Nezgodno in/ali življenjsko zav. za upokojence?

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Je kdo že kaj pregledal zavarovanja različnih zavarovalnic kar se tiče ponudbe za upokojence? Da ne bi odkrival tople vode bi rad dobil informacijo na katere zavarovalnice naj se osredotočim glede tega produkta.

Pogledal sem ponudbo od Vzajemne (nezg.zav. za starejše, paket B) in je bulšit, za moje pojme slaba polica (sem jo primerjal z nekim obstoječim nezg.zavarovanjem katero pa nima vključenih določenih postavk in bi jo ravno zato radi zamenjali).


Torej ali že obstaja kje kakšen zav.produkt, kjer je veliko zajeto? Izkušnje, komentarji, nasvet?

Hvala
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
467716-post_slo.gif


Malo premalo podatkov je navedenih ja.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ker letnik?

Se opravičujem.

Stara sta 71 in 68 let. Po tej polici od Vzajemne se bi še dalo skleniti, prav tako pri nekem Triglav zavarovanju.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Nezgodna zavarovanja za starejše upokojence so dosti neugodna, saj ni ugodne računice
po kateri bi se zavarovalnici izplačalo sklepati taka zavarovanja.

Preverjal že veliko variant teh zavarovanj in so kritja taka, da večini strank ni o.k., nizka invalidnost
visoka nezgodna smrt in nadomestila za bolnišnično bivanje, vendar mora oseba biti v bolnici vsaj 5 dni,
kar pa vemo da je v teh časih skoraj nemogoče
rolleyes-1.gif


Za nekoga ki je starejši od 70 let, so žal na voljo samo še taki paketi, ki ponavadi vključujejo še nekaj
varčevanja in kot je bilo omenjeno zgoraj je izplačilo v primeru smrti šele po 2 letih itd...

Če je oseba mlajša oz. stara max. 70 let, se pa da skleniti še riziko življenjsko zavarovanje in nanj priključiti
nezgodno zavarovanje, ki vključuje invalidnost in dnevno nadomestilo...

Ker so te osebe že upokojene, ne rabijo visoke vsote za smrt, temveč čim višjo invalidnost bi jaz ponudil tak paket:
2.000€ naravna smrt (ker jih skrbi da ne bo stroškov z njihovim pogrebom)
40.000€ invalidnost ( progresijo 80.000€ za 100% invalidnost)
10€ dnevnega nadomestila (seveda si to vsi želijo)
21,09€ mesečno

Za starejšega, pa bi bila tista vzajemna B paket tudi za silo...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

Za starejšega, pa bi bila tista vzajemna B paket tudi za silo...




Ja od Vzajemne B paket izgleda takole.... v bistvu sploh ne vem kaj jima priporočit.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Odvisno od tega kaj želita biti zavarovana....

za starejše od 70 let, se lahko naredi individualno nezgodno zavarovanje,
katerega je treba vsako leto obnavljati...

1.500€ naravna smrt
40.000€ invalidnost
10€ dnevno nadomestilo
26€ mesečno

To so primeri, vsote se lahko seveda spremenijo, na gor ali dol.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Tle ni kritja za naravno smrt in prenizka invalidnost. Sploh pa bi mogu za te postavke mal pogledat splosne pogoje kdaj se dejansko izplaca odskodnina!

Za moje pojme je najbols za tako starost da se glede najbolj kritje za naravno smrt in invalidnost taka kot jo poznamo, se pravi izplacilo od 1% naprej.

Vprasanje ce obstaja kaj pametnega. Vem da se da recimo na modro nalozbo od zmja priklopit gor neko nezgodno zav.

Individualno nezgoda je pa do "samo" 75 leta...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Pri modri naložbi imaš samo nadomestila, če si več dni v bolnišnici, sicer zneski lahko nanesejo tudi par tisočakov
seveda ob predpostavki, da je bila oseba najmanj 5 dni v bolnici, kar pa vemo da jih gre 90% že po prvi nočitvi
domov ostalih 8 po tretji...

Kot sem ti napisal v zgornjih dveh postih, je to kar se da dobiti pametnega za ta leta, klasična invalidnost, nekaj
za naravno smrt in nekaj dnevnega nadomestila, lahko pa še naprej iščeš in raziskuješ
rolleyes-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Oprosti, ja lahko daješ tale H+, samo jaz ga nebi nikomur dajal... vse to je kar nekaj, oz prodajanje puhlic upokojencem
ki so že tko brez keša, pol pa jim prodajajo neka nezgodna zavarovanja ki so vredna pol ....

Tudi modranaložba, potem se pa hvalijo koliko so jih prodal, prideš do stranke pa pogledaš kaj ima, pa ima sklenjene 3 modre naložbe,
3x isto, ker ji je vsak zastopnik ki je k nej prišel naredil vsakič enako zavarovanje, njim se pa še sanja ne, zato pa ni čudno da nihče ne
mara zastopnikov...