Nesreče in vozniki motorjev

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

moturer

Pripravnik
28. okt 2007
89
0
6
Ponovno razmišljanje nekoga, katerega mnenje ni približno, ampak pametno in premišljeno. Kar sledi:


Pa je spet prišla sezona košnje.



Nekako se mora vsak voznik motorja odzvati na pisanje o nesrečah, če ne javno pa saj sam s seboj, da se lažje vozi še naprej. Načrtno ne bom uporabil besede motorist (geto?), saj težko zasledim v člankih, da se je v avtomobilski nesreči ponesrečil avtomobilist (ne geto?). Vsak motorist je tudi avtomobilist, traktorist, kamionist, avtobusist in zato nočem »opredalčkanja«, da tisti, ki pišejo o nesrečah lažje napišejo članek.



Da bodo mladi umirali na cestah je dejstvo in to ne glede na to ali vozijo motor ali avto. Dajte jim kosilnice pa bo rezultat enak. Mladost je iskanje meje in pri tem obstajajo različni načini z različno nevarnimi posledicami. Nekateri žal, mejo iščejo na cesti in to zopet žal, tudi po zaslugi staršev, ki s svojim zgledom »dobre« vožnje dajejo občutek, da je to početje otročje lahko.



Pa drži, da so to le mladi? Ne, prenekateri zrel moški ali ženska v času koriščenja bolniške brez težav vozi – karkoli. Se zato profesionalnim voznikom sploh ne priznava bolniške, ker je to tako preprosto opravilo?



Tisti, ki smatramo, da je vožnja kateregakoli vozila hudo resno opravilo in to ne glede na hitrost vožnje, vsakodnevno srečujemo voznike, ki tega ne mislijo več. Vozijo enoročno, brez uporabe smerokazov, med vožnjo berejo časopise, se ličijo, gledajo strumno le naprej, vozijo prehitro, prepočasi, prelevo, predesno, v križišču nas pozdravljajo z dvignjenim prstom, zelo radi so pred nami. In vendar je to zgolj moja osebna predstava različnih napak. Za nekoga je to čisto običajna vožnja. Spoštujem drugače misleče.



Pa se vrnimo k vožnji motorja. Edino pravilo, ki ga zasledimo kot vzrok nesreče je vedno prehitra vožnja, ker vsega tega, kar sem prej naštel ne moreš početi na motorju. Padeš. Ste že kdaj slišali, da bi za voznika motorja napisali »iz neznanega razloga zapeljal na nasprotni vozni pas«. Ne, ker je to za voznike motorjev običajen način vožnje. Ali pa »vinjen« zapeljal v jarek? Ne, saj je jasno, da je to posledica, ki čaka voznika motorja ne glede na vzrok.



Počasi prihajam do bistva te osebne izpovedi: naključja, kot vzrok smrti voznikov motorjev na naših cestah.



Kaj NI NAKLJUČJE (pa bi moralo biti!) v naši deželi? Luknje, pesek, udori, slabe ograje, neprestani divji lokalnih dovozi, nepregledna signalizacija, čudne prometne rešitve, »enoroki in slepi« vozniki, grožnje voznikov ostalih vozil, napihnjeni incidenti voznikov motorjev s policisti. Še bi lahko našteval.



Šele, ko bodo ti dogodki v Sloveniji postali NAKLJUČJA, bom priznal »neki« stroki, da sem v vlogi voznika motorja poseben - da je hitrost edino pravilo pri vožnji motorja, ki vodi do zelo zelo zanesljivega konca. Do takrat pa me bodo »ubijala« v slovenski stroki neodkrita pravila.







Če mislite, da lahko posameznik vpliva na spremembo mišljenja o osebah, ki vozijo motorje, pošljite naprej. Sicer pobrišite - kot sem rekel, rabim, da lažje vozim.



Lp, Matjaž
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Sej niso to samo mladi. Zal sta zadnja dva primera bila,ko sta imela motorista 22.let. Drugace sem pa bral ,da je najvec nesrec med motoristi ki imajo ze 10. in vec let izpit.

Se pa strinjam ja,da takoj napisejo "zaradi neprilagojene hitrosti" . Seveda se tako primer najhitreje zakljuci in stvar je resena.

Poglejte si tole zanimivo stran:
http://rrooaaarrr.si/RRooaaarrr_content.html

in si poglejte pod "ceste".

Najvec nesrec se zgodi pri hitrosti okrog 50km/h.
Glavni vzroki nesrec pa so:
Cloveski faktor (ostali vozniki) - 50,4%
Coveski faktor (motorist) - 37,1%
Vozila - 0,7%
Okolje,infrastruktura - 7,7%
Ostalo - 4,1%

Kar je precej drugace ,kot ocenjujejo pri nas ko je vec al manj avtomatsko kriv motorist. Zaradi neprilagojene hitrosti izgubil nadzor nad motociklom... my ass.
Se je tut ze men zgodilo,ko sem s hitrostjo manj kot 50km/h zacel loviti motor na svinjsko gladkem ovinku.Pa ni blo nikjer nobene table spolzko vozisce al pa kej. Sam ce bi padu bi bil takoj jest kriv,ker nism prilagodil hitrost...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Vsak ki si kupi ter vozi hiter in močan motor, s tem dokaže da je nor. Noben resen in odgovoren človek ne bo tako očitno in tako poceni nosil svojo glavo na prodaj. To je isto kot igranje ruske rulete. Enkrat boš naletel na "mino". Samo vprašanje časa je kdaj. Nekateri motoristi to še pravi čas spoznajo in prenehajo s tem sranjem, drugi pač ne in ti so ali pa še bodo definitivno nekam napopani.
Žal, tako to je.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Jaz sem sam ugotovil, da je preveč tistih modelov pod 50,4% na cesti in sem raje prodal motor. Pa tudi mojih 37,1% se mi je zdelo previsoko...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Vsak ki si kupi ter vozi hiter in močan motor, s tem dokaže da je nor. Noben resen in odgovoren človek ne bo tako očitno in tako poceni nosil svojo glavo na prodaj. To je isto kot igranje ruske rulete. Enkrat boš naletel na "mino". Samo vprašanje časa je kdaj. Nekateri motoristi to še pravi čas spoznajo in prenehajo s tem sranjem, drugi pač ne in ti so ali pa še bodo definitivno nekam napopani.
Žal, tako to je.


bonk.gif

jooooooj kaj ga ti lupaš prijatu!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nič ne lupam prjatu.
Nekaj bivših motoristov poznam in so mi sami povedali, da je to totalna norost, zato so še pravi čas odnehali, nekaj sem jih pa poznal, ki so pa že pokojni.
 

moturer

Pripravnik
28. okt 2007
89
0
6
Moje izkušnje z motorjem so pač take, da bi lahko že kar nekajkrat bil udeležen v nesreči, če nebi predvidel napake voznikov, ki so prehitevali, zapeljali na cesto.....Dejansko me niso niti opazili, čeprav sem vozil po omejitvi in s prižganimi lučmi. Zato sem začel uporabljati svetleče (dolge) luči. Je pa res, da me nekaj primerkov voznikov nikoli ne bo opazilo, saj so verjetno slepi ali pa prezaposleni med vožnjo. Zato je potrebno razmišljati,voziti in paziti še za ker nekaj voznikov, ko si na motorju.
 
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Kaj NI NAKLJUČJE (pa bi moralo biti!) v naši deželi? Luknje, pesek, udori, slabe ograje, neprestani divji lokalnih dovozi, nepregledna signalizacija, čudne prometne rešitve, »enoroki in slepi« vozniki, grožnje voznikov ostalih vozil, napihnjeni incidenti voznikov motorjev s policisti. Še bi lahko našteval.

Šele, ko bodo ti dogodki v Sloveniji postali NAKLJUČJA, bom priznal »neki« stroki, da sem v vlogi voznika motorja poseben - da je hitrost edino pravilo pri vožnji motorja, ki vodi do zelo zelo zanesljivega konca.
Torej zaradi zgoraj naštetega motoristi umirajo na cestah, oni to vedo, pa se še kar z motorji furajo.
sprasujem se.gif

Hitrost pa itak nima nič zraven.
 

moturer

Pripravnik
28. okt 2007
89
0
6
V avstriji je procentualno več ' motoristov' in manj nesreč. Nekaj k temu prispeva tudi urejenost njihovih cest in raznih traktoristou, ki si ne drznejo brezglavo zapeljatiiz polja na cesto in s tem povzročiti dobesedno poledico za motorje.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Pri nas je največji problem za pobijanje traktorsko blato na cesti
wink-1.gif
...si v prejšnjem postu, zadnji stavek, lepo napisal kako je treba vozit in če se tega držiš, pa ne samo na motorju, se zna zgodit, da se boš dolgo vozil, bognedaj da bi bile pri nas ceste take kot v Avstriji, to bi se jih šele pobilo...
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Če te resnica boli ni moj problem, obstaja možnost, da me daš na ignore, če si pretumpast, kar najbrž si, da bi znal to naredit ti lahko jaz povem kaj moraš pritisniti. Prav gotovo pa ne bom enega smerđota spraševal kaj in kje lahko pišem!
stupid-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
merdzo je žešæi tip......, jaz ga ne bi žalil....
wink-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Tumpasti ste vsi ki pišete in razmišljate na način ki paše le vaši ravni inteligence! Vsako leto naravna selekcija naredi svoje in to je dejstvo! Letos bodo temu prispevali novi prehudi zakoni in naši vrli policisti ki "zagnano" polnijo proračun in služijo za svoje počitnice na Maldivih.

Ok če je nekdo bivši motorist in zdaj ke nja o kot finta neki kvazi morali in ne vem čem... pa kaj. Zdaj mu je žal da nima več motorja in ne uživa v stvareh ki ga še vedno veselijo... če je nekdo miselno omejen kot khm khm pa je biga naj lupa še naprej o svom prav!

Jaz vem kako vozim in kako bom vozil! Avto vozim od 16ga leta motorje pa kak let več... In če se pač kaj zgodi se je to moralo zgoditi! Tudi to da ti po mokri cesti baba v Twingiæu zapre pot kot da te ni ker se bejba
grims-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Merđo je zaj ebanc. Peezda ti taxsisti iz štacijona vsi pištole nosijo
10.gif
al pa batino.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
merdzo je žešæi tip......, jaz ga ne bi žalil....
wink-1.gif
Žešæi ste samo do prvega droga, ki vam odtrga glavo, potem pa robčki pa vse drugi krivi...
cry12bpy.gif
 

zlati

Pripravnik
24. mar 2008
32
0
6
Citat:
Uporabnik moturer pravi:
Moje izkušnje z motorjem so pač take, da bi lahko že kar nekajkrat bil udeležen v nesreči, če nebi predvidel napake voznikov, ki so prehitevali, zapeljali na cesto.....Dejansko me niso niti opazili, čeprav sem vozil po omejitvi in s prižganimi lučmi. Zato sem začel uporabljati svetleče (dolge) luči. Je pa res, da me nekaj primerkov voznikov nikoli ne bo opazilo, saj so verjetno slepi ali pa prezaposleni med vožnjo. Zato je potrebno razmišljati,voziti in paziti še za ker nekaj voznikov, ko si na motorju.
Pametno razmišljanje
aplauz.gif

Tudi jaz bi se pridružil tvojim izkušnjam, hitrost je pač treba prilagodit razmeram. Če je omejitev 90, ni rečeno, da lahko tudi varno peljemo 90....
uf-1.gif

Če pa pogledam zadnje nesreče motoristov, ki so se tragično končale, pa nimam besed. Skurjen kamion, zagozden motor med telegrafnco in ograjo,......pa mi naj še kdo reče, da je kriv kamionđija, ki je takrat, ko ne bi smel, pripaljal tam mimo, ali pa telekom in kmet, ki sta ravno tam postavla ograjo in telegrafnco
17758-icon_confused.gif

Tudi odvzemi prednosti, glede na posledice so motoristi sigurno nabili 100+
Postavite se v kožo kakšne ome ali dedija, ki se vključuje v promet in pričakuje, da bo nekdo pripeljal z normalno hitrostjo 50, 60,...kolk je pač omejitev. Potem pa nekdo nabije 160+
sprasujem se.gif

Pogledal bo v eno smer, potem v drugo, vmes pa bodo mimo že trije motoristi, četrti pa na haubi
uf-1.gif

Priznam, tudi zmerna in umirjena vožnja z motorjem ni garancija, ampak po mojih izkušnjah (z motorjem sem prevozil že skoraj 200.000km) nam nudi bistveno več možnosti za preživetje
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.