Nenormalna poraba vode

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ste tako zapeli v to porabo, da sem šel tudi sam preverit: mi smo povprečno na 25 kubikih mesečno - 6 ljudi, 6 živali, zalivanje dreves (bonsaji, tu gre kar nekaj vode) ter vrta se izvaja tako z vodo iz pipe kot z deževnico (odvisno koliko dežja pade), občasno pranje avtomobilov, manjši montažni bazen + še kakšni napihljivi bazenčki za bolj samostojno čofotanje najmlajših. Se kar nabere.
4 osebe, 10,5 m3 mesečna poraba (povprečje celega leta), zalivanje na vrtu s potopno črpalko,, ostalo standarna hišna poraba vode
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Ste tako zapeli v to porabo, da sem šel tudi sam preverit: mi smo povprečno na 25 kubikih mesečno - 6 ljudi, 6 živali, zalivanje dreves (bonsaji, tu gre kar nekaj vode) ter vrta se izvaja tako z vodo iz pipe kot z deževnico (odvisno koliko dežja pade), občasno pranje avtomobilov, manjši montažni bazen + še kakšni napihljivi bazenčki za bolj samostojno čofotanje najmlajših. Se kar nabere.
Thx za info. Sem ravno danes računal, da mi porabimo ~15m3 na mesec pa se mi je zdelo veliko, to je vendar ~500l na dan. Pa zgleda smo nekje v povprečju. 2 odrasla, 3 majhni otroci, pa klasika pač.. pralni stroj, pomivalni... Še dobro da sem zadnjih 14 dni spremljal števec in oddal stanje na komunalo.. so mi zadnjih nekaj mesecev računali nek pavšal 4m3 na mesec.. zdajle ga bom pa fasal, malo večji račun.