Neželeni učinki cepiv (Engerix B)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
in na koncu si napisal, da tudi ti ne verjameš v homeopatijo, ampak da so ti kul homeopati, ker znajo bolan folk nategnit za denar po tem, ko jim klinična medicina ne more več pomagat
bonk.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Čak mal Apollo ne se razburjat... To z izobrazbo sta gor vlečt začela topli in astroboy, jest ne. Druga stvar kr se debate tiče, žalt sta začela tud onedva. Glupe primerjave z avtocestami in pasovi je začel tud Astroboy.
Kr se unga samooklicanega presežka tiče, mi je vseno če on filozofira po dolgem in počez, dejstvo je da odgovornosti nima nobene, zasluži očitno malo, ker jamra ne jest.....

Povedal sem samo mnenje in opozoril starše na vsaj pravilen postopek ceplenja, ker kasneje odgovornosti noben ne nosi... Če jo mi prosim pokaži primer oz. razen če trdiš, da pr nas strasnki učinkov ni?

Imamo kup staršev, ki se nad tem pritožujejo tudi kasneje nad odnosom zdravstvenih delavcev, al trdiš, da se prav vsi zmišlujejo.

Kr se tiče izobrazbe, ta nič ne pove. In sposobnost je odvisna od posameznika samega ne od formalne izobrazbe, kar je dejansko point tudi v tujini......

primer ti lahko dam, za Rešetovega Jurčka oz da boš vedel če ne poznaš domačega imena Krč Jure... osebno poznam človeka ima 6 razredov osnovne šole...... več si pa lahko pogledaš na netu..

Torej na drugi strani imamo intelektualca neverjetnih sposobnosti, ki se v temah kurči da dela za mejhen denar in jamra nad ovrednotenstjo lastnega delovnega mesta....

Če goni gobec in pri tem ostane je pač v tržnem svetu tako, če imaš neko odgovornost, ki ta resnično je, potem premosorazmerno raste tudi plačilo.......

Dvomim, pa da je Astroboy tolk sposoben, da bi pač šel v primerno plačano službo za katero meni, da je sposoben. Pri lapanju tudi ostane. Kot vemo zdravnikov, informatikov, strojnih inženirjev manjka po celi EU.

V njegovi zgodbi je očitno nekaj narobe ostanemo pri gobcu...... in tukaj se tudi neha. Upam, da boš razumel point. Zahtevam od zdravnikov neko odgovornost, ki jo v Sloveniji zaenkrat ni.

Da pa taisti človek pravi, da so slovenci bolj butasti od europejcev, pa dost pove o tem človeku. Jest pravim, da za tako plačo z tako izobrazbo je butast, da sploh dela.

Če mu je v plačni politiki Z všeč potem naj ne pošilja drugih ampak gre sam.....

Druga stva je pravopis, ne morš nekoga podučevat, če sam piše kot čapac v srednji šoli bom bil in podobno...

to je vse...
 
Nazadnje urejeno:

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Lekarne so zagrabile dobro poslovno priložnost. Kako scuzati nekaj denarja od vedno večjega števila naivnežev

Bolj zanimivo je, da jim sploh uspe kej denarja scuzat, glede nato kakšne presežke imamo v zdravstvu? Predlog moj je da gre v znano nanizanko dr. House... Če gre truplo igrat, bo bolj uspešen kot v poklicu, ki ga upravlja..

vsaj iz finančnega vidika......., čeprav ga ovira ena stvar - gobec, to pr truplu ni vrlina.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Čak mal Apollo ne se razburjat... To z izobrazbo sta gor vlečt začela topli in astroboy, jest ne. Druga stvar kr se debate tiče, žalt sta začela tud onedva. Glupe primerjave z avtocestami in pasovi je začel tud Astroboy.
Kr se unga samooklicanega presežka tiče, mi je vseno če on filozofira po dolgem in počez, dejstvo je da odgovornosti nima nobene, zasluži očitno malo, ker jamra ne jest.....

Povedal sem samo mnenje in opozoril starše na vsaj pravilen postopek ceplenja, ker kasneje odgovornosti noben ne nosi... Če jo mi prosim pokaži primer oz. razen če trdiš, da pr nas strasnki učinkov ni?

Imamo kup staršev, ki se nad tem pritožujejo tudi kasneje nad odnosom zdravstvenih delavcev, al trdiš, da se prav vsi zmišlujejo.

Kr se tiče izobrazbe, ta nič ne pove. In sposobnost je odvisna od posameznika samega ne od formalne izobrazbe, kar je dejansko point tudi v tujini......

primer ti lahko dam, za Rešetovega Jurčka oz da boš vedel če ne poznaš domačega imena Krč Jure... osebno poznam človeka ima 6 razredov osnovne šole...... več si pa lahko pogledaš na netu..

Torej na drugi strani imamo intelektualca neverjetnih sposobnosti, ki se v temah kurči da dela za mejhen denar in jamra nad ovrednotenstjo lastnega delovnega mesta....

Če goni gobec in pri tem ostane je pač v tržnem svetu tako, če imaš neko odgovornost, ki ta resnično je, potem premosorazmerno raste tudi plačilo.......

Dvomim, pa da je Astroboy tolk sposoben, da bi pač šel v primerno plačano službo za katero meni, da je sposoben. Pri lapanju tudi ostane. Kot vemo zdravnikov, informatikov, strojnih inženirjev manjka po celi EU.

V njegovi zgodbi je očitno nekaj narobe ostanemo pri gobcu...... in tukaj se tudi neha. Upam, da boš razumel point. Zahtevam od zdravnikov neko odgovornost, ki jo v Sloveniji zaenkrat ni.

Da pa taisti človek pravi, da so slovenci bolj butasti od europejcev, pa dost pove o tem človeku. Jest pravim, da za tako plačo z tako izobrazbo je butast, da sploh dela.

Če mu je v plačni politiki Z všeč potem naj ne pošilja drugih ampak gre sam.....

Druga stva je pravopis, ne morš nekoga podučevat, če sam piše kot čapac v srednji šoli bom bil in podobno...

to je vse...
Jaz se ne razburjam, jaz sem ti sam napisal svoje mnenje o tvojem vikanju nekih delavk. Jaz tud poznam jureta (pa ne tega z linka). Star je 28, poznava se od leta 89 naprej. Tezko govori, visek najinega druzenja je, da se igrava z lego kockami. Ko je bil star 6 let je bil cepljen proti necemu, dve uri po cepljenju je pomodrel in nastale so mozganske poskodbe. Pa zarad tega ne zganjam paranoje, cepljen sem proti kme, hep B, gripi itd... Pac se zgodi, tega ne mores predvidet vnaprej.

In to ta se starsi pritozujejo ni noben argument. ker 90% teh starsev nima pojma o tem kaj zdravnik dela z njihovim otrokom in zakaj je to dobro. Torej nimajo kej pametovat. Kaj je nejasnega tle.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Menim, da konec koncev nebi dobili eura, če bi jim znal primerno pomagat....

tko da.... to je odraz vašega foha, da gre raj človek k homeopatu, na konc koncev oba gobec gonta učinek je pa ponavadi isti. Odgovornost pa je clo večja pr homeopatu kot pri slednjem.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Biznis je biznis in če bodo tepci plačevali 50€ za do onemoglosti razredčene kamilice, potem OK.
DOKLER ne bo to šlo iz ZZZSjevega denarja.

A ja, ko se že sklicuješ na Z EU: ponekod so imeli te homeopatske zvarke za račun zdravstvenega zavarovanja, ampak jih je srečala pamet in zavarovalnica ne plačije več teh "zdravil".

Sicer pa, a veš, kako se pripravi ena flaška homeopatskega zdravila?
1. vzameš litrsko flašo.
2. jo napolniš z vodo.
3. notri kapneš eno kapljico učinkovine (kamilica, janež, arnika, žabja kri, posušen netopir,...)
4. dobro premešaš: 8xstreseš gor-dol, 8x streseš levo-desno, 8x streseš naprej-nazaj
5. vzameš drugo flašo, jo napolniš z vodo
6. iz prve flaše vzameš kapljico in jo daš v drugo flašo.
7. dobro premešaš (glej točko 4)
8. vzameš nov flašo, jo napolniš z vodo.
9. nekajkrat ponoviš korake 6,7,8 in redčiš do onemoglosti.
Homeopatska teorija pravi, da večkrat ko razredčiš, močnejše je zdravilo.
Ta "močna" zdravila so označena z 50C ali več, kar pomeni, da so bila 50xredčena.
Zdaj si pa izračunaj, koliko učinkovine je v flaški, ki jo plačaš 50€. Če imaš srečo, je not ena molekula.

Se strinjam, glede na ceno ti svetujem, da to začneš prodajat, potem pa poročej o uspešnosti. Bomo našmu revežu Jerneju zrihtal nov job... polnenje flaš....

mogoče bo potem bolj zadovoljen po svetu hodu?
hysterical-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
In to ta se starsi pritozujejo ni noben argument. ker 90% teh starsev nima pojma o tem kaj zdravnik dela z njihovim otrokom in zakaj je to dobro. Torej nimajo kej pametovat. Kaj je nejasnega tle.

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042412387

Imaš prav....... Če bi vedeli, bi bili marsikdaj otroci tudi živi... Glede nato da je še predkazenski postopek skoz, je očitno dovolj tehtnih razlogov za začetek kazenskega posotopka...

je pa zanimivo kaj zdravniška zbornica sploh dela, da že par let ugotavlja malomarnost zdravnikov... aja sej res mi smo v Sloveniji... pozabu.. sorči
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Imaš prav....... Če bi vedeli, bi bili marsikdaj otroci tudi živi...
Marsikdaj? Pišeš tako, kot da je vsak emsec vsaj 5 otrok mrtvih.
Pri konkretnem primeru bi bilo pa zanimivo ugotavljati tudi odgovornost staršev, da je do takega stanja prišlo.
Nekako tako, kot če ti goniš avto brez olja v mašini, potem se pa čudiš, zakaj garancije ne priznajo.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Glede da proti njima niso vložili kazenske obtožnice za to kar očitaš... dvomim. Sta pa starša kot velika laika peljala otroka v bolnišnico.

