Netflix in politicna korektnost

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem strpen, izobrazen, razgledan. Anti naci ipd sranje.

Ampak. Zakaj nas je potrebno povsod posiljevati z black lives matter, lgbt, fat is ok, muslim is ok itd Netflix prav v vsako serijo uturi moski ali zenski gayevski par, ki nima nobene veze z zgodbo. V vsaki seriji novi na netflixu je vsaj par scen, ki kazejo zlobnega belca, herojskega temnopoltega, temnopolti zatiran by belec, ampak nobene veze z zgodbo. Aja pa pokvarjen policaj se tudi pogosto. Belec valda. Ponavljam, sem strpen. Ampak se v otroske filme in serije se daje kok so belci nesramni do crncev, random scene.

Netflix je pri tem daaaalec najhujsi. Hbo in tv+ boljse.
Se kdo opazil to?

aja fak, pozabil sem na feminizem. Woman power skoz forsirano .
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K, sad in ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.585
1.219
113
Nekdo bi moral pogruntat softver, ki bi v realnem času filtriral take vložke oz. scene. Lahko je vmes črn zaslon, ali pa kake slike narave in zen muzika. Jaz bi dal ful denarja tistemu, ki bi mi izdelal tak filter za turške vsebine na tv...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Haha še v korejski Squid Game so pripeljali zatiranega Pakistanca. Ampak tokrat zatirajo rumenci.

Razmišljam, da bi netflixovo komedijo počasi ukinil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Jado

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Click bait - en bel fant se v soli spravi na crnega. Podan razlog s strani nekega characterja je “beli rasisti pa to”, v zgodbi tega belega fanta nikjer ni, samo v 10s sceni. Nic ne vemo o njem, razen da je ocitno beli rasist. Ki ga crnec nalomi ko picko, ker je tako prav, ker je rasist (kar zvemo kasneje).

clickbait - policist je musliman. Pokazejo kako moli v enem delu, to da je musliman nima nobene veze z zgodbo. Tudi karakter od policista ne opisujejo naprej, njegovih obicajev itd. Samo, da je musliman.

clickbait: en od karakterjev, ki pomembno vpliva na razvoj zgodbe je gay. Seveda so romanticni gay vlozki tudi del parih scen.

se mi zdi, kot da kreatorji na tablo napisejo: crnec dober, belec slab, policist slab (razen ce je musliman), muslimani ok, gayile dodati, pa debelega fanta. Ok dajmo zdaj zgodbo okol tega speljati.

Dodam se kaksne primere.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Serija How to get away with murder ima vse to in že od 2014 traja. Gay-e, empowering black women, pa še kak race card bi bil kje.

Se mi zdi, da je pač "Trump era" to ne-enakopravnost do belih še bolj spodbudila.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.320
113
Sem strpen, izobrazen, razgledan. Anti naci ipd sranje.

Ampak. Zakaj nas je potrebno povsod posiljevati z black lives matter, lgbt, fat is ok, muslim is ok itd Netflix prav v vsako serijo uturi moski ali zenski gayevski par, ki nima nobene veze z zgodbo. V vsaki seriji novi na netflixu je vsaj par scen, ki kazejo zlobnega belca, herojskega temnopoltega, temnopolti zatiran by belec, ampak nobene veze z zgodbo. Aja pa pokvarjen policaj se tudi pogosto. Belec valda. Ponavljam, sem strpen. Ampak se v otroske filme in serije se daje kok so belci nesramni do crncev, random scene.

Netflix je pri tem daaaalec najhujsi. Hbo in tv+ boljse.
Se kdo opazil to?

aja fak, pozabil sem na feminizem. Woman power skoz forsirano .

Prekličeš naročnino in naj se jebejo s svojo propoganado?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
Sem tudi jaz opazil ja. Predvsem to da v čisto vsako serijo tlačijo toplovodarje. Nimam nič proti njim, ampak zakaj to moram gledat čisto vsepovsod mi ni jasno.
Sicer pa drugje ni kaj dosti drugače. Nemške tv vse aktualne agende tudi tlačijo čisto vsepovsod.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.053
113
hujsi od netflixa je še disney oni so začeli s tem sranjem, vsi pa morajo sledit. Naslednji na vrsti so Bondiade. Daniel Craig je zadnji....zdaj bo šlo strmo navzdol... najverjetneje bo črna ženska - lezba, ne bo šlo drugače. Game over.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Sem slišal da pride nadaljevanje Pika Nogavičke. Tudi ta bo črna, "možača" pa je že v izvirniku bila :valjamse:

Če bo pa naslednji 007 črnka, ali pa črnec, pa pač mojih 16 eur v kinu ne bodo dobli. Škoda edino, ker bodo s tem končali kultno filmsko sago, ter ubili enega najuspešnejših filskih likov v zgodovini. Koliko berem komentarje na YT pa nihče ni navdišen ne nad žensko ne nad črncem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Jaz imam recept na tole. Reće se jim TORRENT in naj dobijo denar kje drugje..

Eden po eden lepo odjavite naročnino....verjemite, da bo efekt.

Glasovanje € je NAJBOLJ efektivno. Pa tudi kak email jim pošljite.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
Ja ker v holivudskih filmih je pa res vse ful drugače. Kaj me čaka v novem bondu?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A se kdo spomni serije ali v filma v zadnjem letu, dveh, treh, petih letih, kjer je bil na koncu filma temnopolti igralec glavni zlobnez, villan, belec pa heroj, resitelj? :)

Anyone? :fredi:
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Pa bolj kot razmišljam, sploh ne spomnim da so black guyi badmen .. Unbreakable al kaj je z brus viliso in samuelo.. Ampak leto tudi 2000 tako da... Nevermind haha.
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
814
113
Jaz imam recept na tole. Reće se jim TORRENT in naj dobijo denar kje drugje..

Eden po eden lepo odjavite naročnino....verjemite, da bo efekt.

Glasovanje € je NAJBOLJ efektivno. Pa tudi kak email jim pošljite.
Ne vem. Jaz tako glasujem še 2 desetletji, pa glej, kam smo prišli.

Kar zmrazi me, ko pomislim, kako bi šele bilo, če bi ne počel tega.