Neveljavnost leasing pogodbe

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
168
1
18
Ljubljana
V katerem primeru je lahko leasing pogodba neveljavna.

Imam primer, da je mama kupila nov avto in vzela na leasing. Prvo kar je bilo narobe je bilo, da je prodajalec zahteval, da se zavarovanje sklene pri njih. Seveda brez kakršnega koli komercialnega popusta in da o samem zavarovanju ne govorim.

Druga težava pa je, da se v leasing pogodbi sklicujejo na splošne pogoje, ki se sklicujejo na Zakon o potrošniških kreditih (ZPotK-1) , ki je neveljaven od 2. 3. 2017. Predvsem v delu kjer imam možnost leasingojemalec prekiniti pogodbo (napačen člen).

Zdaj me zanima kakšno možnost ima, da razveljavi pogodbo. Je pa minilo 14 dni od sklenitve pogodbe.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
In kaj bi želel doseči z razveljavitvijo pogodbe. Avto bo morala še zmeraj plačati, ima urejeno drugo financiranje. Ali želi tudi vračilo avta?
Zelo na hitro ne prva in ne druga opcija nista razlog za razveljavitev pogodbe. Sicer so leasing hiše in banke včasih od strank zahtevale še podpis izjave s katero so se odpovedale zakonski pravici za brezplačen odstop od pogodbe znotraj mislim, da 30 dnevnega roka. Preveri z mamo še to ali je to podpisala.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Zelo verjetno je bila končna cena za leasing drugačna, kot bi bila pri "kešu". In potem imaš zaradi tega vezano trgovino. Veliko avtotrgovcev se poslužuje tega pristopa, večinoma pa lahko zavarovanje po prvem letu preneseš na drugo zavarovalnico.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pa nista to valda glavna razloga zakaj hočte pogodbo prekinit?
Mama itak noče prekiniti pogodbe, vsa srečna je, da je lahko kupila nov avto. Ima pa verjetno par tapametnih okoli sebe, ki jo sedaj prepričujejo v kako slab nakup se je spravila. Pa še zavarovanje bi naj preplačala, čeprav se njej to ob podpisu načeloma ni zdelo ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Mame in ate so pogosto ob nakupih se bolj srecni in veseli kot petletni otroci.
Se posebej ce kupijo kak sesalec za nekaj jurjev, kako deko za nekaj penzij, ali kaksen lonc za nekaj 100 evrov
 

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
168
1
18
Ljubljana
Avto je čisto ok, če bi ga rabila (beri ima oz. je imela 2,5 let star avto) in ne, da gre na servis in potem pride domov z drugim, ker je samo 8.990 EUR. Na koncu pa še menjavo gum računajo, ki bi jo lahko zraven dali, če že ....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pa saj ne morejo ženske sredi zime z letnimi gumami na cesto spustit.

Pa koliko vidim ne gre za ravno dragi avto če je cena 8990 eur.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Avto je čisto ok, če bi ga rabila (beri ima oz. je imela 2,5 let star avto) in ne, da gre na servis in potem pride domov z drugim, ker je samo 8.990 EUR. Na koncu pa še menjavo gum računajo, ki bi jo lahko zraven dali, če že ....
Bratje podajmo si roke: tast par let nazaj - odlično ohranjen Scenic - zaribala mašina (mogoče je bil 1,5 dCi se ne spomnim) strošek popravila dva tri jurje. Pelje avto s šlep službo na Štajerski avtodom, domov pride z novim Capturjem na kredit - 1.000€ za starega. :bonk:
Itak, da bi mi tistega Scenica za mladino vzeli in porihtali, pa ni bilo sploh šans ga ven dobit, ker je šel čez 5 minut že v "prave roke".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, ja. ;)

"Kozolčar" je rekel jurja +-. Hotel sem samo povedat, da "nemočne starce", nategnejo v petih minutah.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja, so kot jastrebi, osladni in znajo s temi starci. Babica je hotla kupit eno majhno rabljeno kanto pri njih, mislim da Chevrolet Spark. Avtomobil bi naj imel okoli 50.000km. Babica ima pač nižje standarde, morda slabše vidi? in si ga je že rezervirala, pa sem vztrajal da greva prej pogledat. Skratka katastrofa. Ni bilo dela veni da ne bi bil spočohan, notri cel avtomobil olupljen in to pri "50t km". Pa še tisti majmun notri je bil potem aroganten ko sem ga vprašam če se mu zdi to normalno pri tej kilometrini. Nikoli več nočem imeti z njimi opravka.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ti si bil vsaj toliko da si šel zraven.

Veš koliko žlahte se jim "ne da zraven" dokler ata al pa mama ne kupijo, ko pa kupijo, so pa vsi na kup pa pametni, verjetno ker skužijo da dediščina kopni.
Vem celo za primer ko je hčera prisla v salon in prosila če staršem ne prodamo avtomobila, ker ga ne rabijo, čeprav je ata z glavo skoz zid rinu da rab nov avto.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma ja, treba se je zavzeti za najbližje :) Čeprav sem ji na koncu zrihtal dražji avtomobil tako da je morebitna dediščina še bolj skopnela kot bi sicer. Nauk zgodbe? Dobrota je sirota :valjamse:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Če imaš s starši dovolj normalen odnos in jim dovolj pomagaš, se za take stvari ne bodo odločili, brez da bi se posvetovali. Malo verjetno pa je, da bo otroke kdo vprašal kaj, ko jim ti samo solijo pamet, kaj so vse narobe storili.
Po drugi strani pa ... S svojim denarjem naj razpolagajo kakor želijo. So si uresničili neko željo. Mladec pa si je uresničil željo, če je kupil telefon za 1000 € +, čeprav bi tisti za 200 € ali še manj zmogel vse, kar on uporablja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc in Mr_Wolf

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.712
113
Moj tast si sam rihta avte, sam vozi na servis in sam kupuje, ker če mu kaj svetuješ si potem ti za vse kriv, pa še vsa tvoja žlahta in še vsi tvoji predniki. Mu je škodička ribnila, pa namest, da bi poklical mehanika, se ga je udesil kot kanta, odšantal k njemu in mu j.e.bal vse po spisku, da me je človek klical ves presran, če je s starim vse OK, zgrožen nad svetom totalka nažgan zdilal zaribano škodo enmu bosancu, ki se je čez en teden že veselo vozil z njo in se še par let po tem in to vse še preden sva z ženo prišla s šihta. Zjutraj zmačkan niti ni točno vedel, al ma avto pri mehaniku, al ga ma bosanc. Seveda je tud men je.bal vse po spisku, ker sem mu priporočil tok nesposobnega mehanika, ki je mel kljub jeb.banju že zvečer drug motor za starega za par sto EUR, sam klinc k stari avta ni mel več.

Pol pa projekt drug avto....milibože, Škod fabij karavan na bencin par let starih ko toče na Anetu, za tastarga za po vogalih kresat ful dobrih sam bi bla pol spet galama, če bi slučajno šel kak vijak. Lepo tišina in rek...stari, sam se odloči, tvoj keš je....seveda so ga na Samovi, ko je šel gledat eno rabljeno, lepo olupli za novo Škodo, ki je sicer super avto, sam kaj, ko je bla vujgnjena že prvi teden, pa stari glih nima tolk keša, da bi lizing plačeval. Takle ma, je.biga.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa sem doživel "deja vu". Sem ziher, da nisva v sorodu, razen če je moja žena na skrivaj 2X poročena. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo