Neurja 2020

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
protitočna je danes letela okoli 15ih med slovensko bistrico in konjicami.

deluje načeloma v SV delu Slovenije.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
kaj pa vem, še vedno lahko vzameš zavarovanje na 12 obrokov, in ja za tisto, kar je najbolj vredno v tvojem življenju, torej dom, daš tudi zadnji €, po izkušnjah sodeč ni panike vzeti novega clia na leasing in potem še ful kasko za 700€, pri stanovanju se pa ponavadi zatakne ja
Dej ne klobasej neumnosti. Mogoče boš tudi ti kdaj v živlenju na tem, da boš moral klestiti stroške, da boš lahko kaj v usta dal. S polno ritjo je lahko srat.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Dej ne klobasej neumnosti. Mogoče boš tudi ti kdaj v živlenju na tem, da boš moral klestiti stroške, da boš lahko kaj v usta dal. S polno ritjo je lahko srat.

ja in prva stvar, ki bo takrat bo zavarovanje svojega največjega finančnega supporta -torej doma, ker če v največjem finančnem sranju izgubim še dom potem mi drugega kot štrik res več ne preostane,ker kot sem že napisal z avto ni problem najti 500€ za zavarovanje za dom je pa težko, tukaj pa pač pride do izraza naša balkanska mentaliteta
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
A si res tak butl, ali se pa to delaš da si.
Eni se vozijo iz Murske sobote v Ljubljano na delo. Konkretno vem za 8 takih ljudi. Ko si enkrat na robu, plačaš 500 eur za avto in zavarovanje avta, ker ti je to življenskega pomena, drugače ne moreš na delo. In ker ti zmanka za na drugem koncu pač ne moreš pokrit vsega. Za prevoz na delo pač rabiš zanesljiv avto.
Kako boš zavaroval dom za bajne pare, če še čez mesec komaj shajaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
250-500€ ti praviš bajne pare, med tem ko si lastiš nepremičnino 100.000€+, ne obsojam nikogar ampak sam si postaviš prioritete v življenju, samo utopično je danes pričakovati, da ti bo država poplačala škodo, ki ti jo naredi vreme, potres..., pa ni nobene potrebe se spuščati na osebni nivo in žalit, tudi jaz tebe ne, samo diskutiramo, zato je forum, mi je pa žal, če si se slučajno našel v mojih stavkih.
Pa še nekaj, ne vem od kod ideja, da je meni pa 690€ za zavarovanje doma padlo iz neba?Tudi jaz se moram nečemu odpovedati, da lahko teh skoraj 700€ dam zavarovalnici.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
ksz...

se mi zdi, da bi bilo pametno, da se uvede obvezno zavarovanje nepremične, nekako tako kot za avto, pa kaj ljudje razmišljajo v 2020, da jim je težko odkartati 500€ ali manj za popolno zavarovanje svojega doma, potem pa gledaš intervjuje pa pravi gospa smo imeli zavarovano vsa leta edino letos ne,mogoče pa nam bodo vseeno kaj povrnili, pa 3,14zda kje ljudje živijo

Osnovno zavarovanje doma - torej požar, vihar in podobno - stane veliko manj od 500€ na leto. Za tak denar imaš ti lahko povsem solidno zavarovano sploh ne tako majhno hišo + opremo, s potresom vred.

P.S. In hiša je osnovni bivalna celica, ki bi morala biti po prioritetah in varnosti pred vsem ostalim. Če se izbira med kaskom avta in zavarovanjem doma, mora biti na prvem mestu dom.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: R0KY in Hanzi

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Se strinjam, plus oprema na novo vrednost in potres pa smo v povprečju še vedno pod 400 eur recimo pri Savi ali grawe, pa če človek misli da mora varčevati pač notranje opreme Oz premičnin ne zavaraje je to takoj cca 100 do 170 eur manj
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Jp. Tako, da če se orientiraš na najbolj osnovna kritja je v večini primerov načeloma 200€ več kot dovolj, če nisem še preveč rekel. Povprečne premije se gibljejo drugače med 350 in 450 in to so že res solidna zavarovanja nepremičnin in opreme.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Jp. Tako, da če se orientiraš na najbolj osnovna kritja je v večini primerov načeloma 200€ več kot dovolj, če nisem še preveč rekel. Povprečne premije se gibljejo drugače med 350 in 450 in to so že res solidna zavarovanja nepremičnin in opreme.
Jp, ampak lej, jaz sem un z polno ritjo in mi je lahko srati, ampak jaz razmišljam v tej smeri da mi je lažje odkartati par 100 eur na leto kot par 1000eur če pride do pizdarije, ki niso tako redke
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ti imaš prav ampak tudi ostali. Dandanes so starši nič vredni. Ostanejo sami v bajtah prodati ne smejo, ker sončki hočejo dedvati... A nisi v temi v coroni videl kakšni sebičneži so? Poglej johana ali andya. Samo na svojo rit gledajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ti imaš prav ampak tudi ostali. Dandanes so starši nič vredni. Ostanejo sami v bajtah prodati ne smejo, ker sončki hočejo dedvati... A nisi v temi v coroni videl kakšni sebičneži so? Poglej johana ali andya. Samo na svojo rit gledajo.
Pač enim nebo jasno da mogoče nimajo. Recimo skup spraskajo za položnice in hrano. Za več zmanka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Jp, ampak lej, jaz sem un z polno ritjo in mi je lahko srati, ampak jaz razmišljam v tej smeri da mi je lažje odkartati par 100 eur na leto kot par 1000eur če pride do pizdarije, ki niso tako redke

Saj če bi bilo neko obvezno zavarovanje za hišo bi lahko bile premije še nižje, po drugi strani pa bi lahko mogoče še država pomagala pri tem z kakšno davčno olajšavo za tiste ki plačajo zavarovanje.


No če se pa že primerjamo z Švico je pa tam obvezno zavarovanje za nepremičnine in vsaka hiša dobi tablico z številko zavarovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Cash

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj če bi bilo neko obvezno zavarovanje za hišo bi lahko bile premije še nižje, po drugi strani pa bi lahko mogoče še država pomagala pri tem z kakšno davčno olajšavo za tiste ki plačajo zavarovanje.


No če se pa že primerjamo z Švico je pa tam obvezno zavarovanje za nepremičnine in vsaka hiša dobi tablico z številko zavarovanja.
Dej ne fantaziraj. Folk nima za živet vi pa sanjate kako bi moralo biti.

Fej ber alter kaksne vse se eni ne spomnejo. Od tega jokcanja da ne semjo gazit po sosedovem travniku češ kaj mu pa bo trava??? Stavim pa da če bi on imel ta kos travnika bi pa skopal jarek oklo da ja nebi noben zraven prišel. Drugi kvazi privatnik joka da je naribenarocil kombi in kaj zdaj v drugi sapi podučuje serviserje kako popravit kombi in na koncu je vse drago tako da bo sam sraufal in išče dvigalo...
Trtji je že limal slikce kako mu je stolklo garažo.
Ti ki res nimajo so tiho ker so navajeni živet skromno in se nemečejo ven.
Kolikom je razbilo vse na vrtu da nerabjo kupovat v diskontih in kaj naj oni sedaj?

Oz. Če se gremo švico. Ne koste trave za vikende, malarja kličte da vam pobeli in vozi se biciklom po cesti ne sosedovem travniku.

Ampak to je alter ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
lažje odkartati par 100 eur na leto kot par 1000eur če pride do pizdarije, ki niso tako redke

Ravno v tem je tudi največji catch, ker so te vremenske ujme s točo žal tudi pri nas iz leta v leto hujše in bolj pogoste... Tu potem v bistvu sploh ni vprašanja ali bo stolklo temveč kdaj bo stolklo.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Veliko težje je dati 500€ za zavarovanje +100.000€ vrednega domovanja kot pa 1000€ za nov telefon.
In ja videl sem takšne osebke, ko so slikali z novim ifonom za 1000€ razsuto streho zraven pa jok, da nima nič zavarovano.
To je čista psihološka s telefonom se lahko kažeš po kafičih; s papirjem da imaš vse od A-Ž zavarovano pač ne.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Sedaj te bodo napadli da to ni res, ker ljudje v Sloveniji nimajo niti za jest, bi človek pomislil na prvo žogo, da živimo v severni Koreji
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Da ne bi res ja...
Če ti komaj znese živiš v stanovanju za 50k in brez A6 na lizing, ne pa v bajti za 100k+.
Ampak ključi od stanovanja na mizi ne nardijo efekta.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Veliko težje je dati 500€ za zavarovanje +100.000€ vrednega domovanja kot pa 1000€ za nov telefon.
In ja videl sem takšne osebke, ko so slikali z novim ifonom za 1000€ razsuto streho zraven pa jok, da nima nič zavarovano.
To je čista psihološka s telefonom se lahko kažeš po kafičih; s papirjem da imaš vse od A-Ž zavarovano pač ne.
Ah kje pa.
Telefon rabiš vsak dan, škodo na bajti pa uveljavljaš na 100let, če sploh kdaj.
Pa ljudje malo gemblajo, saj mogoče ne bo toče, potresa.. in ponavadi jo res ni, se pa kdaj pri nekaterih kdaj zgodi.

Sicer pa, na bajti, zbilo je pol strešnikov. Koliko je to škode, s kolikimi premijami to pokriješ?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ah kje pa.
Telefon rabiš vsak dan, škodo na bajti pa uveljavljaš na 100let, če sploh kdaj.
Pa ljudje malo gemblajo, saj mogoče ne bo toče, potresa.. in ponavadi jo res ni, se pa kdaj pri nekaterih kdaj zgodi.

Sicer pa, na bajti, zbilo je pol strešnikov. Koliko je to škode, s kolikimi premijami to pokriješ?

Ja telefon rabiš vsak dan ampak ne takšnega za 1000€, za klicat ter smse pisat pa še za mnogo drugih stvari zraven so tudi tisti za 200€ ali celo manj povsem OK, seveda pa so slabši od tisti za jurja, normalno. Poleg tega pa mobilni telefon ni tako življenjsko nujna zadeva kot dom.
Izpostavljaš točo ter razmerje med škodo in letno premijo, češ da ni take panike oz. škoda verjetno ni astronomska - kakor pri komu, vem za primere, ko je plo v k zgolj par strešnikov, nekaterim jih je šlo po 50 do 100, spet tretjim je uničilo kompletno streho plus zalilo vse navzdol in je škoda daleč od zanemarljive oz. veliko višja kot je večkratniuk letne police. In kaj bi bilo, če ti hiša popolnoma pogori (recimo zaradi udara strele oz. kakorkoli)? Skupaj z vso opremo? A pogledamo še tukaj razmerj med vplačilom letne ali večletne premije ter izplačilom ter dodamo dejstvo, da si v takem primeru ostal brez vsega v kolikor nimaš zavarovano?

Človek pri zdravi pameti ne more zagovarjati večje smiselnosti za 1000€ vreden telefon v primerjavi z osnovnim zavarovanjem doma, ki ti lahko odločilno vpliva na življenje oziroma preživetje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift