Neurja 2022

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.808
4.304
113
Danes spet napovedan prehod fronte, sunki vetra, nevihte itd...

katera pa je že v Italiji naredila škodo..., tudi tornado kot izgleda...



1662631576335.png


1662631652084.png
 
  • Wow
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Trenutno smo pri nas po moji vremenski postaji na 60l/m2 na SZ slovenije, tako da breginj in bovec so anomalije. Dvomim da je lj tudi 100l/m2?

Sicer pa od marca so to sedaj prve resne padavine za obmocje SZ pa delno tudi osrednje slovenije. Realno ce bi padlo 500l/m2 do sobote bi bili še vedno v negativni bilanci za tak čas.

Pri nas recimo se potok/reka malce dvigne ko je naliv sedaj in potem ko je vmes 30 min brez oz. malo rosenja gre spet v sušni tok. Hudourniške grape trenutno ne tečejo, tako da zemlja precej še vpija. Zna bit pa zabavno s kakšnimi plazovi ko se tele "sušne gobe" brez ustreznega veziva napijejo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
“Samo v Ljubljani je glede na podatke portala uprave za zaščito in reševanje meteorna voda zalila več garaž, podhodov, kletnih in stanovanjskih prostorov, skladišč in poslovnih prostorov, pa tudi prostore osnovne šole in vrtca, lekarne ter narodno galerijo.”

Tokrat je kar lepo zalilo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Nima prav že včeraj je v Breginju padli čez 159 mm dežja Ynos je za Ljubljano tudi prav povedal, kaj imate pa v Izlakah pa mi dol visi.
 
Nazadnje uredil moderator:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Drugače pa ja zabile so se cevi pri gradnji mosta in je voda udarila čez. Mislim pa da razen poplavljene ceste in kalega vrta ni blo druge panike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Nima prav že včeraj je v Breginju padli čez 159 mm dežja Ynos je za Ljubljano tudi prav povedal, kaj imate pa v Izlakah pa mi dol visi.

To je anomalija sem povedal. Območje od Bovca do Kobarida je dobilo največ dežja, za bovec je to celo normalno. Jer pa druga stvar dolgotrajna suša + nalivi, to zna odnašat in predvsem zamašit precej odtokov tako da se voda nabira kjer se ponavadi ne. Pri normalnem poletju so nalivi stalnica in voda sproti odnaša nabran material v propustih, sedaj pa celo poletje nič in ravno ko listje začne odpadat fino zlivanje. Ni boljšega za "lokalne" poplave zaradi zamašenih propopustov.

Pri nas smo malo nad 100mm/m2 sedaj in to je normalno za jesenske padavine, tam 300l/m2/dan je meje pri kateri se na SZ začnejo problemi. Vse kar je pod tem in pada lepo razporejeno lepo odteče po klasičnih poteh.

Problem je sedaj južno, območja predalpskih hribovji zaliva konkretno, tudi polhograjsko, tako da zna spet v soboto Vič plavat (zadrževalniki na gradaščici gor ali dol). ČE zalije LJ pa vemo da je rdeči alarm in spet bodo krive 100 letne poplave.