Neželeni učinki cepiv (Engerix B)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Citat:
Mi prosim pokažeš te "statistične" podatke? Z vsemi avtorji. Tako lepo na dolgo in na široko kot rad lepiš Svoodovo drekarijo. Ali boš me spet linkal na paranoidno drekarijo gospe magistre karin, ki ti bo sinčka tudi rešila če ga morda eno večer pritisne pseudorkup.

očitno te moti strokovn članek......., ki ni bil pisan za svood.....

In še enkrat V EU GSK kot dobavitelj odgovarja za enerix B..... in država ne prevzema tožb, kot pri nas? Poleg tega je tam cepljenje neobvezno....

V čem je problem tukaj veš samo ti? Država pa kot vemo pr nas za nič ne odgovarja.... saj z cepljeno stranko ni podpisana nobena obveznost oz odškodniska odgovornost za posledice, ki jo kot obvezno cepljenje bi država kot predpisovalec obveznosti ceplenja morala nositi.

Torej........., ko zahtevaš pisno zagotovilo se pri vas in pri državi vse konča..... In en kretenski samovšečneš mi nebo govoril kaj moram narediti in kaj ne?

Seveda pa imajo starši možnost odločanja, le da je v banana državi treba to narest z pritožbo na odločbo MZ-ja.....

OČITNO TE TO ŽULI?
grims-1.gif


IN DA ZMERAJ VEČ STARŠEV SE ODLOČA ZATO..........
IN TO ME VESELI, DA JIM NEKEJ POGOJUJEJO NEODGOVORNE OVCE.....

Bi prosim odgovoril na moje vprašanje št.1:
Avtorja raziskave o statističnih podatkih, oz link do raziskave teh statističnih podatkov?

PS (ker si nepismen): Ne zanima me citat, ki si ga navedel, ampak omenjena raziskava. Še enkrat RAZISKAVA.

Bo šlo?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
lej še enkrat

opankar me ne sili hodit po ljubljani......... how stupid are you really?

a ti ločiš obvezno ali neobvezno....... Če je neobvezno mi je vseno če jih pou pocrka, če nekaj obvezujete jamčite........ ne pa da odgovarja za sicer po vaše male možnosti starš....

Kva teb v celi zgodbi od tega ni jasno ne vem....... če pogojuješ odgovarjej...... Butast kot si... tega še kar ne zastopiš, zastop pa razviti svet.

Proizvajalec je testiral cepivo 4 tedne to sem reku........ in ja sem dal vir..

in?

Spet pa si zamenjal temo......... kot vedno...
Vidm, da na odgovornost dobiš mravlince, po zahodu bi pa samo plačo vzel, odgovornost pa ne... tam te v nič ne silijo in še vedno živijo in to celo bolje kot praviš v Sloveniji...

torej kaj še čakaš ne vem........ al si samo tukaj pameten?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36


Sta topla z astroboyem, ko ga tko krčevito poveličuješ in braniš? Prevec cajta med dežurstvi...?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še vedno ti ni jasno
hysterical-1.gif
.

Ti resno živiš v prepričanju, da ljudje dnevno cepajo zaradi posledic cepljenja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
problem nastaja pri tem, da ti odgovornost zahtevaš direktno od zdravnice, ki zakon izvaja

pojdi k Pahorju, oz. k Janši, ker se je pod njegovo vladavino to sprejelo
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Dovoljenje velja..... kdaj sem reku da ne.... ampak pogodbe z GSK o dobavi cepiva pa so različne, pri nas odgovarja za vse tožbe država........ kar v EU ni tako....

Vse pogodbe v EU morajo po regulativah biti vezane na dovoljenje EMEA-e.

Mi prosim pokažeš, kje obstaja kakšna posebna "pogodba" kjer so omenjeni kakšni, v sloveniji neznani stranski učinki, za katere celo (torej za Energix-B) odgovarja kdo drug razen s dovoljenjem predpisan proizvajalec ki ima dovoljenje za promet?