Point, ki ga hočem povedat, da tudi za malomarnost ne odgovarjajo zdravniki.. Na Jesenicah je primer pravnomočno obsojenega porodničarja...

guess what, prakso še kar nemoteno opravlja. Pa ne mi za primerjavo z avti, avto je stvar, ki se jo da zamenjat, ko izgubiš otroka pa je stvar malo drugačna...

Bi te vprašal, če imaš otroke in kaj bi v danem primeru ti naredi?
rekej jebiga se zgodi?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ti bi očitno rekel, jebiga se zgodi, ampak samo, če dobiš dovolj eurov na račun, glede na to da samo o odškodninah debatiraš

očitno je pri tebi enačba: mrtev otrok ali prizadet = kup eurov, kar se mi zdi skrajno bolano
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Jest, da bi reku jebiga....... Glede nato da niso fizična kaznovanja dovoljena, bi vse sile in ves denar namenil pravnem zadoščenju in pri tem nebi spraševal koliko, samo davaj....

ni bolano je edino pravilno....... bolano je da ne narediš nič.......
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Tebi se je cisto zmesalo.

Pises, kot da so resni zapleti po cepljenju nekaj vsakdanjega. Moja primerjava s prometnimi nesrecami je bila samo zato, da bi demonstriral, kako nimas nobenega obcutka glede relevantnosti razlicnih tveganj. In ocitno ga nimas.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Ne ti delaš neke glupe primerjave, kjer je odgovornost jasna........ pri vas pa ni.....

Tveganja so izključno na starših, pa krivi ali nekrivi... Tveganja povečuje tudi malomarnost pri ceplenjih, kjer se ne držite lastnih pravil in navodil proizvajalca, ki pa je itak breme preložil na stran države same.

torej? Tveganje in posledice v vašem primeru nosim kot starš edino jest, zato lahko zahtevam odgovorst, če je nebom dobil bom pač dau cepiti otroka po lastni presoji, glede na nizkorizičnost pa sem se odloči za ne....

in ti mi jemleš to pravico. Lepo sem ti povedal, ko boš nosil odgovornost boš pogojeval. Kaj je zate javno dobro mi pa dol visi...... kvakaš lahko, ko pa je posledica vemo kako to gre......

pa če je 1 proti 10.000. HepB je tudi ozdravljiva bolezen, poleg tega so otroci nizkorizična skupina torej tudi v tem primeru ne tvegam veliko..

SEVEDA TI TO NOČEŠ ZASTOPIT.... Svoj primer sem rešil........ tko da veselo nabijej naprej. Lahko pa ga tudi drugi straši, to je moje sporočilo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
.... Svoj primer sem rešil........
Počakaj še nekaj let, do maturantskega izleta. Glede na trend bodo verjetno šli kam v Afriko.
In glede na trend se bodo verjetno vse vprek dol dajali. In glede na stanje tam doli obstaja verjetnost dosti večja kot 1:10000 da se bo nekaj prijelo.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Če tko razmišljaš, je cepljenje še bolj brezveze, ker hepB je plunk v morje možnim prenosljivim boleznim, ki jih lahko fašeš ob neodgovornosti...
Dejansko pa lahko pred dogodkom, dam otroka cepit, saj bo takrat šlo za odraslo osebo, ki pa lažje prenaša ceplenja kot majhen otrok.
V tvojem scenarju bi me pa hep B še najmnaj skrbel?

Še zmeraj pa mi nisi odgovoril, kako bi ti odreagiral na malomarnost zdravnika? Seveda Jernej noče komentirat niti zdravnike iz lastnih vrst, ki se nočejo cepit za hepB in prikrito izvajajo homeopatsko zdravljenje...

Moral bi poiskati njegov komentar, kaj si misli o teh ljudeh... ker se ima on za strpnega človeka......
ps... pa komentar ni nič lepega nekaj v smilu gnoj od človeka...
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Tebi pa res ne zmanjka za nakladat.

Že desetkrat se vračaš k enim in istim nesmislom, za katere sem že pojasnil, zakaj so napačni.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Jaz si bom pa "drznil" še enkrat poudariti, da ste neizobraženi paranoiki kot si ti zanesljiva vozovnica za preteklost.

Če ne bomo pazljivi, bomo kmalu dopustili, da bo glas tovrstnih paranoičnih trollov kot je naš reality, dejansko postal relevanten tudi izven internetnih debat. Samo poglej ekofašiste na primer. Kaj to pomeni dolgoročno, si niti ne upam pomisliti.

Vladavino paranoje, straha pred znanostjo, straha pred napredkom, predvsem pa vladavino nekritičnega in egoističnega pogleda na svet.

Kdor je gledal film Idiocracy, točno ve, o čem govorim. Resda zgolj fikcija in satira, ampak z vizijo sveta, kamor po mojem mnenju drvi tudi naš.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Ko bodo trolly like you, za kej odgovarjal bo pa tud drugače..... Za njega je neobvezno ceplenje, ki ga prakticirajo Z EU države internetna debata...

ko omeniš odgovornost pa zmrzne.......
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.