Nesreča Preddvor - Kranj

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Baje naj bi se pred kratkim zgodila nesreča na "obvoznici" mimo Britofa, od krožnega pri Merkatorju proti Preddvoru. Baje naj bi trije umrli...
roza.gif
Tudi motorist je biu zraven...

Na promet.si je samo tole obvestilo:
Zaradi prometne nesreče je na regionalni cesti Preddvor - Kranj pri Britofu popolna zapora z obvozom po lokalnih cestah.

Slab začetek leta...
crazy1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Sem se peljal mimo, pa ni zgledalo tok hudo (od daleč sem vidu). Pol sem pa slišu po radiu da so 3 osebe umrle!
crazy1.gif
Slabo se je začela motoristična sezona ja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kakor je en kretenistični motorist danes ob 15 na ljubljanskem ringu pri rondoju delal niti ni čudno...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jap, črna kronika je že polna motoristov. Po par lepih dnevih. Nekje sta celo trčila dva nasproti vozeča motorista
uf-1.gif


Jaz osebno bi mel motor, pa si ga ne upam kupit. Ker sem imel že z mopedi kup dogodivščin, bi se na cestaku zih poslovil od življenja. Ali pa postal kripl, kar je še hujše.

Just say no.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
V nesreči umrli trije ljudje
Krivo je bilo izsiljevanje prednosti

Črna kronika, pred 8 minutami
Kranj - MMC RTV SLO

Okoli pete ure popoldne se je v Kranju zgodila prometna nesreča, v kateri so umrli trije ljudje, dva motorista in voznik osebnega vozila.

Nesreča se je zgodila na cesti od krožišča pred hipermarketom Mercator v smeri proti Britofu, do nje pa naj bi po prvih podatkih prišlo zaradi izsiljevanja prednosti.

Motorist in njegov sovoznik sta v silovitem trčenju motornega kolesa in avtomobila umrla na kraju nesreče, voznik osebnega avtomobila pa je bil huje poškodovan in je na poti v bolnišnico umrl. Policijska preiskava še poteka, zato podrobnosti nesreče še niso znane.

uf-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ja, to kar se dogaja z motoristi je grozno. Tako malo jih je, ki se ne izživljajo, tako malo jih obvlada motor in tako malo se jih zaveda, da okrog sebe nimajo jeklene kletke... Zdaj so se nekateri motoristi spomnili, da je fino vozit s prižgano dolgo lučjo sredi belega dneva, da jih avtomobilisti prej opazijo. Dva dni nazaj bi skoraj zgazil enega takega heroja, ki me je popolnoma oslepil sredi belega dneva.

Sožalje svojcem ponesrečenih v tej nesreči.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
prometna.nesreca.kranj.jpg


Delo

se mi kar zdi kaj je bilo...motorist pripizdil od Britofa dol, Golf zavijal levo iz Mercatorja in bumf..vsi na britof
uf-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Verjetno je avtomobilist izsiliv prednost in ga dobil ravno v svoja vrata... Treba bo spet postat pozoren na motoriste... druge ni! Pa motoristi po pamet!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hej, golf II, kak starejši voznik - počasi pogleda --> levo motorist v daljavi, počasi pogleda desno je frej - spelje, motorist pa je že tu, s svojih 200+
crazy1.gif


Ponavad je tko...
stupid-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
verjetno sta peljala 130 tam kjer je 50, samo da nista imela sreče, da bi za pol metra odvila mimo

to da se v primerih, ko motorist občutno prekorači omejitev, vsa krivda pripiše tistemu, ki ga je izsilil, je zame totalno skregano z logiko
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Evo voznik avta 79 letni....voznik motorja in sopotnik 22 in 21, voznik brez izpita... tipično. In tragično.

R.I.P.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
No saj sedaj poznajo deljeno krivdo. Ampak gre še vedno veliko večji delež krivde tistemu, ki izsili.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tezko je bit pozoren na njih , ponavadi imajo x-kratnik dovoljene hitrosti.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Najbrž se da ocenit, s kakšno hitrostjo se je peljal motorist in ocenit kako oddaljen BI bil v trenutku speljevanja avtomobila, če bi se peljal po omejitvi, pa bi se takoj videlo, ali gre za izsiljevanje ali ne. Sicer pa ne poznam tiste ceste ne omejitve, tak da ne bom nič sodil kdo je kriv.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Žalosto, kaj se dogaja.

Motor je res hudič, eden izmed glavnih razlogov za nesreče je pogosto tudi ta, da te drugi udeleženci enostavno ne opazijo. Jst že ko se na svojo prdulo usedem vidim, da me pol folka sploh ne opazi in moram hudičevo merkat in gledat okol sebe, da me slučajno kakšen neprevidnež dobesedno ne "sname". Pa moj jajc ne gre niti 30 na uro, kaj šele pri mal bolj orenk motorjih, katere je včasih nemogoče vozit po omejitvah.

Problem je seveda tudi v neizkušenih motoristih (naredijo izpit, hop na teškaša in udri po gasu), ki enostavno niso kos vožnji oz. precenjujejo svoje sposobnosti ali pa sploh ne razmišljajo in brezglavo norijo. Pa je potem hitro prehitro nato pa samo poči in te ni več. Žalost.

Bajdevej, če ti priletiš kot svinja v buče, je malo bosa na ves glas tuilit, da ti je bila odvzeta prednost. Pa tudi sicer se je treba zavedat, da absolutne prednosti ni (vsaj v praksi) tko da je vseeno treba sm pa tja mal pribremzat in za vsak slučaj pogledat okol sebe! O dotičnem primeru je čisto možno, da je motorist mnogo prehitro pripeljal, no, ker pa nisem seznanjen z detajli, ne bom sodil. Je pa možno.

Dejte pazit nase... In na druge!
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
(naredijo izpit, hop na teškaša in udri po gasu)

Veliko jih prvo točko preskoči in se vsedejo na težak motor, ne da bi sploh kdaj v življenju apn 6 vozili.
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na novice je tudi v tem primeru bila preskočena prva točka.

Glede izsiljevanja in deljene krivde ... Res da stric ni imel ravno reakcijskih sposobnosti 21-letnika, ampak motoristu niti to ni pomagalo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Če sem prav iz posnetka na TVju razbral, je bla nesreča mejčken naprej od uvoza h Merkatorju, v smeri proti avtocesti... Tam ena makedamska pot iz polja pripelje... Preglednost tam naj ne bi bila problem... Čeprav vsi vemo, kako je z "vidnostjo" gonečega motorista.... Mislim, da je tam omejitev še 90, se pa počas začne zmanjševat na 50. Ampak motoristi iz Jezerske smeri prekleto velikrat prigonijo...

Je pa med komentarji na 24ur pod čalnkom napisano katera fanta naj bi bila... "Brazilca"