Bo šlo? Al boš nalepil v tvojem stilu link 24ur in "nabijal naprej"?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Težko. Proizvajalci so namreč dolžni navesti stranske učinke, ki so dokazano posledica cepljenja, pa najsi bodo še tako redki. Problem nastane, ker nekateri ljudje ne znajo ločiti izjemno redkih in nevarnih zapletov od pogostih in nenevarnih (rdečina kože, bolečina). Res neumni ljudje pa to dvoje kar enačijo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.358
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:


Sta topla z astroboyem, ko ga tko krčevito poveličuješ in braniš? Prevec cajta med dežurstvi...?

Pa dobr a ga lahk en na hladno poslje no?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Težko. Proizvajalci so namreč dolžni navesti stranske učinke, ki so dokazano posledica cepljenja, pa najsi bodo še tako redki. Problem nastane, ker nekateri ljudje ne znajo ločiti izjemno redkih in nevarnih zapletov od pogostih in nenevarnih (rdečina kože, bolečina). Res neumni ljudje pa to dvoje kar enačijo.

torej potem takem ne gre za naklučja? Zdej se se pa že samozanikaš?

Proizvajlec oz distributer je vso morebitno odgovornost zvrnil na državo, ki pa v nobenem primeru ne zagotavlja državljanu, ki ga obvezuje za ceplenje odškodnisko odgovornost za po tvoje minorne možnosti za hude posledice pa rečemo po študijah 1-10 jurjev....

torej.........

Druga stvar, to možnost vaši zdravniki še povečujejo, saj se ne držijo pravilnika o pravilnosti ceplenja, torej ne sprašujeo o alergijah in ne povejo staršem po zakonu proizvajalčeva navodila o možnih ne naključnih stranskih učinkov cepiv, niti jim ne dajo možnosti na testiranje za sestavine cepiva...

za to malomarnost tudi noben ne odgovarja... v navodilih je tudi NAPISANO KATERE LJUDI OB MOREBITNIH ALERGIJAH ALI BOLEZNIH NE CEPITI.......

NAŠI ZDR. PA TO NAREDIJO NA HORUK BREZ POGLEDA V KARTOTEKO ALI VEDNOSTI STARŠEV........

Malomarnost v naši praksi ni poznana, ker so zdravniki samozadostni in niti pravnomočno obsojenost ne ogrozi delovnega mesta. SEVEDA PA PO PRIČEVANJIH ASTROBOJA SO ODGOVORNI OZ. SE ČUTIJO ODGOVORNE, dokler je vse ok...

to je to...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Joj, pa ti si prav zabit.

Še enkrat - kako naj zdravnik odgovarja za stranske učinke cepljenja?!?! Proizvajalec enako. To ni nekaj, kar bi se dalo preprečiti ali kar nastane zaradi neke malomarnosti.

Ti si res tako neumen, da misliš, da na svetu dejansko obstaja zdravilo brez možnih stranskih učinkov. NE OBSTAJA! V primeru cepiv je stroka dala na tehtnico tveganje in prednosti in izbrala obvezno cepljenje. Razumsko in upravičeno.


Mimogrede, srednjo šolo imaš končano? Da vem, če slučajno pišem v prezapletem jeziku zate. Ker vedno bolj se mi dozdeva, da nekaterih stvari enostavno ne dojemaš.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Joj, pa ti si res zabit......

Prvič zopet govoriš, da zdravniki delate po pravilih kar ni res..... povedal sem postopek, ki ga izvajate pri cepljenju, cepite, nato gundžate...

drugič....... stroka v zahodnem svetu meni, da je cepljenje neobvezno, če je prevzemajo nase riziko možnih stranksih učinkov, saj če je nekaj obvezno, se nosi tudi posledice......

znane so tožbe proti GSK in to uspešne...., pri nas je taisti dobavitelj enrixB zlobiral, da to breme prenese na državo, kar je naredil tudi pri novi gripi........

KAKO SI LAHKO TAKO NEUMEN, DA NEKAJ POGOJUJEŠ, MOREBITNE POSLEDICE PA NAJ NOSI TISTI, KATEREMU TO POGOJUJETE.

Če ima otrok resne posledice po mogočih učinkih cepiva, je oškodovan starš in prizadet otrok in ne ti. Kaj od tega ti ni jasno do danes ne vem.......

i-diot ki pravi znanim stranksim učinkom naklučje, resnično ne morš nič dopovedat. Vsekakor ti hočeš ljudem pogojevat stvari, ob morebitni težki posledici pa naj odgovarja sam.....

Mimogrede imam univerzitetno izobrazbo....... Matraš se pisat v všečnih tujkah, ne razumeš osnovnega pointa odgovornosti, pa če je ta minimalna je pač minimalna.... Kaj daš ti na tehnico me ne briga..... Jest bi v življenju tudi marsikaj pogojeval, pa zato nebi nosil odgovornosti...

overall pa poleg vsega naštetega še delate malomarno, ker niti ne izvajate cepljenja po pravilniku...., seveda odgovarjate tudi ne, če ste malomarni ali niste....

Tvoje dojemanje pa je kretensko........ enostavno pogojevanje posledice tega pa naj nosi starš.....

Neobveznost cepljenja ima zahodni svet in vejo zakaj... ti bumbar pa bi imel samo Z plačo in neodgovornost.......

zaradi tebi podobnih pizdekov je zdravstvo na slabem glasu ti naš naravoslovec, očitno rabiš še 5600 ur, da boš vedel kaj odgovornost je...... in kakšno je življenje z prizadetim otrokom in uničene družine......

 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če strnem, te motita dve stvari:

- Trdiš, da v tvojem primeru zdravnica ni vprašala po alergijah. Sedaj seveda misliš, da je tako pri vsakem cepljenju pri vsakem otroku. Si sploh bil zraven pri cepljenju?? Menjaj pediatrinjo oziroma jo drugič opozori, če ima otrok kakšne alergije.

- To, da so pri nas cepljenja obvezna. Si človek brez medicinske izobrazbe, ki je zapovrh še paranoik. Na srečo ni na tebi, da boš odločal o cepilnem programu. Če ti kaj ne paše, spokaj v drugo državo.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
http://thedailybite.wordpress....-demyelination/

Zdravnico sem opomnil, rezultat je bil isti... Gre se za zasebno ordinacijo ki izvaja cepljenje za obveznošolske otroke v Kranju...

Cepilnemu programu se da izognit....
Kr se pokanja v druge države tiče... enako velja za tebe.....

Problem je ker se večino staršev ne zaveda pravil ceplenja in tudi ne znajo povedati oz opozoriti pediatra, ki izvaja ceplenje. Na koncu ostanejo v morebitnih hudih posledicah sami...

No ja slovensko zdravstvo nudi brezplačno zdravljenje.......... Res dobra tolažba.......
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Sedaj seveda misli¹, da je tako pri vsakem cepljenju pri vsakem otroku. Si sploh bil zraven pri cepljenju?


Tole se ti zdijo pravilno oblikovani stavki? SI SPLOH BIL ZRAVEN PRI CEPLENJU? ALI PA "SEDAJ SEVEDA MISLIŠ, DA JE TAKO PRI VSAKEM CEPLJENJU PRI VSAKEM OTROKU"

Drgač me ne moti tvoj pravopis, samo če že prcaš? A si mogoče iz Fužin?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zakaj bi jaz moral iti drugam? Če se ne motim, si ti tisti, ki je povsem zafrustriran glede našega zdravstva.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Lej dej že nehej.... Jest sam pravim, kašne možnosti imajo starši, ti pa na trepalnice skačeš?
A se tko bojiš, da bodo starši začeli razmišljati drugače, kot je zamišljeno v tvoji glavi?


al v čem je keč tvojga nabijanja? Enostavno naj starši sami presodijo o nujnosti ceplenja oz. naj bodo vsaj seznanjeni z pravilnim postopkom ceplenja, sestavino cepiva in stranskimi pojavi, ki jih je napisal proizvajalec.

Resnično je žalostno, da to ni rutina med vami. Lahko pa še kak starš pove, svojo izkušnjo.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.