Nenormalna poraba vode

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ne vem kako se vam vse zdi nemogoce. 7 kubikov je ena polna banja vode na dan.....
Ti si malo zamešal litre in m3. 1000l je 1m3 Kopalna kad je cca 1,5 m dolžine pa ene 0,5 širine in približno toliko višine. Zdaj pa računaj koliko m3 je to ;)
Predhodnik ti je napisal skoraj pravi rezultat. 7m3 je že prilično velik gumi bazen
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: javr in zino

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Ti si malo zamešal litre in m3. 1000l je 1m3 Kopalna kad je cca 1,5 m dolžine pa ene 0,5 širine in približno toliko višine. Zdaj pa računaj koliko m3 je to ;)
Predhodnik ti je napisal skoraj pravi rezultat. 7m3 je že prilično velik gumi bazen
Na dan cca 250 litrov, X 30 dni, človek je mislil v enem mesecu. Sem bolj slab matematik ampak sam sem to takole razumel. Je pa res da se je malo nerodno izrazil.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Sem sedaj pogledal položnico. Model je v cca 13 mesecih po števcu porabil cca 70 kubikov na mesec. Pri delu imam možnost malo spremljati te zadeve in 4 članske familije v bloku, ki so pri vrhu porabe na mesec porabijo dobrih 20m3. Tako, da take cifre ni šans, da porabiš v enem mesecu pa če tudi se vsak dan kopajo. Razen če imajo jakuzi in v njem vsak dan menjajo vodo...Da bi 40m3 vode izteklo in se ne bi nikjer videlo je tudi praktično nemogoče, ker že nekaj 100l se vidi ko ti teče nekje v stanovanju, kdor ne verjame, naj proba očistit filter v pralnem stroju in spusti tistih par litrov vode po kopalnici, ki se nabere v filtru ko ga odpreš...
Po moji logiki je tukaj lahko samo napaka na števcu ali pa da res teče v neki cevi, ki gre kam ven v zemljo ali pa da je gor vezan kak zunanji umivalnik naprimer.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Na dan cca 250 litrov, X 30 dni, človek je mislil v enem mesecu. Sem bolj slab matematik ampak sam sem to takole razumel. Je pa res da se je malo nerodno izrazil.
Aja, kako pa bi se prav izrazil? Ce ne ves da so 4 banje 1 kubik vode....kar ve skoraj vsakdo od oka....je jasno da je 7 kubov na mesec. In nad mano je nekdo pisal da 7 kubov na mesec ni realno....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne vem kako se vam vse zdi nemogoce. 7 kubikov je ena polna banja vode na dan.....

V povprecno veliko banjo gre okoli 300 litrov…

1707513236341.png



Takle bazen je recimo cca. 10 kubikov

1707513478175.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Ja, ampak ko gre mojih 100kg notri, potem 100litrov vode ven porinem.
In ker nimam talnega sifona, teh 100litrov vode spodnjemu sosedu na glavo tece in ima zastonj tus.
Jaz ga samo poklicem kdaj se bom sel kopat, pa se gre on potem zastonj tuširat
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Moje tezenje z banjo je namenjeno širjenju obzorij, saj v vec temah nekateri redno navajajo neke sumljive nizke porabe vode in potem sumijo puscanje tudi pri normalni porabi (taki zahodni, z umivanjem in brez oziranja na porabo). Dolga leta nazaj ko sem bil mlad in zivel v dvoje sva z babo tolkla po 15 do 20 kubov mesecno, po prihodu otroka tudi skoraj 30. Pa so me isto nekateri prepricevali da je stevec fuc ali nekje pusca....dokler nisem malo zacel racunat in štet števila tuširanj, kopanj in ostalega, in naračunal da samo wc kotlicki odnesejo ene 3 do 4 kubike mesecno (poleg potrebnega splakovanja smo splakovali vsek robcek ki je letel v wc ko si obrisal nos/tiča, zlil ostanek juhe v školjko itd.) Zato je potrebno poznati red velikosti porabe vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Moje tezenje z banjo je namenjeno širjenju obzorij, saj v vec temah nekateri redno navajajo neke sumljive nizke porabe vode in potem sumijo puscanje tudi pri normalni porabi (taki zahodni, z umivanjem in brez oziranja na porabo). Dolga leta nazaj ko sem bil mlad in zivel v dvoje sva z babo tolkla po 15 do 20 kubov mesecno, po prihodu otroka tudi skoraj 30. Pa so me isto nekateri prepricevali da je stevec fuc ali nekje pusca....dokler nisem malo zacel racunat in štet števila tuširanj, kopanj in ostalega, in naračunal da samo wc kotlicki odnesejo ene 3 do 4 kubike mesecno (poleg potrebnega splakovanja smo splakovali vsek robcek ki je letel v wc ko si obrisal nos/tiča, zlil ostanek juhe v školjko itd.) Zato je potrebno poznati red velikosti porabe vode.
Moral bi imeti varčni kotliček. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Ja, pa da se mi maši vertikala ...
Se strinjam, vendar da pa dve osebe porabita mesečno 15 do 20 kubikov je pa res kar precej velika številka. Tam nekje do 12 kubikov bi rekel da je še normalno kar je pa več je pa že pretiravanje ali bolje rečeno škoda pitne vode. V Sloveniji se niti ne zavedamo dobro kako brezglavo trošimo kvalitetno pitno vodo. Pa res ne mislim nič slabega s tem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Neko pretiravanje z umivanjem, pranjem,ciscenjem.... je prej škodljivo kot koristno.
Tako za ljudi kot za okolje. Sploh ob vsej kemiji ki jo ob tem uporabljamo.
Pri nas je poraba dobre 2m3 / osebo.
Kopamo se ne, je pa poleti bazen na dvoriscu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Neko pretiravanje z umivanjem, pranjem,ciscenjem.... je prej škodljivo kot koristno.
Tako za ljudi kot za okolje. Sploh ob vsej kemiji ki jo ob tem uporabljamo.
Pri nas je poraba dobre 2m3 / osebo.
Kopamo se ne, je pa poleti bazen na dvoriscu.
Daj popravi ta 2m3 na vsaj 3,5m3/osebo na mesec pa ti dam dva prsta gor. :) Je pa čisto normalno da je poleti poraba vsaj 30% večja kot pa pozimi.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Bravo, 66 litrov vode na dan! Tolk jo jaz stocim samo ko hodim pit. Zaradi razvoda cevi se voda v steni hitro segreje, jaz pa pijem samo ledeno ...
Potem pa 1 pralni in 1 pomivalni (povprecno!) Na dan. Pa vsaka oseba 2x tus (povprecno)....
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Ko je glih debata na temo. Kolko postavk vam lokalna komunala nabije zraven same porabe vode?
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Ko je glih debata na temo. Kolko postavk vam lokalna komunala nabije zraven same porabe vode?
Sama voda je zelo poceni, nabijejo pa "sto" dodatnih postavk tako da je potem račun pri meni celo večji kot pa za elektriko. Vzdrževanje tega pa tega pa to pa to tako da porabiš kar precej časa da sploh razvozljaš katera je katera dajatev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe