Nemški jezik

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
kaj se svetuje za naučiti na hitro za kak A1/A2 ali v najboljšem primeru B1 rang?

Raje vidim v papirnati in ne online obliki......

LP Tadej
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Splosno? Al poslovno? Ce ces res znat brez kakega min 60urnega tecaja in konkretnega dela ne bo slo :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Gre tudi brez tečajev, še kako gre. Ampak ni pa to tako, da malo gledaš pa bereš, pa se naučiš. Jaz sem začel z ničle in moram povedat, da mi kar gre. Pa live tečaja še videl nisem. Začel sem z online Michel Thomas, je na youtubu. Svetovno.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Če dobro govoriš angleško, probaj aplikacijo duolingo. Je zastonj in precej posrečena.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ytbnd: v mesecu do 2, splošno do poslovno, pač A1/A2/B1 ranga, če vam je kaj poznano?
angleško znam da, samo bi raje kaj v knjigi?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jaz imam Duolingo. Vsak dan od 5-10min.
Priporočam pa tudi Michel Thomasa, včasih kak CD dam skozi v avtu ko se na šiht peljem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
jep, da vidim, kje bo več efekta
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
B1 je matura po 4 letih gimnazije.... no na osnovni stopnji.

Da pa še kaj razumeš, ko začnejo resno jodlat je pa komot 1000h.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
kolega, ki je začel živeti gor in delati je dosegel po slabem letu b2, poleg življenja in dela ter družine, ki jo je imel tukaj.
torej bi bilo realno nekje pričakovati a1/a2 ?

so morda kje ugodni tečaji? zavod za zaposlovanje nič ne zrihta
frown-1.gif
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
443
-13
28
Slovenija
Kot ti je nekdo že svetoval na slo-tech forumu, še enkrat, največ tečajev in gradiva imaš na DW strani. Če se hočeš čim hitreje naučiti čim več jezika, je najbolje vzeti osebni tečaj, po mojem mnogo več odneseš od tega kot od skupinskih tečajev. Je pa res ponavadi občutno dražje. A ne poznaš nikogar, ki bi te lahko naučil vsaj osnove in malo vadil s tabo konverzacijo? Je kar veliko ljudi, ki znajo dobro nemško v Sloveniji, najbolje bi bilo, da najdeš nekoga in se dogovoriš za osebni tečaj/izobraževanje. Naučiš se lahko veliko tudi sam preko interneta, je pa vseeno dobro, da imaš vsaj na začetku nekoga, ki bolje obvlada jezik, da ti lahko daje napotke in da lahko z njim vadiš pogovor. Da se je pa tvoj prijatelj v manj kot letu dni življenja v Avstriji nemščine naučil do B2 nivoja, je sicer možno, vendar brez kakršnega koli predznanja je to precej težko. Realno si po mojem pravilno ocenil, da se lahko brez omembe vrednega predznanja v Sloveniji v enem letu naučiš za A2, za kaj več pa si moraš vzeti že zelo veliko časa na dan.

P.S.: Še nekaj, slovenska matura za angleščino je že usklajena s skupnim evropskim jezikovnim okvirom(SEJO), za nemščino in nekatere ostale jezike pa bo to narejeno do konca naslednjega leta. Je pa po mojem že zdaj izpit iz nemščine na maturi podobno rangiran kot za angleščino, tj. poklicna matura bolj kot ne ustreza B1 stopnji SEJO, splošna matura na osnovni ravni je na B2, na višji ravni pa na C1 stopnji SEJO. Poglej si primere izpitov na www.ric.si, da boš videl, kaj je potrebno okvirno znati za B1 in B2 nivo. So pa kriteriji na maturi nekoliko nižji kot na "pravih" izpitih za certifikate. To pomeni, da slovenska dvojka na maturi ne pomeni nujno, da boš naredil tudi Goethejev izpit na B2 stopnji, ker je pri nemščini kriterij za dvojko na maturi običajno pri 50%, na mednarodnih izpitih za certifikate pa praviloma 60%. Na maturi iz angleščine na osnovni ravni pa je zadnja leta že za dvojko potrebnih preko 60%.
 
Nazadnje urejeno:

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
443
-13
28
Slovenija
Potem je najbrž tudi na takšnem položaju, da mora jezik veliko uporabljati in je bilo zato nujno, da se ga je kar najhitreje čim bolje naučil. Če si motiviran in jezik uporabljaš vsakodnevno večino časa, se boš jezika bistveno hitreje naučil, kot če učenju nameniš le kakšno uro dnevno in ves čas živiš v državi, katere prebivalci ne govorijo tistega jezika, ki se ga ti učiš. Sicer pa to že itak veš. Sigurno poznaš koga, ki zna dovolj nemščine, da ti lahko vsaj osnove razloži. Če si priden, se lahko v enem letu brez problema naučiš do A2, v dveh do B1 in v štirih letih do B2. Za kaj več kot B2 bo pa najbrž treba že iti za nekaj časa v tujino živet.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
primzl : a to misliš, da označujem, gledam odgovore in kontrolen....

na prvem sem imel 71%
na drugem že 100%

hehe.

Je kdo iz Kranja, ki je vešč nemškega jezika, pa da je relativno ugoden?
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113