeta.
Pred uporabo moraš telefon odkleniti z biometriko in to je vsa zaščita, ki jo potrebuješ. NFC mora biti v nastavitvah telefona omogočen, pri povezavah pa moraš omogočiti NFC in brezžično plačevanje. NFC se vključi samo po potrebi, ko je telefon odklenjen.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Ali obstaja kakšen widget, da lahko na homescreenu spreminiš na hitro prioriteto kartice?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
....Potrebuješ neko softversko aplikacijo, ki ga zna izkoristiti. Na Androidu je pri nas uporaben NLB Pay, ki je vezan na kartice NLB in Curve Pay, na katero lahko vežeš katerokoli MC ali Visa kartico. ...
Torej NLB Pay pokrije vse? Ali rabim tudi Curve Pay - zakaj?
Lahko dam katerokoli MC ali Visa kartico? Vezal bi 3 kartice. Samo ena od NLB.

Pred uporabo odkleniti z biometriko? Torej, tik preden želim plačat(!), ga moram odklent z biometriko. Prstni odtis ali je lahko kaj drugega - geslo?

Potrebno je nastaviti brezžično plačevanje. To tam v aplikaciji (NLB pay ali Curve Pay), ki koristi NFC in daš kartice 'notri'.?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Jst ga odklenem z vzorcem. Po transakciji mi DH denarnik takoj javi status plačano ali zavrnjeno, ker imam vedno vključen prenos podatkov.

Edino Merkatorjeve "navadne" PIKE mi še ni uspelo usposobit. Privzeto plačilo imam denarnik in bi verjetno moral vedno v NFCju spreminjati?!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Torej NLB Pay pokrije vse? Ali rabim tudi Curve Pay - zakaj?
Lahko dam katerokoli MC ali Visa kartico? Vezal bi 3 kartice. Samo ena od NLB.

Pred uporabo odkleniti z biometriko? Torej, tik preden želim plačat(!), ga moram odklent z biometriko. Prstni odtis ali je lahko kaj drugega - geslo?

Potrebno je nastaviti brezžično plačevanje. To tam v aplikaciji (NLB pay ali Curve Pay), ki koristi NFC in daš kartice 'notri'.?


Z NLB Pay lahko uporabis samo NLB-jeve kartice...



Ce imas se druge kartice, bi bolj ustrezal Curve ... ampak ta bo od 27.8.2022 v brezplacni verziji omogocal dodajanje samo dveh kartic ...

Pri vecini teh bancnih aplikacij je obvezno, da je na telefonu nastavljen zakpel telefona (biometrika, PIN koda, vzorec,...) ...
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Da malo izkoristim temo. Imam problem pri plačilu preko telefona. Naloženo imam @mdenarnico vse transakcije delujejo normalno edino plačilo preko NFC ne deluje ( je vključen) . Ali so potrebne nastavitve telefona? Lastim si Poco F3.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
To govoris za nlbpay... Meni tudi ne dela, so mi razlozili tu na forumu, ker imam google pay tudi vklopljen in cetudi ga dam po prioriteti na drugo mesto za nlb payem, ne bo delalo. Moram vse kartice z google paya pobrisati. To se se nisem odlocila, ker imam zdaj en sistem, ki deluje in potem bom mogla spet gruntat, koliko je denarja kje in kaj se placuje s kje.
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
To govoris za nlbpay... Meni tudi ne dela, so mi razlozili tu na forumu, ker imam google pay tudi vklopljen in cetudi ga dam po prioriteti na drugo mesto za nlb payem, ne bo delalo. Moram vse kartice z google paya pobrisati. To se se nisem odlocila, ker imam zdaj en sistem, ki deluje in potem bom mogla spet gruntat, koliko je denarja kje in kaj se placuje s kje.
Imam @mdenarnico od NovaKBM in ne uporabljam google pay.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz nisem rabil nič posebaj nastavlat. Dodal sem kartico, vklopil nfc, stisnil plačaj in je delalo...
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Edino Merkatorjeve "navadne" PIKE mi še ni uspelo usposobit.
Eni pa imate probleme sami s sabo. Ne vem kaj bi moral usposabljat, deluje čist brez problema vklopiš NFC prisloniš na čitalec in fertik.
Zanimivo, da mi je prodajalka v Intersparu rekla, da sem edini, ki mu je uspelo iz prve plačat brez problema.
To eni prčkate po telefonu tolk časa, da zjebate, še tist, kar dela, potem pa so krivi vsi samo vi sami ne.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Eni pa imate probleme sami s sabo. Ne vem kaj bi moral usposabljat, deluje čist brez problema vklopiš NFC prisloniš na čitalec in fertik.
Zanimivo, da mi je prodajalka v Intersparu rekla, da sem edini, ki mu je uspelo iz prve plačat brez problema.
To eni prčkate po telefonu tolk časa, da zjebate, še tist, kar dela, potem pa so krivi vsi samo vi sami ne.

Smo pametni, ane, ker si edini, ki ti deluje, vsem ostalim pa ne... :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hulio, imam mdenarnico in s20fe, zadeva deluje. žena a8 in mdenarnica, zadeva deluje. vsak ima nastavljeno privzeto kartico znotraj mdenarnice, pri nastavitvah nfc-ja pa nastavljena privzeta aplikacija.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da malo izkoristim temo. Imam problem pri plačilu preko telefona. Naloženo imam @mdenarnico vse transakcije delujejo normalno edino plačilo preko NFC ne deluje ( je vključen) . Ali so potrebne nastavitve telefona? Lastim si Poco F3.
Pri nastavitvah NFC mora biti privzeta @mdenarnica.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej NLB Pay pokrije vse? Ali rabim tudi Curve Pay - zakaj?
Lahko dam katerokoli MC ali Visa kartico? Vezal bi 3 kartice. Samo ena od NLB.

Pred uporabo odkleniti z biometriko? Torej, tik preden želim plačat(!), ga moram odklent z biometriko. Prstni odtis ali je lahko kaj drugega - geslo?

Potrebno je nastaviti brezžično plačevanje. To tam v aplikaciji (NLB pay ali Curve Pay), ki koristi NFC in daš kartice 'notri'.?
Bančne aplikacije, kot je NLB Pay podpirajo samo kartice tiste banke. Curve Pay, ki na androidu edina legalno deluje v Sloveniji, pa podpira vsako MC ali Visa kartico. Kot je pa nekdo že napisal, sedaj podpira v free verziji samo dve kartici.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Bizi... Povej mi, prosim... Imam google pay za n26 in nlbpay. Je še res, da ce imam google pay sploh, mi nlbpay ne bo delal. Nastavim kot prevzeto aplikacijo za nfc in vse kar je treba, pa mi ne dela... Je varianta da obdrzim oboje ali moram res zbrisati vse iz google paya, da mi bo nlbpay delal?
 
Nazadnje urejeno: