Nenormalna poraba vode

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Ko je glih debata na temo. Kolko postavk vam lokalna komunala nabije zraven same porabe vode?
123.PNG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Ta mesec je toliko vendar je bil poračun. Ker je bilo leto dokaj mokro je bilo kar nekaj m3 v dobrem. Je pa to Ljubljana.
 

Priponke

  • IMG_20240210_125527.jpg
    IMG_20240210_125527.jpg
    1,5 MB · Ogledi: 90

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Sem šel gledat nazaj.
Če se gleda tale post: https://www.alter.si/tema/nenormalna-poraba-vode.2678179/page-2#post-3515498
ima lepo puščico/trikotnik med črno belim in rdeče belim poljem. in tam piše m3. tu je ločnica m3.
kako je s starim števcem? je čisto drugačen?
Kako so oni dobili odčitek 11.2022?

p.s. zaradi testiranje novi števec nima NIKOLI stanje 0. Ga niso nič sprobal?
Ne spomnim se starega števca, nikoli nisem ravno posvečal pozornosti, ker je vedno štimalo :D
Odčitek so po mojem dobili na njemu, ko so ga zamenjali
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Epilog:
Danes sem klical, pa so rekli da se še ukvarjajo s primerom in da sporočijo.

Nato sem dobil storno, ter 85 € mojega preplačila. Brez kakih obrazložitev in opravičil. Sem pa kasneje dobil še odgovor na moje vprašanje: da moram gledati na števcu samo črna okenca :bonk:upam da popisovalec tudi to ve :D.
Tako da sem porabil, kot ste rekli 3 kubike pa pol.

Me je pa ta primer spomnil na tole: https://www.slovenskenovice.si/novi...-vodo-od-soka-pristala-v-bolnisnici-in-umrla/

Ne vem, a nimajo nobenega, ki bo to preverjal, oz, lahko bi računalnik sam izločil take ekstremne primere pri izdaji položnic, da se potem pregleda ročno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ja, samo po tvojim logiki bo drug mesec.brez.poracuna spet nekaj 100m3 porabe, .
Ce pa mu slucajno prav popisat, bo imel pa za nekaj let placano vodo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ne vem kako se vam vse zdi nemogoce. 7 kubikov je ena polna banja vode na dan.....

7 kubikov je naša povprečna mesečna poraba za 3 osebe.

Meni osebno je za eno osebo poraba velika. To je cca 230 litrov vode dnevno na osebo.

Povprečje je nekje med 110 in 130 litri/dan/osebo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Tale tvoj primer me spominja na mojo mati, ko je pri popisovanju števca, rekli so ji namreč, da ga mora prva dva meseca sama popisat, zafrknila in pozabila na decimalko. Dobila je divji račun in se ji je skor zmešal. Men pa tud, ko sem izvedel, da ji je na elektro rekel tip, naj mal manj termoakumulacijsko peč vklaplja, al pa da je zihr kšn cvek skoz kabel zabila in ji zabrisal dol telefon.
No, po mal bolj odločnem povpraševanju in pregledu porabe pri mat smo ugotovil zajca v grmu, decimalno vejico, in so ji storniral račun. Sem pa potem od tega "arogantneža" skozi smeh in opravičilo dobil par anekdot o tem, kako so stare mame mislile, da bodo prišparale na računu toplarni in kurile kaloriferje, pol pa jok ko so položnice za štrom prišle.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
mi furamo povprečno cca 8 do 9 kubikov na mesec. 3 članska familija.
vrt zalivamo z deževnico, avtov ne peremo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
jaz sem imel pa obratno situacijo: imam še vedno ročno odčitavanje in moj elektro števec je presegel 99999, tako da je moja poraba od prejšnjega odčitka znašala -99091 kWh. žal so na elektru potuhtali, da se je dejansko števec obrnil in mi niso naredili poračuna preveč zaračunane elektrike :evil:
 
  • Haha
Reactions: Robert in Matey

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Ponavadi porabim cca 7 kubikov vode na mesec (Živim pretežno sam). Za januar mesec sem dobil izmerjeno porabo 498 kubikov...ter s tem seveda astronomski račun 1086€.
13. Januarja so mi menjali števec na digitalnega...Na računu je zavedeno: Prejšnji odčitek 341, nov odčitek 930.

Se je komu že kaj takega zgodilo? sej jih bom v petek poklical, sam sedaj me bo sam jezilo cel kulturni dan :D

Zajebal so ti faktor (množilnik) pri odčitavanju iz števca na modul. Tvoj števec prikazuje na 3 decimalke natančno natični modul šteje pulze oziroma obrate kazalca in ta faktor oziroma pomen enega pulza imajo napačno nastavljeno.
Verjetno posledica nepazljivosti ob konfiguraciji v njihovem sistemu ali pa dobava drugačnega tipa števca (zaradi nedobavljivosti standardnega ali pa je nabava naročila "cenejšega" saj je enak kot standardni samo zadnja številka, črka je različna.)

Lp!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
mi furamo povprečno cca 8 do 9 kubikov na mesec. 3 članska familija.
vrt zalivamo z deževnico, avtov ne peremo.
Ste tako zapeli v to porabo, da sem šel tudi sam preverit: mi smo povprečno na 25 kubikih mesečno - 6 ljudi, 6 živali, zalivanje dreves (bonsaji, tu gre kar nekaj vode) ter vrta se izvaja tako z vodo iz pipe kot z deževnico (odvisno koliko dežja pade), občasno pranje avtomobilov, manjši montažni bazen + še kakšni napihljivi bazenčki za bolj samostojno čofotanje najmlajših. Se kar nabere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in sajkek

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Ste tako zapeli v to porabo, da sem šel tudi sam preverit: mi smo povprečno na 25 kubikih mesečno - 6 ljudi, 6 živali, zalivanje dreves (bonsaji, tu gre kar nekaj vode) ter vrta se izvaja tako z vodo iz pipe kot z deževnico (odvisno koliko dežja pade), občasno pranje avtomobilov, manjši montažni bazen + še kakšni napihljivi bazenčki za bolj samostojno čofotanje najmlajših. Se kar nabere.
Bonzajistov je v Sloveniji malo, drugače pa vse štima sem že mislil da je to v Črnučah edino nimajo šest živali pri hiši.