Neurja 2021

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
tale slika je v bistvu prikaz (objavljena je bila kot taka), kako se NE sme graditi in omejevati reke. poplavno območje je pač znano in na notranji strani ovinka reke običajno ni.
Če dobro vidim, je na notranji strani reke kamp.

Bi pa bilo zanimivo vedeti iz katerega kraja to je.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Darwin2.jpg
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Sej v sloveniji nimamo nic drugace. Pri nas se gradi kjer kdo hoce oz odvisno kako dobro pozna enega izmed 300 zupanov in kaksna pivska kolega sta
V Sloveniji je to tradicija. Od nemcev pa česa takšnega nebi pričakoval.
Vsi pravijo, da so jih poplave presenetile, če gradiš na poplavni ravnici ti je rezultat logičen.
V moji občini so postavili kar kemično tovarno med reko in potok in v preteklosti je večkrat poplavilo ta predel.

P. S. Sistem EFAS je pred poplavami izdal opozorilo https://www.efas.eu/efas_frontend/#/home
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas je do sedaj roko gor držalo Vodno gospodarstvo in je bilo zelo težko pljuniti čezenj. Imam kar nekaj dogodivščin na to temo, mojega strica npr. je celo koštalo zdravja in okoli 15 let životarjenja na vozičku itd. Zaradi preveč toge institucije :fredi: .

Pravim - zaradi preveč toge. Večinoma je pa prav da nekdo s pametjo upravlja z vodami. Moj direkten primer je pa bil, ko sem želel postaviti obratovalnico nekje ~ 200 m stran od Save in sem šel v NM na Vodno gospodarstvo po soglasje. Bil je legendarni g. Parkelj, pol Slo ga verjetno še danes pozna. Je slišal naslov, zastrigel z ušesi, se hipoma obrnil na petah k mizi kjer je imel nalepljen zemljevid cele vzhodne polovice Slovenije :

- " Stanje stoletnih vod tam je + 50 cm nad nivojem terena. :fredi: "
- " o_O, ja, kdaj je pa to bilo?"
- " Leta 1933".

Sem šel domov kot v megli. Ja - tristo hudirjev, pred sto leti je bilo, sedaj me pa tule drka :nigladek: !??

No, eno leto kasneje, leta 1990 na 1. november, je bilo pa stanje tam + 75 cm !!!

Tako da jaz sem še vedno za to, da z vodami upravlja od strani države pooblaščena strokovna institucija in nikakor laiki. Glede na lastne izkušnje me bodo težko prepričali v drugače.

Tisto kar sem pa zgoraj omenil o stricu in njegovi zgodbi, gre pa na rovaš politike, klientelizma itd, skratka vse drugo samo strokovnosti ne. Namreč bil je obrtnik in oblast z Vodnim gospodarstvom pod seboj mu je na vse pretege nagajala. Zgolj zato ker je bil samostojen in ni hotel enoumno kričati v nebo, da je najprej Beograd in potem šele kaj preostalega.

P.s. , Saj vem, tole bi bolj spadalo v ono temo o referendumu zadnjič ... :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Pri nas je do sedaj roko gor držalo Vodno gospodarstvo in je bilo zelo težko pljuniti čezenj. Imam kar nekaj dogodivščin na to temo, mojega strica npr. je celo koštalo zdravja in okoli 15 let životarjenja na vozičku itd. Zaradi preveč toge institucije :fredi: .

Pravim - zaradi preveč toge. Večinoma je pa prav da nekdo s pametjo upravlja z vodami. Moj direkten primer je pa bil, ko sem želel postaviti obratovalnico nekje ~ 200 m stran od Save in sem šel v NM na Vodno gospodarstvo po soglasje. Bil je legendarni g. Parkelj, pol Slo ga verjetno še danes pozna. Je slišal naslov, zastrigel z ušesi, se hipoma obrnil na petah k mizi kjer je imel nalepljen zemljevid cele vzhodne polovice Slovenije :

- " Stanje stoletnih vod tam je + 50 cm nad nivojem terena. :fredi: "
- " o_O, ja, kdaj je pa to bilo?"
- " Leta 1933".

Sem šel domov kot v megli. Ja - tristo hudirjev, pred sto leti je bilo, sedaj me pa tule drka :nigladek: !??

No, eno leto kasneje, leta 1990 na 1. november, je bilo pa stanje tam + 75 cm !!!

Tako da jaz sem še vedno za to, da z vodami upravlja od strani države pooblaščena strokovna institucija in nikakor laiki. Glede na lastne izkušnje me bodo težko prepričali v drugače.

Tisto kar sem pa zgoraj omenil o stricu in njegovi zgodbi, gre pa na rovaš politike, klientelizma itd, skratka vse drugo samo strokovnosti ne. Namreč bil je obrtnik in oblast z Vodnim gospodarstvom pod seboj mu je na vse pretege nagajala. Zgolj zato ker je bil samostojen in ni hotel enoumno kričati v nebo, da je najprej Beograd in potem šele kaj preostalega.

P.s. , Saj vem, tole bi bolj spadalo v ono temo o referendumu zadnjič ... :sprasujemse:
Se strinjam. Ampak ljudje so vedno gradili ob rekah. Poglej zgornjo sliko iz mesta Passau. Je pa res, da morajo biti strokovnjaki zraven ne samo politika.